מאוחדים למען ישראל: סיכום הכנס השישי של GIL

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה
17:47 05/01/20

מאוחדים למען ישראל: סיכום הכנס השישי של GIL

ארגון "מנהיגות ישראלית בתפוצות" מסכם את הכנס השנתי השישי שלו שנערך בישראל

כנס של מנהיגות ישראלית בתפוצות
מימין: יואל הרצוג, שווייץ; גליה סרנר, קנדה; איתן דרורי, אוסטרליה; יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית; ענת קורן, בריטניה; ד"ר ורד גליקמן, יו"ר משותף ב-GIL, הונגריה; וניצה לוי שוטלנדר, מקסיקו. חסר בתמונה: רמי רוזנגרטן, ישראל, חבר הוועד המנהל ב-GIL. צילום: דאג דאלגליש

ארגון "מנהיגות ישראלית בתפוצות", שנקרא באנגלית GIL (ר"ת של Global Israeli Leadership) פועל באופן עצמאי מאז הכנס הראשון שקיים בלונדון בשנת 2014. לפני כמה ימים הסתיים הכנס השנתי שנערך הפעם באשקלון וביישובי עוטף עזה, לאות הזדהות עם תושבי הדרום. לכנס הגיעו למעלה מ-100 נציגי קהילות ישראליות מ-12 מדינות בעולם. במהלך שלושת ימי הכנס, קיימו המשתתפים מפגשים עם יזמים קהילתיים ועסקיים מישראל ומהתפוצות. הם בחנו אפשרויות לשיתופי פעולה בין קהילות ושאבו השראה ממודלים קיימים.

את היום הראשון של הכנס פתח יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג. הרצוג הדגיש בדבריו את חשיבותו של GIL כמייצג של הישראלים בעולם (לצד הארגון IAC, שמייצג את הישראלים בארה"ב) וציין את חשיבות החבירה של הישראלים לקהילות היהודיות בתפוצות. "לנו, כארגון היהודי הגדול בעולם, יש צורך אסטרטגי להכניס את כולם תחת אותו האוהל", אמר.

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג

ציין את חשיבות החבירה של הישראלים לקהילות היהודיות בתפוצות. יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג בפתיחת הכנס. צילום: דאג דאלגליש

גשר בין מדינת ישראל לבין הקהילות היהודיות בעולם

יואל הרצוג, חבר הוועד המנהל ב-GIL, נשיא ״אגודת הידידות שווייץ-ישראל״ בז'נבה ונשיא ״אגודת ידידי יד ושם בשווייץ״, מסר כי "כבכל כנס, הועלתה סוגיית הזהות הישראלית של דור ההמשך במסגרת אותם המודלים הקיימים ושילובם בקהילות היהודיות במדינות בהן הם חיים. אנו, נציגי הקהילות הישראליות בתפוצות, מהווים גשר בין מדינת ישראל לבין הקהילות היהודיות בעולם. כמו כן, נערכו דיונים באשר להגדרת הזכויות והחובות של ישראלים החיים בתפוצות".

יעקב חגואל, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אשר לקח חלק בכנס, פנה לנציגי GIL בבקשה לשלב כוחות עם ארגונו ולהצטרף למאמץ שארגונו עושה במאבק בתנועת הבי-די-אס.

יעקב חגואל, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית

קרא להצטרף למאבק בתנועת הבי-די-אס. יעקב חגואל, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית

לא רק מדברים: גם עושים!

איתן דרורי, יו"ר משותף ב-GIL המייצג את אוסטרליה, אמר כי "מאז הקמת GIL, הולכת וגוברת המגמה של גופים ציבוריים ופרטיים מישראל להשתמש בידע בקשרים ובכישורים של ישראלים בחו"ל במקומות בהם הם פועלים. זאת במטרה לבנות ולפתח שותפויות עסקיות בקנה מידה בעל משמעות לכלכלה הישראלית".

כדוגמה לכך, מספר דרורי על פתיחת המרכז לעידוד שיתופי פעולה בין ישראל ומחוז גואנשי (בדרום סין, על גבול וייטנאם), בתחומי המדע, החדשנות והטכנולוגיה המתקדמת. אל אירוע הפתיחה הגיעו, בנוסף לדרורי, הקונסול הכללי בגואנגדז׳ו נדב כהן וח״כ וסגן יו״ר הכנסת היוצא יחיאל חיליק בר, אשר טיפח במהלך השנים האחרונות קשרים עבותים עם בכירי ממשל בבייג׳ינג.

ח״כ בר, המלווה את עמותת מנהיגות ישראלית בתפוצות מאז הקמתה, ראה חשיבות עליונה בנוכחות ישראלית באזורים מתפתחים בסין ונענה לבקשתו של איתן דרורי להצטרף למשלחת לאירוע הפתיחה כדי לתת מטרייה רשמית לשיתוף הפעולה המרתק הזה במקום עשיר באדמה פורייה, מים ואקלים מצוין כל השנה ולכן בעל פוטנציאל אדיר לחקלאות מתקדמת, לתיירות בריאות ולשיתופי פעולה עם ישראל בתחום הרפואה.

למיזם הזה תורם לאחרונה גם יורם ארליך מגרמניה. במסגרת פעילותו הענפה ביוזמות שיתוף פעולה בין גרמניה וישראל, ידע ארליך לכוון ולשלב בפרויקט הזה בגואנשי חברה גרמנית בבעלות יזמים ידידי ותומכי ישראל לפתוח חוואים באזורי עוני חקלאיים לטובת גידולים אורגניים.

מפתחים שותפויות עסקיות בקנה מידה משמעותי לכלכלה הישראלית. איתן דרורי

מצאתם טעות?
תגיות : כנס של מנהיגות ישראלית בתפוצות, מנהיגות ישראלית בתפוצות
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *