מי אשם בנגיף?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אנטישמיות בבריטניה, דעות, פוליטיקה
16:46 31/03/20

מי אשם בנגיף?

קונספירציית הקורונה: מטיפים לא מהססים להזריק אנטישמיות ושנאה למדיה החברתית

קורונה בלונדון - אנטישמיות בבריטניה - כאמל חוואש
דווקא זה שמוביל חרם על ישראל לא מסית נגד יהודים? כאמל חוואש. צילום: PSC/flickr

״האם עלינו להתרכז במגיפת הקורונה רק בגלל שהיא חדשה חמה ולשכוח את העובדה שהיהודים יותר מסוכנים מאיידס, מקורונה, מכולרה ומכול המחלות בעולם? אם אתם רוצים להינצל מהמחלות הממיתות האלה, אז עלינו לזכור את הג׳יהאד. הוא האמצעי לטיהור גופנו ונשמתנו, ולכן למי שניצל מהקורונה תהיה הגאווה לשחרר את מסגד אל-אקצה…״. בעליהם של השורות האלו הוא אחמד אל־שאחרורי, פרופסור ללימודי השריעה באוניברסיטת אל־זייתונא בירדן ומשמש גם כאימאם של המסגד בקמפוס. הוא נשא דרשה זו, כמדי שבוע, בערוץ ״הירמוך״, המקורב לאחים המוסלמים…

וזה עוד טוב, משום שהמטיף לא טען כי היהודים הם שהביאו את הקורונה לעולם. את הרעיון הזה הוא השאיר לאחרים, כמו ״פרשנים״ ו״אנשי דת״ ברחבי המזרח התיכון, ואפילו בבריטניה ובארצות הברית. הרעיון הרווח ביותר הוא כי הנגיף יסייע ליהודים באשר הם שם כדי להפיק ממנו רווח כלכלי. הקריסה של השווקים הבינלאומיים תשחק לידיהם, שכן הם ינצלו את המידע הפנימי העומד לרשותם כדי להעשיר את עצמם על חשבון הקורבנות. ביטוי לכך נתן פרשן טורקי בשם עבדאללה בוזקורט, שבערוץ טלוויזיה ממלכתי הסביר כי היהודים הנדסו את המגפה כנשק ביולוגי על מנת לעצב את העולם מחדש, להשתלט על מדינות ולנטר אוכלוסיות. מומחה נוסף אמר כי על הריסות האנושות תבנה היהדות העולמית מדינה אתנית לבנה.

שמענו על פקיד ברזילאי בכיר שליווה את הנשיא בולסונארו לפגישה עם טראמפ בפלורידה בתחילת מרץ. יהדותו של אותו פקיד שחלה בקורונה הייתה מקור של חרושת שמועות, ממנה הסיקו רבים בעולם הערבי כי מדובר היה בקשר לחסל את טראמפ. בצד השני, בקליפורניה, אמר מרצה מוסלמי כי הקורונה היא הזדמנות להכניס את כל הלא־יהודים לכלא. חוסיין סלאמי, מפקד משמרות המהפכה באיראן, סבר כי זהו חלק מהלוחמה הביולוגית שהכריזה ארצות הברית על ארצו. ערוץ הטלוויזיה באנגלית Press TV ציטט קצין לשעבר בסי־איי־אי, הבטוח כי זו יוזמה ישראלית־אמריקאית שנועדה למוטט את הכלכלה הסינית.

עיתונאי מבריטניה מעדיף לקחת סיכון ולא לקבל חיסון ציוני

רבים יודעים לספר כי אם ישראל תמציא את התרופה המיוחלת תהיה זאת ההוכחה הניצחת שהיא עמדה מאחורי המגפה כדי לקטוף את התמורה הכספית. אבל האם הם ישתמשו בחיסון? רושאן סליח, עיתונאי מבריטניה, מעדיף לקחת סיכון ובלבד שלא יצרוך נסיוב ציוני. יש לכך סיבות שאותן ניתן למצוא בקוראן: שקרנים, וכחנים, מרדנים, צבועים, מרושעים, יהירים, רוצחים וחוטאים. אפילו את השבת של עצמם אין הם שומרים.

מוקתדא א־סאדר, המנהיג השיעי הקיצוני מעיראק, לא יכניס לפיו תרופה שתיוצר באמריקה הכופרת. הוא לא התייחס לישראל, אבל האשים את טראמפ בהפצת המחלה. אייתוללה אחר יודע לספר כי זוהי מזימה יהודית־אמריקאית כדי לצמצם את היקף האוכלוסייה. מטיף נוסף ניסה להפיץ פתווה שמתירה שימוש בתרופה הישראלית אם זו הברירה היחידה. הוא זכה לביקורות וחזר בו.

אכן, אין חדש תחת השמש. כאשר פרצה באירופה מגפת המוות השחור בימי הביניים האשמה הונחה לפתחם של היהודים. שיעורי תמותה נמוכים בקרבם העניקה למיתוס כנפיים. במזרח התיכון, אין מסתתרים מאחורי ישראל כדי להטיל דופי ביושרם של היהודים. האצבע המאשימה גלויה וישירה ומחלחלת אל הפלטפורמות החברתיות המרכזיות.

לעומתם, דווקא כאמל חוואש, העומד בראש הקמפיין לסולידריות עם פלסטין (PSC), שמוביל חרם על ישראל, יוצק בתעשיית הקונספירציות מעט שפיות. הערבים והישראלים פגיעים באותה מידה, הוא כותב. וירוס הקורונה יתקוף מוסלמי ביום שישי, יהודי בשבת ונוצרי ביום ראשון.


הכתבה הזו פורסמה במגזין המודפס של עלונדון. הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי.

מצאתם טעות?
תגיות : בי-די-אס בבריטניה, הקורונה בלונדון, וירוס הקורונה בבריטניה, חרם על ישראל, כאמל חוואש, נגיף מחלת קורונה, נגיף קורונה בבריטניה, קוביד-19, קוביד19, קורונה באנגליה, קורונה בבריטניה, קורונה בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *