ים, שמש ומזג אויר מושלם – מחנה קיץ לילדים ונוער בישראל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים ותיירות בישראל, ביקור בישראל, תוכן מקדם
15:26 11/05/23

ים, שמש ומזג אויר מושלם – מחנה קיץ לילדים ונוער בישראל

קימאמה מציעה לחזק את הקשר של הדור הצעיר הישראלי שגדל בבריטניה עם ישראל בדרך של חוויה מיוחדת, חיבורים חברתיים וחופשה מחבקת בארץ

מחנה קיץ לילדים ונוער בישראל - קימאמה
שמש, ים והוויה ישראלית

השמש ומזג האוויר החמים מושכים משפחות רבות שמתגוררות בלונדון לישראל במהלך חופשת הקיץ. החיבור לישראל חשוב לשני הצדדים והמאמץ לשמר את הקשר בין הדור היהודי הצעיר לישראל ככל שחולפות השנים הופך למורכב. ד"ר אפרת רוזנברג, שותפה וסמנכ"לית ישראל ואירופה, בארגון קימאמה ישראל מספרת כיצד ניתן לחזק את הקשר של הדור הצעיר שחי בלונדון לישראל בצורה חווייתית וחיובית שתשלב מסגרת חינוכית נעימה ומהנה לצד ערכים חינוכיים.

ספרי בקצרה על ארגון קימאמה

"קימאמה הוקם לפני 18 שנים על ידי קבוצה של מדריכים ואנשי חינוך, בוגרי תוכנית השליחות למחנות הקיץ של הסוכנות היהודית בארה"ב, שהבינו את החשיבות העצומה הטמונה במפגש בין ילדים ובני נוער מרחבי העולם – בישראל, וחלמו להקים בישראל מחנה קיץ יהודי-בינלאומי, במודל הסאמר קאמפ האמריקאי. כיום, כ-6,500 צעירים בגילאי 6-17 משתתפים מדי שנה במחנות הקיץ השונים שלנו בישראל ומסביב לעולם."

מחנה קיץ לילדים ונוער בישראל - קימאמה

ללא מסכים וטלפונים ניידים. קשובים לחברים סביב

מה אתם מציעים לצעירים שמגיעים למחנות קיץ מלונדון?

"אנחנו מציעים חוויה מיוחדת. המחנות שלנו משלבים גלישת גלים, גלישת רוח, צלילה, מפרשיות, טניס, כדורסל, כדורגל, ספורט אקסטרים, אילוף כלבים, אומנויות הבמה, ציור ועוד. כל אלה משלבים היכרות עם ויצירת קשרים מיוחדים עם בני נוער מישראל ומכל העולם, שילוו אותם כל החיים. כלל הפעילויות מועברות בשפות העברית והאנגלית והמדריכים שלנו מגיעים מכל העולם. חשוב לי לציין כי כלל המחנות שלנו "נקיים ממסכים", ללא טלפונים ניידים וללא טלוויזיה, כדי שנוכל להתחבר לעצמנו, להיות קשובים לחברים מסביבנו ולייצר כלים שישמשו אותנו גם במהלך השנה."

כיצד המחנות הללו מחברים את הנוער לישראל?

"הניסיון שלנו מראה כי הנוער שמגיע מהקהילות בחו"ל חווים כאן חופשה "מחבקת" אנחנו הבית שלהם למשך הקיץ. אנחנו עוטפים אותם במגוון רחב של פעילויות והתנסויות, שכולן מחוברות להוויה הישראלית. האוכל, השפה, השירים, הזמירות בקבלת שבת, המפגש עם הנוער המקומי, כל אלה מספרים את הסיפור הישראלי. הצוות שלנו שם דגש רב על העצמה אישית, העלאת הביטחון העצמי ומתן מרחב בטוח בו כולם מרגישים חופשיים לבטא את מי שהם באמת. אנחנו קוראים לזה 'החופש להיות אני'. החוויה הזאת מחזקת עבורם את הקשר לישראל בצורה בלתי פורמלית. הם נחשפים לצד היפה שלנו וחוזרים ללונדון כ'מיני שגרירים'."

חוויית גלישה במחנה קיץ קימאמה

חווית גלישה במחנה קימאמה

למה לדעתך כל כך חשוב לחזק את הקשר לישראל?

"אי אפשר ואסור לנתק את הקשר של הקהילות היהודיות בתפוצות עם ישראל – אסור לנתק את קשר הדם ביננו. הוא חשוב לעתיד שלנו כעם ! יש לנו ד.נ.א והיסטוריה משותפים ועל מנת לקיים את הקשר הזה צריך ליזום חיבורים חברתיים כאלה. לחוויות החיוביות שהצעירים הללו חווים פה יש ערך מוסף שבצידו ערכים חינוכיים, התנסויות ומפגשים עם אנשים חדשים בסביבה יהודית-ישראלית אל מול נופיו הקסומים של הים התיכון."

הקליקו כאן להרשמה ופרטים נוספים.

מחנה קיץ לילדים בבריטניה - חווית גלישה במחנה קימאמה בישראל

זה רק אני והגלשן שלי

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אנגליה, בריטניה, הממלכה המאוחדת, הקהילה הישראלית בלונדון, ילדים ישראלים באנגליה, ילדים ישראלים בבריטניה, ילדים ישראלים בלונדון, ישראלים באנגליה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, לונדון, מה לעשות בלונדון, מה לעשות עם הילדים בבריטניה, מחנה קיץ באנגליה, מחנה קיץ בבריטניה, מחנה קיץ בישראל, מחנה קיץ בישראל של קימאמה, מחנה קיץ בלונדון, מחנה קיץ לילדים באנגליה, מחנה קיץ לילדים בבריטניה, מחנה קיץ לילדים בישראל, מחנה קיץ לילדים בלונדון, מחנה קיץ לילדים ונוער בישראל, קימאמה, קיממה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *