הרחבת תחום המאבק

מיכל הלל אמנם חיה בבריטניה כבר חמש וחצי שנים אבל הלב עדיין בישראל. יחד עם קבוצה של ישראלים אחרים החליטה לעשות מעשה ולארגן עצרת תמיכה כאן בלונדון עם המחאה בישראל. טור דעה

מעולם לא הייתי כה צמודה לסלולרי שלי כמו שאני בשבועות האחרונים. שידורים חיים של הפגנות ועצרות מחאה מירושלים ותל אביב, על גשרים וצמתים בכל רחבי הארץ. אני צופה באנשים מקבוצות שונות ומגוונות, מתחומי עיסוק שונים, מצדדים שונים במפה הפוליטית, ימנים ושמאלנים, דתיים או חילוניים, נרגשים, אמיצים, כועסים אך גם אוהבים מאד מאד את המדינה שלנו.

כן היא שלנו, של כולנו, גם אם בחרנו לחיות פה בלונדון, כל אחד מסיבותיו שלו. אנחנו פה אבל הלב והראש עם ישראל בשעותיה הקשות. אנו דואגים ואוהבים את ישראל באופן שלא ניתן לערער עליו.

הזעם והחרדה על הניהול הכושל

אנו חרדים. אנו חרדים לאור המצב שהולך ומחמיר. אנו רואים חוסר צדק, חוסר שויון, אפליה, גזענות. אנו רואים ממשלה מנופחת שבראשה עומד אדם החשוד בפלילים אשר דואג לטובתו האישית ורווחתו הכלכלית יותר מאשר לעמו.

אנו נעצבים לשמוע את הקריאה הכה בסיסית של אזרחי ישראל, אחינו ואחיותינו, לחיים הוגנים. לא להיות נרדפים בשל עמדותיהם הפוליטיות, לא לפחד מאלימות משטרתית או בריונות ברשת. אנו עדים לכל כך הרבה עוולות שקורות במדינה ואנו קוראים מכאן לארץ אהובה – אנו עומדים אתכם.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ניהול כושל של מגפת הקורונה בישראל, הוביל המוני אנשים לזעוק: לא עוד! לא לשקרים ולא למניפולציות. אמיצים ואמיצות, ובעיקר צעירים וצעירות, יצאו החוצה ודורשים את זה. סוף סוף, מאז 2011 ומה שהרגיש כמו מהפכה של צדק חברתי, חשתי לראשונה תחושה של תקוה.

קורה עכשיו משהו עוצמתי בישראל

וזה לא מובן מאליו. קורה עכשיו משהו מאוד חזק ועוצמתי בישראל. משהו שמתרחש ועלול להוביל לשינוי אמיתי, שינוי חיובי. ישראל אהובתי תהיה גם מקור גאוותי. אם יכולתי, הייתי שם איתם ביחד, בבלפור, על המדרכה מול הגזוזטרה, זועקת הון, שלטון, עולם תחתון! מנותקים נמאסתם!

אבל אני כאן עם הקורונה וכולי ונותר לנו רק לשלוח את תמיכתנו מעבר לים. אנו מקוים שהיא תגיע אליכם, תעטוף ותתן אפילו מעט כח להמשיך במאבק הכל כך צודק שלכם. אז הצטרפתי לקבוצה של ישראלים החיים פה שהתארגנה למפגן של סולידריות והעצמה מרחוק, עם אחינו ואחיותינו; נגד השחיתות, נגד ההסתה וההשמצות, נגד פוליטיקאים אנוכיים.

אנו תומכים במאבק לצדק לכל האנשים, לשוויון, לזכויות אדם ואזרח. ובעיקר אנחנו רוצים להראות שאכפת לנו, כיוון שאוהבים אנו את מדינת ישראל ורוצים בטוב למען כל אזרחיה ותושביה.

מחאת בלפור בלונדון

הצטרפו אלינו אם גם לכם זה חשוב, ביום ראשון הקרוב, ה-2 לאוגוסט, בשעה 16:00. נעמוד ליד שגרירות ישראל בסאות׳ קנזינגטון, מחוץ למחסום שברחוב קניסנגטון פאלאס גארדאנס, ממש קרוב לפינה עם קניסנגטון היי סטריט.

 

תגיות:
הפגנה בלונדון
הפגנות בבריטניה
הפגנות בלונדון
מחאת בלפור בלונדון
מיכל הלל
תמיכה במחאת בלפור
תמיכה במחאת בלפור באנגליה
תמיכה במחאת בלפור בבריטניה
תמיכה במחאת בלפור בלונדון

קרא עוד