חלום מוזיקלי: הכירו את הזוג הישראלי Dreampark

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, מוזיקה
06:00 11/06/19

חלום מוזיקלי: הכירו את הזוג הישראלי Dreampark

הם רוצים להשתלט על העולם או לפחות לכבוש את ליבם ואוזניהם של כמה שיותר אנשים עם המוזיקה שלהם. ראיון עם כרמל פרג'י מ"דרים-פארק"

מוזיקאים ישראלים בלונדון Dreampark
"זוג נשוי שעושה את הבלתי ייאמן ועובד יחד". הצמד Dreampark. צילום: Louise Tse

הקשיבו לסינגל הראשון של Dreampark:

דניאל ברר (32) וכרמל פרג'י (28) , הדואו המוזיקלי Dreampark, עזבו הכל והגיעו לבירת המוזיקה לונדון בעקבות החלום. כרמל מספרת שהם התמקמו ב"דירה קטנה וחמימה בשכונת לונדון פילדס, ליד הפארק שעל שמו נקרא ההרכב – פארק החלומות".

מי אתם?

"זוג נשוי שעושה את הבלתי ייאמן וגם עובד יחד. הכרנו כשחיפשתי גיטריסט להרכב פרוגרסיב-רוק לפני 12 שנים. ההרכב התפרק די מהר, אבל נשארנו חברים טובים. מחברים טובים הפכנו לזוג והטרנספורמציה האחרונה של הקשר שלנו היא – Dreampark".

אז הפכתם שוב ללהקה בסוף?

"כן, זה היה תהליך. אנחנו ביחד כבר שמונה שנים, אבל יוצרים ביחד באופן רצוף ורציני רק בשנתיים האחרונות".

איך הייתם מתארים את הסגנון המוזיקלי שלכם?

"הסגנון המוזיקלי של שנינו בבסיסו הוא די שונה, ובמשך שנים לא באמת ניסינו למצוא את המכנה המשותף וכל אחד הלך לכיוון אחר. אבל כשהתחלנו ליצור יחד, פתאום קרה משהו מעניין וחדש. דניאל מביא את ההשפעות שלו מהאייטיז וממוזיקת אינדי-פופ עכשווית. הוא פריק של סאונד ומפיק מדהים. ואני מביאה קצת סיקסטיז-סבנטיז בסגנון הכתיבה שלי ומושפעת מאוד מעולם הפרוג והפסיכדליה. בסוף נוצרת תוצאה שהיא תמהיל של שנינו, של מה שאנחנו הכי אוהבים, ויוצא משהו, שלדעתי המשוחדת כמובן, הוא ייחודי מאוד".

כרמל פרג'י ודניאל ברר

"בסוף נוצרת תוצאה שהיא תמהיל של שנינו". כרמל פרג'י ודניאל ברר. צילום: Louise Tse

למה דווקא לונדון?

"אני יוצרת מוזיקה מאז שאני מכירה את עצמי, והייתה לי תוכנית זדונית להגיע לגור בלונדון ולעשות פה מוזיקה מאז שביקרתי בפעם הראשונה בעיר בגיל 13. משהו פה משך אותי ברמות הכי עמוקות. אי-אפשר לשים על זה את האצבע. אני אוהבת את האפור של השמיים פה, את השפה, את האופנה וכמובן את המוזיקה שיצאה מפה. משהו בי ידע כבר אז שאני צריכה להיות פה. לקח לי קצת זמן לשכנע את דניאל, כי לדניאל יש יותר רגליים על הקרקע, אבל בסוף זה הצליח, עזבנו הכל ועלינו על המטוס".

ולונדון עמדה בציפיות?

"לונדון מעוררת השראה, דואגת לשמור אותנו בתנועה מתמדת, ולתגמל אותנו על העבודה שלנו. יצרנו כאן כבר EP (אלבום קצר של ארבעה שירים), שעל המיקס והמאסטרינג שלו הופקד יועד נבו המדהים (שעבד עם שמות גדולים בתעשייה כמו סיה, גולדפראפ, פט שופ בויז ועוד), ויש עוד הרבה מוזיקה והפתעות בדרך. הסינגל הראשון Balance Station כבר בחוץ, והתגובות עליו מדהימות ומחממות את הלב. בסוף מאי האחרון יצא הסינגל השני, MAD. בכל פעם שאנחנו מרגישים קצת חסרי השראה או מוטיבציה, אנחנו יוצאים לטייל בעיר ולשאוב קצת מהקסם הלונדוני. זה עובד טוב בינתיים!".

הקשיבו לסינגל החדש, MAD:

איזה מקומות אתם אוהבים בעיר?

"את רוב חיינו בגרסתם הלונדונית אנחנו מעבירים במזרח העיר. חוץ מהפארק שלנו, יש גם את פארק ויקטוריה שנמצא רבע שעה הליכה מאיתנו, שהוא קסום ביופיו ויש בו מלא בעלי חיים. בימי שבת אנחנו קבוע שותים קפה ויאטנמי בברודוויי מרקט ליד הבית ובימי ראשון לפעמים הולכים לשוק בבריק ליין ולספיטלפידס שלידו. אנחנו מומחים באיתור מאכלים טעימים בתקציב נמוך והעמקנו את המומחיות שלנו עוד יותר כאן בלונדון. לאוהבי המוזיקה, יש ג'אם די מחתרתי וסופר מגניב בסטוק ניואינגטון בימי חמישי ב-The others, ובמות פתוחות אהובות עלינו במיוחד ב-Babel house בימי חמישי וב-Spice of life בימי שני".

תוכניות לעתיד?

"לאחר הוצאת MAD, נשאר להוציא את כל שאר ה-EP, וכמובן להופיע-להופיע-להופיע, לכבוש את ליבם של כמה שיותר אנשים ולהשתלט על העולם!".

ישראלים בלונדון הדואו המוזיקלי Dreampark

"אנחנו מומחים באיתור מאכלים טעימים בתקציב נמוך והעמקנו את המומחיות שלנו עוד יותר כאן בלונדון". הדואו Dreampark. צילום: Louise Tse

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : אמנים ישראלים בלונדון, דניאל ברר, יועד נבו, יוצרים ישראלים בלונדון, ישראלים בלונדון, כרמל פרג'י, מוזיקאים בלונדון, מוזיקאים ישראלים בלונדון
יכול לעניין אותך