מה לראות בקולנוע החודש בבריטניה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לעשות בלונדון ובבריטניה, קולנוע בלונדון
19:16 15/08/19

מה לראות בקולנוע החודש בבריטניה

אלמודובר החדש, האמת של ד"ר רות, הזווית הישראלית באנגרי בירדס והקשר בין ברוס ספרינגסטין ללוטון || המלצות על סרטי קולנוע בבריטניה באוגוסט 2019

סרטי קולנוע באנגליה
אנטוניו בנדרס מרשים בתפקידו. כאב ותהילה של אלמודובר. צילום: El Deseo/Manolo Pavon
ברוס ספריגסטין נוחת בלוטון
Blinded by the Light

הסרט "מסונוור מהאור" נפתח בשנת 1987, בתקופתה של ראש ממשלת אנגליה מרגרט תאצ'ר, ומספר על התבגרותו של ילד בשם ג'אביד (וויביק קלרה) – נער בריטי-פקיסטני בן 16 שגר בלוטון, עיר תעשייתית ומשעממת. ג'אביד לומד לחיות את החיים, להבין את משפחתו ולגלות את קולו דרך המילים והשירים של הזמר האגדי ברוס ספרינגסטין. הוא מעוניין להיות כמו כל ילד מתבגר אחר וחולם על חברה, חופש, מסיבות ובמיוחד חולם להיות סופר. אבל למשפחתו יש תוכניות אחרות בשבילו. כשחברו, רופס (ארון פגורה), מעניק לו קלטת של ברוס ספרינגסטין חייו משתנים והוא מרגיש כאילו "הבוס" מדבר אליו ישירות. זו הפקה משותפת של גורינדר צ'אדה (Bend it like Beckham) והתסריטאי הבריטי סרפראז מנזור, שביסס את הסרט על ספר הזיכרונות שלו, Greetings from Bury Park.

בשורה התחתונה: סרט חביב וסנטימנטלי המשתמש בקסם המוזיקה כדי להראות איך המילים והצלילים מצליחים לקשר בין עולמות נפרדים.
משך: 120 דקות.
הגבלת גיל: 12A.

קלטת של ברוס ספרינגסטין משנה את חייו. מסונוור מהאור. צילום: Entertainment One

הציפורים שוב מעוצבנות
Angry Birds 2

"אנגרי בירדס 2" הוא  סרט ההמשך של הסרט המקורי משנת 2016, שמבוסס על אפליקציית המשחק הידועה. בפעם הקודמת, רד (ג'ייסון סודייקיס) – העוף הבודד שנהפך לגיבור – הציל את ביצי האפרוחים מהחזירים הירוקים. הפעם אנחנו חוזרים לאי הציפורים, כשהציפורים והחזירים מתאחדים ונלחמים יחד נגד אויבים מאי הנשרים. מבין המדבבים אפשר למצוא את ג'וש גאד בדמות צ'אק, ביל האדר בדמות לאונרד, וגם אקוופינה, ניקי מינאז', פיט דיווידסון, ילדיה של השחקנית ניקול קידמן וגם גאווה לאומית – הבת של גל גדות.

בשורה התחתונה: תסריט די חכם, שכולל קטעים מצחיקים, והרבה יותר מבדר ומצחיק מהסרט הראשון, גם למבוגרים.
משך: 96 דקות.
הגבלת גיל: U.

גם הבת של גל גדות מדבבת. אנגרי בירדס 2. צילום: Sony

סקס גם בגיל 90?
Ask Dr. Ruth

"תשאלו את ד"ר רות" הוא סרט דוקומנטרי מרגש ומשכנע של הבמאי ראיין ווייט (The Keepers, נטפליקס). הסרט מתעד את חייה של ד"ר רות וסטהיימר, שהתגלתה ככוהנת הסקסולוגיה הכי מפורסמת באמריקה. הסרט עוקב אחרי הכנותיה ליום הולדתה ה-90 וכולל קטעים מהרצאות, ראיונות, תוכניות טלוויזיה ורדיו, וגם טיול שלה לישראל. למרות שהיא מוכרת לנו כדמות מבדרת, מתגלה לצופים סיפור יותר עצוב ואף מטלטל, עם קטעים נוגעי לב, כמו ביקור ב"יד ושם", שם היא מגלה את גורל הוריה שניספו בשואה. כדאי לחכות לקרדיטים בסוף הסרט.

בשורה התחתונה: סרט מרתק ומרגש שמראה את הצד האמיתי והפחות מוכר של ד"ר רות, ומציג איך היא חוללה מהפכה בנושא שיחות על מין.
משך: 100 דקות.
הגבלת גיל: Not Rated.

למרות שהיא מוכרת לנו כדמות מבדרת, מתגלה לצופים סיפור יותר עצוב ואף מטלטל. תשאלו את ד"ר רות. צילום: Lionsgate

אלמודובר חוזר עם סרט עוצמתי
Pain and Glory

אחרי תקופה ארוכה של שקט, פדרו אלמודובר יצר את הסרט "כאב ותהילה" (יוצא לאקרנים ב-23 באוגוסט) – סיפור נוגע ללב על במאי ספרדי הומוסקסאול ומזדקן, שנקרא סלבדור מאלו (אנטוניו בנדרס), הסובל מבריאות לקויה. הוא מתבונן לאחור על חייו ומתחבר שוב אל אנשים ומאורעות שהשפיעו עליו; ההגירה לוולנסיה בשנות ה-60', הקשר המאוד חזק עם אמו ג'סינטה (פנלופה קרוז), אהבתו הראשונה במדריד בשנות ה-80', ההיכרות הראשונה שלו עם עולם הקולנוע… מלבד הצבעים העזים שמאפיינים את סרטיו, זה לא סרט אלמודוברי טיפוסי, בעיקר כי השחקן הראשי הוא גבר (ואנטוניו בנדרס מרשים בתפקידו). רק אישה אחת מופיע ‏‏לאורך כל הסרט, לעומת סרטיו הקודמים שהציגו שחקניות ‏בתפקידים הראשיים. זה סרט מרוסן יותר אבל יחד עם זאת עוצמתי, שמראה את הקושי להפריד בין היצירה הדמיונית לחיים האמיתיים, ומספר על תשוקה שנותנת משמעות ותקווה.

בשורה התחתונה: השתקפות החיים דרך עדשה. כדאי לראות פעם נוספת ‏לקלוט את הסיפור המלא וגם כי בסיום נותר טעם של עוד.
משך: 113 דקות.
הגבלת גיל: 15.

מה לעשות בלונדון

לא סרט אלמודוברי טיפוסי. כאב ותהילה. צילום: El Deseo/Manolo Pavon

מצאתם טעות?
תגיות : בתי קולנוע בלונדון, סרטים באנגליה, סרטים בבריטניה, סרטים בלונדון, קולנוע באנגליה, קולנוע בבריטניה, קולנוע בלונדון
יכול לעניין אותך