מה לראות החודש בלונדון בקולנוע: פברואר 2020

שרליז ת'רון, ניקול קידמן, קלינט איסטווד, טום הנקס, גוונדלין כריסטי ועוד שחקנים ובמאים ששווה לצפות בסרטים שלהם. מה לראות החודש בקולנוע בבריטניה

Bombshell

״פצצה״ הוא ללא ספק סרט מאוד עכשווי, שמבוסס על סיפורו האמיתי של מגישת ״פוקס ניוז״ מגין קלי (שרליז ת'רון), שלא רק לקחה על עצמה לחשוף את דונלד טראמפ ואת הרטוריקה הידועה לשמצה שלו כלפי נשים, אלא יחד עם כמה עובדות נוספות ברשת – המפיקה קיילה פוספיסיל (מרגו רובי) שהיא דמות בדיונית, וגרטשן קרלסון (ניקול קידמן) – הן הביאו לדין את מנכ"ל ״פוקס ניוז״ רוג'ר איילס על הטרדה מינית במשרדו. השערורייה של איילס הייתה אחת ממקרי ההטרדות המיניות הגדולות של התקופה האחרונה, שהתניעו את תנועת metoo#.

הסרט מתחיל במהירות די גבוהה עם עריכה קצת מוזרה, אך ברגע שהסיפור מתפכח יותר הוא נרגע ויש לו תחושה דוקומנטרית. ההופעות של שלוש הדמויות הנשיות הראשיות מדויקות ומושלמות. ג'ון לית'גו בתור איילס ממוקם גם הוא בצורה מושלמת. זה סרט קשה לצפייה אך נחוץ.

בשורה התחתונה: סרט מעניין, עוצמתי ונוקב על סוגייה חשובה ואקטואלית מאוד של ימינו.
משך: 109 דקות.
הגבלת גיל: 15.

סרטים בלונדון

קשה לצפייה אך נחוץ. מימין: קייט מקינון (בתור הדמות ג'ס קאר), ורובי מרגו בסרט ״פצצה״. צילום: Lionsgate

The Personal History of David Copperfield

״ההיסטוריה האישית של דייוויד קופרפילד״, שנכתב וביים על ידי ארמנדו יאנוצ'י, הוא סיפור צבעוני ואופטימי של הקלאסיקה מאת צ'ארלס דיקנס. הסיפור עוקב אחר דיוויד קופרפילד (דב פאטל) מילדותו לבגרות כשהוא מנווט בעולם כאוטי ולא יציב, ומנסה למצוא את מקומו בתוכו. מלידה דיוויד אינו במקומו, מכיוון שהיה צפוי להיות ילדה, כך שכשמשפחתו מגלה שהוא ילד, כל זהותו נזרקת בספק.

צוות השחקנים עשיר בפנים מוכרות, מגוונדלין כריסטי (הלוחמת בריאן, אשת טארת' מ״משחקי הכס״) ועד טילדה סווינטון, יו לורי ובן ווישו. הסרט מוזר אך גם מלא באנרגיה וכיפי, ועושה שימוש יוצא דופן באיורים כדי לספר את הסיפור, מה שמוסיף למקוריותו. אם אתם חובבי דיקנס אדוקים, אולי לא תאהבו את הסרט, אבל זו בהחלט פרשנות מעניינת.

בשורה התחתונה: סרט יוצא דופן ומבדר שיש בו חותמת יאנוצ'י בכל רחביו.
משך: 119 דקות.
הגבלת גיל: PG.

סרט באנגליה - ההיסטוריה האישית של דיוויד קופרפילד

פרשנות מעניינת.לסיפור של צ׳ארלס דיקנס. הסרט ״ההיסטוריה האישית של דיוויד קופרפילד״. צילום: Lionsgate

A Beautiful day in the neighbourhood

״יום יפה בשכונה״ מבוסס על הסיפור האמיתי של הידידות בין מארח הטלוויזיה האמריקני האהוב והאגדי פרד רוג'רס (טום הנקס) והעיתונאי טום ג'ונוד. לויד פוגל (מת'יו ריס) הוא כתב מגזינים מקופח, שמוטל עליו לכתוב פרופיל מעמיק על פרד רוג'רס. מערכת היחסים של לויד עם אביו, שעזב אותו כשהיה ילד, היא מורכבת. לכן, ככל שלויד מבלה יותר זמן עם פרד, הוא לומד על סליחה, אמפתיה, טוב לב ואמון, תוך התגברות על הספקנות ומשנה את השקפתו על החיים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

זה סרט מלא רגש שיאתגר את הציניות שלכם ואת האמון במין האנושי – לטובה. כצופים, קשה להאמין שמישהו כמו פרד רוג'רס יכול באמת להיות כל כך טהור ואדיב לב, וזה לוקח זמן להאמין בו. טום הנקס וגם מתיו ריס מבריקים בתפקידם והקשר שלהם מרגש מאוד. החיסרון היחיד לסרט הוא שרובנו לא מכירים את פרד רוג'רס ומה שהוא סימל בארה"ב, במיוחד לילדים. ההשוואה היחידה שיש לנו היא ג'ימי סאביל ואנחנו יודעים מה התברר לגביו בדיעבד – מה שעשוי להוסיף לספקנות שיש לנו.

בשורה התחתונה: סרט עמוק ומשמעותי באופן מפתיע שיגרום לכם להעמיק ברגשות שלכם ולגרום לכם לרצות להיות אנשים טובים יותר.
משך: 109 דקות.
הגבלת גיל: PG.

טום הנקס בתור פרד רוג׳רס בסרט ״יום יפה בשכונה״.

סרט מרגש שיחזיר לכם את האמון במין האנושי. טום הנקס בתור פרד רוג׳רס בסרט ״יום יפה בשכונה״. צילום: Sony

Richard Jewell

"ריצ'רד ג'וול" הוא סרט שמבוסס על אירועים מציאותיים של המתקפה בפארק האולימפי סנטניאל, בשנת 1996 במהלך אולימפיאדת אטלנטה. העלילה עוקבת אחרי סיפורו המרגש של מאבטח בשם ריצ'רד ג'וול (פול וולטר האוזר), שתמיד עבד בביטחון במקומות שונים, כולל במשרד עורכי דין, בקמפוס אוניברסיטאי ובסופו של דבר בקונצרטים שהתקיימו באותו פארק, במהלך האולימפיאדה באטלנטה בשנת 1996. לילה אחד, ריצ'רד מגלה תרמיל חשוד שהושאר תחת ספסל. הוא מגיב במהירות ומביא את כולם למקום מבטחים רגע לפני שהוא מתפוצץ, ומציל מאות חיים. הוא הוגדר כגיבור ואז כתבת חדשות מקומית בשם קתי סקראגס (אוליביה ווילד) מפרסמת סיפור שבו ריצ'רד בעצם נחשב כמחבל שהטמין את הפצצה מלכתחילה. ריצ'רד פונה לעורך דין בשם ווטסון בראיינט (סם רוקוול), שעבד איתו בעבר כנער תפקיד במשרד עורכי הדין שלו, כדי לעזור לו להוכיח את חפותו.

קלינט איסטווד ביים סרט טרגי ונוגע ללב, שמתחיל בקצב איטי, אבל מתפתח יחד עם העלילה. פול וולטר האוזר מצטיין בתפקיד הראשי ונתמך על ידי קתי בייטס שמגלמת את אמו.

בשורה התחתונה: סרט קלינט איסטוודי יוצא מן הכלל, עוצמתי וגולמי.
משך: 131 דקות.
הגבלת גיל: 15

קולנוע בבריטניה

סרט נוגע ללב של קלינט איסטווד. "ריצ'רד ג'וול". צילום: Warner Bros

Queen & Slim

״קווין וסלים״ מתחיל בבליינד דייט של ארנסט (דניאל קלויה) ואנג'לה (ג'ודי טרנר-סמית'), בדיינר בקליבלנד, שבאוהיו. הדייט קצת מביך והם לא נשארים יותר מדי זמן, ואז ארנסט מסיע את אנג'לה הביתה ובדרך נעצרו על ידי קצין משטרה לבן-עור. ארנסט הצטווה לצאת מהמכונית משום שהם אפרו-אמריקאים, ואז ארנסט יורה בשוטר מתוך הגנה עצמית. ארנסט ואנג'לה נבהלים, בורחים מהזירה וממשיכים לנסוע בזמן שהם מתכננים תוכנית מה לעשות הלאה, וככל שהסיפור מעמיק כך גם הקשר שלהם.

זו הרפתקה מודרנית בסגנון ״תלמה ולואיז״, השזורה במציאות המדכאת של גזענות וכיצד היא עדיין נפוצה כיום. הסרט מלא במתח ובדרמה, ומדהים מבחינה ויזואלית – עם סצנות רבות הדומות לצילומים מתוך מגזיני אופנה. גם דניאל קלויה וגם ג'ודי טרנר-סמית' הם סנסציוניים בתפקידיהם והמשחק שלהם מאוד משכנע. מה שמוסיף לאווירה המגניבה הוא השיר הראשי בפסקול הסרט, של לורן היל.

בשורה התחתונה: סיפור עוצמתי שייקח אתכם לנסיעה מרתקת מתחילתו ועד סופו.
משך: 132 דקות.
הגבלת גיל: 15.

הסרט ״קווין וסלים״ - מה לעשות בלונדון

מדהים מבחינה ויזואלית – עם סצנות רבות הדומות לצילומים מתוך מגזיני אופנה. הסרט ״קווין וסלים״. ֿצילום: Entertainment One

Parasite

״פרזיטים״ נכתב ובוים על ידי בונג ג'ון-הו ומספר את סיפורן של שתי משפחות: משפחת קים ומשפחת פארק – אחת עשירה ואחת ענייה. כשהמשפחות נפגשות ומתערבות זו בזו, מתחיל הטירוף. קים קי-טאק ומשפחתו הבלתי מעורערת גרים בדירת מרתף מטונפת ועובדים בעבודות שחורות, עד שמתעוררת הזדמנות לבנו לעבוד אצל משפחת פארק העשירה, שנראה שביתה ואורח החיים שלה הועתקו ממגזין לייפסטייל יוקרתי. לאט-לאט, כל בני משפחתו מחליפים את כל הצוות העובדים בבית של משפחת פארק מבלי שהם יודעים שהם קשורים או אפילו מכירים זה את זה. משפחת קים חושבת שזכו בלוטו עד ש…

הסרט מאוד מבדר ויוצא דופן בתכניו. הוא משלב בצורה חלקה דרמה עם קומדיה ואימה, ומתאר את חוסר הצדק ואי השוויון החברתי. הסרט הדרום-קוריאני זכה גם בפרס ״פאלם ד'אור״ בפסטיבל קאן 2019, ואחרי שצופים בו אפשר להבין למה.

בשורה התחתונה: סיפור מאוד מקורי ויוצא דופן, שתחשבו עליו כמה ימים אחרי שתצפו בו.
משך: 132 דקות.
הגבלת גיל: 15.

הסרט ״פרזיטים״, קולנוע באנגליה

אחרי שצופים בו אפשר להבין למה זכה בפרסים. הסרט ״פרזיטים״. צילום: Studio Canal

תגיות:
בתי קולנוע בלונדון
סרטי קולנוע בלונדון
סרטים באנגליה
סרטים בבריטניה
סרטים בלונדון
קולנוע באנגליה
קולנוע בבריטניה

קרא עוד