רק חול וחול

"חולית", קלאסיקת המדע בדיוני של הסופר פרנק הרברט, שכבר עובדה לקולנוע בשנות השמונים על ידי דיוויד לינץ', שבה אל מסכי הכסף בבימויו של הבמאי המעולה דני וילנב. אירוע קולנועי? לא נכחיש זאת

"חולית", המתרחש אלפי שנים בעתיד, מספר את סיפורו המיתולוגי של פול אטריידס (טימותי שאלאמה), צעיר מבריק ומחונן שנולד לגדולות, הרבה מעבר להבנתו, מוצא את עצמו במרכזו של מאבק כוח בין -גלקטי. פול הוא בנו של השליט האהוב , הדוכס לטו (אוסקר אייזיק) והכהנת הלוחמת החזקה ליידי ג'סיקה (רבקה פרגוסון). פול מקבל את המבחן האולטימטיבי: עליו לנסוע לאראקיס, הכוכב המסוכן ביותר ביקום כדי להבטיח את עתיד משפחתו ואנשיו.

כוכב הלכת אראקיס הוא ביתם של העם הילידי ׳Fremen׳  (בתרגום הספר לעברית נקראו "דררים") וידועה לתושבים אלה בשם חולית (Dune ). כוכב הלכת הזה היה שנוי במחלוקת קשה במשך דורות. האנושות נלחמת שם על השליטה ב'תבלין '-משאב טבע נדיר, יקר ומרחיב נפש, שעליו מסתמכים מסעות בחלל, ידע, מסחר וקיום אנושי. מי שמנסה לקצור את 'התבלין' חייב לשרוד את החום הבלתי נסבל של כוכב הלכת חולית, סופות חול דמויות הוריקן ותולעי חול מונוליטיות שהתושבים חשים כלפיהם יראת שמים שבדרך כלל שמורה רק לאלים. רק מי שיכול לכבוש את הפחד שלו יכול לשרוד שם.

מה לעשות בלונדון, אנגליה, בריטניה - צפו בסרט קולנוע חולית

עולם מעוצב להפליא, חולית

הסרט, שבויים על ידי הבמאי-האוטר דני וילנב (שביים גם את ׳בלייד ראנר 2049׳ ו'הגעה'), מבוסס על הרומן בעל אותו שם רב פרנק הרברט משנת 1965 ונחשב לאחד הספרים המשפיעים ביותר של המאה ה -20, ושנתן השראה גדולה לכמה מסרטי המדע בדיוני הגדולים בכל הזמנים.

יצירה אפית מסוגננת

דני וילנב המחונן בבירור הביא את סגנון הבימוי הייחודי שלו יצירת הסרט האפי הזה. 'חולית' הוא יצירה מעוצבת להפליא כמעט בכל אספקט ואספקט שלו – התלבושות, הצילום, הפסקול, התאורה המייק אפ מהממים ביופיים והרמוניים לחלוטין ויוצרים אפקט דרמטי לכל אורך הסרט (בכל זאת מדובר ביצירה של כמעט שלוש שעות). גם האפקטים המיוחדים מאוד מרשימים ולכן צריך לראות אותו על המסך גדול.

'חולית' גם חמוש בצוות שחקנים מרשים במיוחד, ולצד הגיבורים הראשיים שכבר הזכרנו כאן, כולל גם את ג'וש ברולין ("חלב", "נוקמים: מלחמת האינסוף"), שרלוט רמפלינג, חוואייר בארדם, סטלן סקארסגארד, דייב באוטיסטה (סדרת סרטי "שומרי הגלקסיה", " הנוקמים: סוף המשחק "), זנדאיה (" ספיידרמן: שיבה הביתה "," אופוריה "), צ'אנג צ'ן (" נמר, דרקון") וג'ייסון מומואה (" אקוומן "," משחקי הכס " ).

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

רק צריך לזכור כאמור שזהו עוד סרט ארוך מאד (נראה שזה כרגע הטרנד) והוא מעט איטי אך צובר תאוצה בחציו השני עם סצנות עמוסות אקשן הגורמות לזמן לעוף וצופה שבוי של היצירה הזו מתחילתה ועד סופה.

תאריך יציאה לאקרנים: 22 באוקטובר 2021

אישור: 12A

זמן ריצה: 2 שעות 35 דקות

אימג'ים: האחים וורנר


מחפשים עוד מה לעשות בלונדון – קראו את הכתבה הבאה:

מה לעשות בלונדון בסתיו-חורף 2021?

 

עוד על הסרט חולית באתר IMDB.

תגיות:
ֿ
אוסקר אייזיק
אנגליה
ביקורת על הסרט חולית בקולנוע
במאי דני וילנב
בריטניה
בתי קולנוע בלונדון
ג'וש ברולין
ג'ייסון מומואה
דייב באוטיסטה
הדוכס לטוֿ
הסרט חולית בקולנוע
חוואייר בארדם
טימותי שאלאמה
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
ליידי ג'סיקה
מה לעשות בלונדון
סוף שבוע בלונדון
סופשבוע בלונדון
סטלן סקארסגארד
סרט חדש בקולנוע
סרטי קולנוע בלונדון
סרטים באנגליה
סרטים בבריטניה
סרטים בלונדון
פול אטריידס
פסטיבל קולנוע בלונדון
פרנק הרברט
צ'אנג צ'ן
קולנוע באנגליה
קולנוע בבריטניה
קולנוע בלונדון
רבקה פרגוסון
שרלוט רמפלינג