מה לעשות בלונדון – אוקטובר 2019

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לעשות בלונדון ובבריטניה
11:27 30/09/19

מה לעשות בלונדון – אוקטובר 2019

הופעה של ביורק, המחזמר מרי פופינס, האלווין עם הארי פוטר, הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכה של צ׳יהולי ועוד המלצות על אטרקציות בלונדון בחודש אוקטובר 2019

מה לעשות בלונדון - אוקטובר 2019
אחת מההופעות השוות בלונדון באוקטובר. ביורק. צילום: warren du preez nick thornton jones

הצגות ומחזות זמר בלונדון

מגאלית לאנגלית? זה לא קל

קירן היינדס (״משחקי הכס״) מגלם דמות של מנהל בית ספר, שהקריירה והתרבות שלו נמצאים בסכנה. בנו חוזר לביתם שבאירלנד הכפרית יחד עם שני קציני צבא בריטיים, שמעוניינים לשרטט מפה של האזור ולהחליף את שמות המקומות מהשפה הגאלית לאנגלית. וזה כמובן עומד לעורר מהומות. כל זה קורה בהצגה Translations, שעולה בתיאטרון אוליבייה של התיאטרון הבריטי הלאומי.
www.nationaltheatre.org.uk
15 באוקטובר – 18 בדצמבר, 2019.

כרטיסים להצגות בלונדון - ההצגה ״תרגומים״ בתיאטרון הלאומי הבריטי

המהומות עומדות להתרחש. קירן היינדס במרכז (״משחקי הכס״) בהצגה ״תרגומים״. צילום: התיאטרון הבריטי הלאומי

וונדל פירס שוב בחליפה

אחרי הרצה מוצלחת ביאנג ויק, Death of a Salesman עובר לווסט־אנד בהפקה שבכיכובו של וונדל פירס (״חליפות״). המחזה שכתב ארתור מילר, הנחשב לסאטירה חריפה על הקפיטליזם והחלום האמריקאי, יעלה הפעם בתיאטרון פיקדילי. הייחוד של הגרסה הוא בכך שהכל נראה מנקודת מבט של משפחה אפרו־אמריקאית.
http://bit.ly/Death-of-a-Salesman
24 באוקטובר, 2019 – 4 בינואר, 2020.

וונדל פירס, מותו של סוכן - הצגות בלונדון

סאטירה חריפה על הקפיטליזם והחלום האמריקאי. וונדל פירס ב״מותו של סוכן״. צילום: Brinkhoff Mogenburg

מחזמר עטור פרסים

המחזמר המדובר וזוכה פרסי ה״טוני״ וה״גראמי״, Dear Evan Hansen, מגיע סופסוף לתיאטרון נואל קאוורד בווסט־אנד. העלילה עוקבת אחרי אוון הנסן, תלמיד תיכון הסובל מחרדה חברתית. בעקבות התאבדות נער מכיתתו בשם קונור, הוא משקר על כך שהכיר אותו, מה שמקרב אותו בטעות למשפחה השכולה וגורם לו להסתבך ברשת של שקרים. את המוזיקה כתבו המלחינים של ״לה לה לנד״ ו״דה גרייטסט שואו־מן״.
http://bit.ly/Dear-Evan-Hansen
29 באוקטובר, 2019 – 4 באפריל, 2020.

המחזמר אוון הנסן בלונדון

את המוזיקה כתבו המלחינים של ״לה לה לנד״ ו״דה גרייטסט שואו־מן״. סאם טוטיבתור אוון הנסן. צילום: Matt Crockett

הופעות מוזיקה בלונדון

עושים קונצרט מהסרטים

Skyfall, הסרט מסדרת ״ג׳יימס בונד״ שיצא ב־2012, יוקרן בפעם הראשונה ברויאל אלברט הול עם ליווי של תזמורת מלאה, שתנגן את הפסקול של המלחין תומאס ניומן (4 – 5 באוקטובר, 2019). אם אתם אוהבים את הרעיון הזה של הקרנה בליווי מוזיקה חיה על הבמה, חודש אחרי יוקרן באולם ״הארי פוטר וגביע האש״ (1 – 3 בנובמבר, 2019).
www.royalalberthall.com

הוזייר מטיף רגשית בשנית

Hozier, הזמר והיוצר האירי שהתפרסם בזכות הלהיט Take Me to Church, מגיע לארבעה ערבים בלונדון פלדיום. זה חלק מסיבוב הופעות לקידום האלבום החדש שהוציא השנה – Westeland, Baby! – שגם הוא מאופיין באווירת הדים של כנסייה, מקהלות גוספל ושירה אקספרסיבית שנשמעת לפעמים כמו הטפה רגשית.
http://bit.ly/Hozier-London
1 – 5 באוקטובר, 2019.

הוזייר - הופעות מוזיקה בלונדון

אווירת הדים של כנסייה, מקהלות גוספל ושירה אקספרסיבית שנשמעת לפעמים כמו הטפה רגשית. ארבע הופעות של הוזייר בלונדון. צילום: Edward Cooke

לא נפסיק לשר

גם אם היא ילידת שנות ה־40׳, זה לא מפריע לה לשיר, לפזז על הבמה, להחליף המון תלבושות, כולל לבוש חושפני, ולהופיע ברחבי העולם. שר תשיר בשני ערבים ב״או־2 ארנה״ והאורח המיוחד שיצטרף אליה יהיה פול יאנג. צפו לקאברים של ״אבבא״, מהאלבום שהוציאה ב־2018, ועוד שאר השירים ידועים. שר קוראת לבריטניה ״הבית השני שלי״ ואומרת לקראת ההופעה שזו ״הייתה המדינה הראשונה שאימצה את ׳סוני ושר׳, וזה המקום שבו שיצרנו ואיתו הצלחנו עם Believe״.
http://bit.ly/Cher-London
20 – 21 באוקטובר, 2019.

עוד הופעות שוות ב״או־2 ארנה״

אליס קופר + דה סטרנגלרס: 10 באוקטובר, 2019.
אריאנה גרנדה: 15 – 16 באוקטובר, 2019.
ג׳ון לג׳נד: 25 באוקטובר, 2019.
ביורק: 19 בנובמבר, 2019.
ליאם גלאגר: 28 – 29 בנובמבר, 2019.
דה כמיקל בראדרז: 30 בנובמבר, 2019.
http://bit.ly/O2-gigs

כרטיסים להופעות מוזיקה בלונדון

יופיעו ב״או־2 ארנה״. דה כמיקל בראדרז. צילום: Hamish Brown

לונדון עם ילדים

למדו אותם ביטבוקס

מחפשים מה לעשות בחופשת הלימודים? נסו את הרויאל אלברט הול, שם מתקיימים פעילויות ומופעים שונים מדי יום. אחד המעניינים שבהם הוא מופע/סדנת ביטבוקיסינג עם שלמה (SK Shlomo), ששיתף פעולה עם אמנים כמו ביורק, אד שירן ואחרים.
www.royalalberthall.com
23 באוקטובר, 2019.

הסוס שלא מתעייף

ההצגה ״סוס מלחמה״ (War Horse) – בהפקה של התיאטרון הבריטי הלאומי, שהייתה להיט במשך שנים – דוהרת בחזרה ללונדון. הפעם היא תעלה בקבוצת תיאטראות חדשה בשם ״טרובדור״ (Troubadour). האולם הזה נמצא בוומבלי פארק (שהיה בעבר סטודיו בו צולמו תוכניות הטלוויזיה "אקס־פקטור" ו"בריטנ'ס גוט טאלנט").
http://bit.ly/War-Horse-London
18 באוקטובר – 23 בנובמבר, 2019.

המטרייה שלא מתבלה

מי שעוד חוזרת ללונדון היא מרי פופינס (Mary Poppins), שנוחתת עם המטרייה שלה בתיאטרון פרינס אדוארד. מי שתשחק בתפקיד הראשי היא זיזי סטרלן, שחוץ מניסיון עשיר על במה עם ההפקה הזו והצגות אחרות, השתתפה גם בסרט ״סינדרלה״ ובגרסה הקולנועית למחזמר ״קאטס״ (Cats). צפו לשירים הידועים מהסרט בנוסף לכמה חדשים.
http://bit.ly/Mary-Poppins-Musical
23 באוקטובר, 2019 – 29 במרץ, 2020.

צפו לשירים הידועים מהסרט בנוסף לכמה חדשים. מרי פופינס נוחתת שוב בלונדון. צילום: Seamus Ryan | מימין: זיזי סטרלן בתפקיד הראשי

לאכול את לונדון

לאכול בלי לקרוע את הכיס

במהלך כל חודש אוקטובר אפשר לאכול טוב ולשלם פחות. London Restaurant Festival מציע כל מיני חוויות ומסלולי אוכל, אבל בעיקר מאפשר לזלול במסעדות הנחשבות במחירי מבצע.
www.londonrestaurantfestival.com
1 – 31 באוקטובר, 2019.

אופים עם כוכבים

תוכנית הטלוויזיה ״דה גרייט בריטיש בייק־אוף״ גרמה להרבה אנשים להתאהב באפייה, וביריד The Cake & Bake Show תוכלו לפגוש חלק ממתמודדי הסדרה, שמאז הפכו לסלבס. מה עוד יהיה ביריד, שיתקיים במרכז ״אקסל״ (ExCeL London)? טעימות, סדנאות והרבה מאפים, עוגות וקישוטי סוכר מושקעים, כדי שתאכלו עם העיניים ושתאכילו את הפיד של האינסטגרם בתמונות מזילות ריר.
http://bit.ly/the-cake-bake-show
*הלינק הזה כולל 20 אחוז הנחה! 
4 – 6 באוקטובר, 2019.

תערוכה של שאנה מולטון בלונדון

מיצבים, סרטונים ומוזיקה מרגשת, והכל עטוף בצבעים עזים ובתחושת תמימות כמעט ילדותית. התערוכה של שאנה מולטון. צילום:

תערוכות בלונדון

תמימות וצבעים עזים

המבנה המרשים שנקרא אוסף זבלדוביץ׳ (Zabludowicz Collection) מציג שלוש תערוכות מעניינות תחת קורת גג אחת. המרכזית שבהן היא של שאנה מולטון (Shana Moulton), אמנית אמריקאית שמשלבת מיצבים, סרטונים ומוזיקה מרגשת, והכל עטוף בצבעים עזים ובתחושת תמימות כמעט ילדותית. יש אירועים חינמיים סביב התערוכה וכדאי להירשם אליהם מראש.
www.zabludowiczcollection.com 
עד 15 בדצמבר, 2019.

סודות מחדר ההלבשה

תערוכה חדשה בשם Costume בגלריית וולפסון (Wolfson Gallery) בתיאטרון הבריטי הלאומי, שמזמינה אתכם להצצה נדירה על מחלקת התלבושות של התיאטרון הלאומי. המחלקה עובדת על מעל 20 הפקות מדי שנה, שולחת עשרות אלפי פריטים לסרטים ומצליחה להלביש שחקניות במחוכים בפחות מ־60 שניות. תוכלו ללמוד, לגעת ולראות איך הדברים עובדים מאחורי הקלעים.
www.nationaltheatre.org.uk
3 באוקטובר 2019 – מרץ 2020.

מאות גלריות, תערוכה אחת

״פריז״ הוא יריד אמנות ידוע ונחשב, שמתקיים מדי שנה בריג׳נט פארק. השנה הוא מתפצל בין Frieze London, שהזמין למעלה מ־160 גלריות ואמנים עכשווים מרחבי העולם להציג בו. והיריד המקביל, Frieze Masters, מציג עבודות מובחרות שנוצרו עד המאה ה־20, ממעל 130 גלריות מהעולם ומתקיים בביתן בצפון־מזרח הפארק (ב־Gloucester Green). בנוסף, יש גם שיחות מעניינות וגן פסלים חביב, משעשע וחינמי – שאותו יצרו אמנים שונים, בהם טרייסי אמין – בחלק של הגנים האנגליים בפארק (English Gardens).
http://bit.ly/Frieze-London-2019
3 – 6 באוקטובר, 2019.

זן ואמנות הבודהיזם

מיינדפולנס זו מילה שכולם מכירים, אבל כמה יודעים את המקור הבודהיסטי של השיטה הזאת? תערוכה על בודהיזם נפתחת החודש בספרייה הלאומית (The British Library). תוכלו על התורה המזרחית הזאת מאז שנוצרה ועד היום עם כתבי יד, מגילות, פריטים שונים ויצירות אמנות.
www.bl.uk
25 באוקטובר, 2019 – 23 בפברואר, 2020.

יריד פריז בלונדון

גן פסלים חביב, משעשע וחינמי ביריד ״פריז״. Tudor Ball – עבודה של לארס פיסק. צילום: Stephen White

אירועים ישראליים בלונדון

ג׳אז כחול־לבן ברוני סקוטס

מחמם את הלב לראות ג׳אזיסטים ישראלים מצליחים ומופיעים במועדון רוני סקוטס המפורסם בסוהו. בספטמבר היה זה הפסנתרן ירון הרמן וחודש אחרי, עוז נוי (Oz Noy) – גיטריסט הפועל בניו יורק ושנחשב לווירטואוז בתחומו – יתארח בשני ערבים שונים, כדי לקדם את אלבומו האחרון שהוציא השנה, Booge Looga Loo.
www.ronniescotts.co.uk 
2 – 3 באוקטובר, 2019.

חווייה ייחודית עם הצופים

צופי בריטניה מחדשים פעילות אחרי ראש השנה ביום פעילות חגיגי ופתוח בשבט חלוץ, באזור פינצ'לי סנטרל N3. הצטרפו לצוותי ההדרכה של השכבה הבוגרת, לקומונת הצופים, לסוכנות היהודית ולמשפחת צופי לונדון לפעולת פתיחה מיוחדת, שבה תוכלו להכיר ילדים ישראלים אחרים וליהנות מחווייה ישראלית ייחודית בעברית.
לפרטים נוספים והרשמה:
www.tzofim-uk.org
07597-624-015
יום ב׳, 7 באוקטובר, 2019. 17:30.

בחזרה לימי ההסתה

במסגרת פסטיבל הסרטים הבריטי המכובד (BFI London Film Festival), יוצג גם סרט ישראלי אחד. "ימים נוראים" (Incitement), של ירון זילברמן, הוא מותחן פסיכולוגי העוקב אחר האירועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, מנקודת מבטו של הרוצח. ״זהו דיוקן נפשי של מתנקש פוליטי שמבקש לרצוח את הדמוקרטיה, ודיוקן של חברה שסועה״, נכתב.
http://bit.ly/INCITEMENT
12-13 באוקטובר, 2019.

* מחפשים עוד אירועים ישראליים בלונדון? בקרו ביומן הקהילה הישראלית החדש של עלונדון. 

להכיר ילדים ישראלים אחרים בלונדון. יום פעילות חגיגי ופתוח בשבט חלוץ

כדאי לדעת גם על

סיור בתחנות טיוב נטושות ברחבי לונדון

Hidden London: The Exhibition: תחנות טיוב נטושות – זה הרעיון של התערוכה והמסע האימרסיבי שמציע מוזיאון התחבורה (London Transport Museum). תוכלו לגלות שם איפה התחבא צ׳רצ׳יל מפני הבליץ ועוד סיפורים היסטוריים. בנוסף, ישנם סיורים מודרכים באותן תחנות, שאפשר להזמין באתר המוזיאון.
החל מ־11 באוקטובר, 2019. 

רצים בכבישים: מרתון בלונדון

Royal Parks Half Marathon 2019: חצי מרתון שיתקיים בהייד פארק, גרין פארק, סנט ג'יימס פארק וגני קנסינגטון – ובעקבותיו ייסגרו הכבישים שבין הפארקים.
13 באוקטובר, 2019. 

מחליקים ראשונים על הקרח בלונדון

The Natural History Museum ice rink: זירת ההחלקה על הקרח באוויר הפתוח, שתיפתח ראשונה בעיר, תהיה מול מוזיאון ההיסטוריה של הטבע.
19 באוקטובר, 2019 – 12 בינואר, 2020.

צ׳יהולי בלונדון - תערוכה בגני קיו

הזמינו מראש ואל תחכו בקיו. הזדמנות אחרונה בהחלט לבקר בתערוכה הפופולרית של צ׳יהולי בגני קיו. צילום: קיו גארדנס / Dale Chihuly / Chihuly Studios

צ׳יהולי בקיו גארדנס: הזדמנות אחרונה

Chihuly Nights: התערוכה הפופולרית של צ׳יהולי בגני קיו מסתיימת ממש בקרוב. אז זו הזדמנות אחרונה לצפות ביצירות של אמן הזכוכית, בעיקר כשהן מוארות בלילות.
עד 26 באוקטובר, 2019.

ליל כל הקוסמים באולפני הארי פוטר

Dark Arts: כדי לחגוג את האלווין, ברקסיט, או כל דבר מפחיד אחר, האולפנים של ״הארי פוטר״ מציעים חווייה אפלה, שכוללת מעל 100 דלעות מרחפות, קרבות חיים עם אוכלי המוות ועוד.
עד 10 בנובמבר, 2019. 

לא הספיק לכם?

*** אתר עלונדון מתעדכן באופן שוטף עם עוד מידע על אטרקציות. לדוגמה, בכתבה החודשית על המלצות בלונדון בספטמבר יש לא מעט תערוכות ומופעים שעדיין נמשכים באוקטובר, כמו חווייה אימרסיבית מיוחדת בעקבות הסרט ״הזאב מוול סטריט״ ועוד. בקרו גם בכתבה כרטיסים להצגות בלונדון, שכוללת את רשימת האתרים המומלצים לרכישת כרטיסים גם להופעות, אטרקציות ועוד.

*** לעדכונים נוספים הירשמו לניוזלטר שלנו – תוכלו לקבל אחרי ההרשמה עותק דיגיטלי של מגזין עלונדון האחרון (כולל הכתבה הזו), שפורסם והופץ ברחבי לונדון.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : אוקטובר בלונדון, לונדון באוקטובר, מה לעשות בלונדון, מה לעשות בלונדון אוקטובר 2019, מה לעשות בלונדון באוקטובר 2019
יכול לעניין אותך