זיוה׳לה: מאירועי הקהילה האחרונים בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
00:00 05/12/17

זיוה׳לה: מאירועי הקהילה האחרונים בלונדון

משלישיית רביבו ועד מפגש מיוחד עם אורי לוין, מייסד Waze. שישה אירועים מטריפים שנערכו לקהילה הישראלית והיהודית בלונדון

שלישיית רביבו בלונדון

חגגנו עם רביבו

למעלה מ-600 איש רקדו ושרו עם הפרויקט של רביבו, בהופעתם הראשונה בלונדון. גויסו באירוע כ-30,000 פאונד למועדונית של "מנה – מאיר פנים" לנוער בסיכון בשדרות.

בישלנו בשביל עלה

עמותת ידידי ״עלה״ בבריטניה ערכה אירוע התרמה של הדגמת בישול עם השפית סילביה נאקמולי. הכסף שגויס באירוע יועבר לצורך רכישת עמידון נוסף לסניף של "עלה" בירושלים, המאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים לראות את העולם ממצב של עמידה.

הצהרנו שוב עם בלפור

אירוע קצת שונה לציון מאה שנה להצהרת בלפור התקיים לכ-130 אורחים באולם בית הכנסת של מיל היל. האולם הואר בצבעי דגלי ישראל ובריטניה, על שני מסכים גדולים הוקרנו סרטים בשחור-לבן על ישראל מ-1917 ועד קום המדינה, ומוזיקה מהתקופה התנגנה ברקע.

מארגנות האירוע היו אביבה אליאס (קייטרינג) ואנדראה פרנקנטל (מפיקת סרטים). הן הוסיפו לאירוע כמה נגיעות אווירתיות, כמו שולחן כתיבה שעליו הוצבה מכונת כתיבה עתיקה ובה הצהרת בלפור כאילו הודפסה זה עתה, לצד גרמופון ישן.

המוזיקאים אביבית כספי, יוסי יופה וגיא שלום הגישו שירים עבריים נבחרים דרך השנים – מקום המדינה ועד היום. ובכניסה הוצגה גם תערוכת עבודות בנושא הצהרת בלפור של האומנית בוורלי ג׳יין סטיוארט, שהציגה את אותן עבודות שבוע לפני במשכן הכנסת בירושלים.

מבין האורחים והדוברים, הגיעו לורד ביית׳, סגן נשיא ידידי ישראל במפלגה הליברל-דמוקרטית, וגם עו״ד מארק לואיס שחשף את פרשת ההאזנות בעיתון News of the world והשתתף לאחרונה בניסוי ייחודי בבית החולים הדסה בירושלים.

נתנו ביד נדיבה

עמותת הידידים של ״יד שרה״ בבריטניה ערכה את האירוע השנתי שלה במלון ״מילניום״ במייפר. המרצה האורחת הייתה הספורטאית הפראלימפית פסקל ברקוביץ׳, שסיפרה את סיפורה המרגש. 220 האורחים תרמו 200,000 פאונד למען הקמת בתי הוספיס ברחבי הארץ, לטיפול באנשים שנמצאים בשלבים הסופיים של חייהם.

פקסל ברקוביץ׳ באירוע התרמה ליד שרה בלונדון

פקסל ברקוביץ׳ באירוע התרמה ל״יד שרה״ במלון ״מילניום״ בלונדון. צילום: ג׳ון ריפקין

התרגשנו עם שלווה

להקת ״שלווה״ הופיעה באירוע של ידידי עמותת ״שלווה״ בבריטניה, שנערך במלון מונטקאלם במרבל ארץ׳, שבמרכז לונדון. הלהקה, שכללה שמונה מוזיקאים ישראלים עם מוגבלויות פיזיות או שכליות, ריגשה ושימחה את הקהל. 300 האורחים תרמו בתמורה 350,000 פאונד למען העמותה, שתומכת באלפי בעלי מוגבלויות ובני משפחותיהם בישראל.

להקת שלווה בלונדון

להקת ״שלווה״ בלונדון. צילום: ג׳ון ריפקין

חישבנו מסלול עם אורי לוין

אורי לוין, מייסד האפליקציה ווייז ובוגר אוניברסיטת תל אביב, הגיע לאירוע מיוחד בבית השגריר של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בבריטניה. 60 מוזמנים מהקהילה היהודית והישראלית בלונדון זכו לשמוע את לוין משתף בחוויותיו ובהצלחותיו בהקמת סטארט-אפים.

אורי לוין בלונדון באירוע של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בבריטניה

מימין: ענת שטראוס אציל, מנהלת השיווק של אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בבריטניה; אורי לוין, מייסד ווייז; מארק רגב, שגריר ישראל בבריטניה; פרופ' יוסי קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב; קארה קייס, מנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בבריטניה; וריצ'רד אנטון, יו"ר אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בבריטניה

מצאתם טעות?
זיוה לוי - מסקרת אירועים בלונדון

זיוה לוי

יש לכם מידע על אירועים בלונדון? כתבו אליי

לכתבות נוספות של זיוה לוי
תגיות : אורי לוין, אירועים בלונדון, הקהילה הישראלית בלונדון, וויז, ווייז, זיוה׳לה, ישראלים בלונדון, מופעים בלונדון
יכול לעניין אותך