לונדון חוגגת את תל אביב

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
22:52 03/09/17

לונדון חוגגת את תל אביב

הפסטיבל הישראלי הכי גדול בלונדון מעולם, תצביעו ברגליים ובואו לחגוג

בוריס ג׳ונסון ביקר לפני מספר שנים בתל-אביב ותוך כדי דיווש עם חולדאי עם בריזה מהים, גם זרק לחלל האוויר למה שלא תביאו את המגניבות התל-אביבית ובעיקר את התרבות שלה ללונדון ומכאן נולד הרעיון לפסטיבל TLV in LDN. כך מספרת טלי צמח, המנהלת האמנותית של הפסטיבל. מאחורי הפסטיבל עומדים מספר גופים: תורם יהודי בשם מארק וורת, השגרירות הישראלית בלונדון, המשרד לענייני אסטרטגיה ותורמים יהודים נוספים.

למי מיועד הפסטיבל? 

הפסטיבל מיועד כמובן ללונדונים שיבואו להתרשם מהתל-אביביות. אבל אין ספק שלנו הישראלים מחכה תרבות, אמנות ומוזיקה בקנה מידה שלא נראה לפניה בלונדון. בין האירועים המגוונים תתקיים גאלה למוזמנים עם הג׳אזיסט אבישי כהן, תצוגת אופנה של חברת משכית שקיימת עוד מימי רות דיין. הופעה של מיומנה, בהנחיית שרון כידון וגם אירוע שישי לתלמידי בתי ספר תיכוניים יהודים בעיר, שיעברו סדנאות והרצאות ״טד״ של הג׳ודאית ירדן ג׳רבי, נדב בן יהודה ורונה רמון, וכמובן ארוחת צהריים ישראלית.

וזאת, מבלי בכלל לציין את המופעים הגדולים: אינפקטד משרום, מסיבת שישי של שירזי בקורנט עם דנה אינטרנשיונל וליין המסבות של אליעד כהן ודי-ג׳ייז בריטיים. מופע נשים של אסתא רדא, מארינה מקסימיליאן ו-A-AW. כמו כן, יתקיים מופע מיוחד של פסנתרי כנף בקדוגן הול עם שלמה גרוניך, לאוניד פטשקה, זמרת האופרה בריטית ג׳מה סטמרפילד, בניצוחו של גיל שוחט. תיערך גם מסיבת חוף שווה עם עם דנה אינטרנשיונל וויוה לדיווה.

עלונדון מחלקים כרטיסים לאירועים של הפסטיבל בדף הפייסבוק שלנו. שווה להשתתף!

אז מה אומרים לקמפיין האנטי-ישראל נגד הפסטיבל?

״אני אומרת תצביעו ברגליים ותבואו לראות מה יש לפסטיבל להציע״, משיבה טלי צמח. וההיצע הוא גדול: סדנאות תיפוף לילדים עם מיומנה. סדנאות שוקולד של מקס ברנר. שוק אוכל ישראלי עם שפים ישראלים, בהם שאול בן אדרת מ״התרנגול הכחול״. הצגת ילדים של מור ענטר מתיאטרון אורנה פורת, שזכתה לאחרונה בתור שחקנית השנה ומחזה השנה. כמו כן, האמן אורי גרשט קיים תחרות בה השתתפו 230 אמנים, והוא בחר יחד עם מארי שק, האוצרת האמנותית, את האמנים שיציגו וידאו ארט על מסכים בלופ, בפסטיבל.

״פסטיבל TLV in LDN יתקיים בפעם הראשונה ויאפשר להביא לקדמת הבמה את האמנים הישראלים המצליחים בעולם ולהכיר את רבדי התרבות הישראלית, המשקפים את המציאות וחיי היומיום. במסגרת אירועי הפסטיבל, יחגגו תל אביב ולונדון את הרוח התרבותית המשותפת ויחזקו את הממשקים התרבותיים, החברתיים וההיסטוריים בין שתי המדינות״, מסכמת טלי צמח.

לחצו כאן להזמנת כרטיסים לפסטיבל.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : TLV in LDN, פסטיבל תל אביב בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *