להתחבר לישראל: להתגבר על דיכאון יום שני עם רוח ים-תיכונית

בלו מאנדיי? קבלו חמש הצעות לעבור את החורף הבריטי בחום

קמתם עצובים, עייפים או עצבניים במיוחד היום? אולי זה בגלל ה״בלו מאנדיי״ שחל היום ואולי בגלל געגועים לישראל. הנה חמישה דברים שיכולים קצת לחמם לכם את הלב ולהתחבר לישראליות שבכם.

הזמינו טיסה לאילת

אם יש עיר בישראל שלא מאכזבת במזג האוויר שלה, גם בחורף, זו אילת. ואם אתם צריכים תירוץ, ב-7-10 בפברואר מתקיים פסטיבל אילת ה-13 למוזיקה קאמרית. כוכבי מוזיקה קלאסית מרחבי העולם יגיעו לקונצרטים, שהם די קלילים ולא כל כך מעונבים. האחים קלאז יחברו בין כלי הקשה קובניים ובין מוצארט, ומבריטניה תגיע שלישיית הפסנתר בוש, שזוכה לביקורות נדהמות בשל הסינכרון והתיאום המושלם בין חבריה והפרשנויות הרגישות בביצועיה.
מלצה של חנה דרורי-קשי)


עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

הקשיבו לשירים בעברית

כבר לא צריך להיות בארץ כדי ליהנות ממוזיקה ישראלית. אפשר להתחבר לערוצי הרדיו, אבל אז תצטרכו לשמוע גם דיווחי תנועה שלא קשורים אליכם. ואפשר להשתמש בשירותי הסטרימינג ולהקשיב לדוגמה לאלבום החדש, המצוין והמרגש של רמי פורטיס, מדור פיות, עם נגינת הצ׳לו והקול המלאכי של נעה אילי.

צפו בסדרות תוצרת הארץ

שירותי הסטרימינג לא מדלגים על תעשיית הטלוויזיה המפותחת בישראל ומשדרים סדרות בעברית. בנטפליקס יש את המותחנים פאודה (Fauda) ובני ערובה (Hostages), בצ׳אנל 4 אפשר למצוא את הקומדיה ג׳וני ואבירי הגליל (Milk and Honey) והדרמה הרומנטית להיות איתה (Beauty and the Baker), שעדיין נמצאת שם. ואפילו בבי.בי.סי משדרים את מקמאפיה – סדרה עם השחקנים הישראלים אושרי כהן ויובל שרף. ב"מקמאפיה" ובסדרות אחרות אפשר לצפות דרך השירות של אמזון פריים, שכולל את הדרמה ״סרוגים״, גם היא בהשתתפותה של יובל שרף.

בקרו באחת מהמסעדות הישראליות בלונדון

מ״ברברי״ ועד ״אוטולנגי״, בלונדון לא חסרות מסעדות ישראליות או לפחות ים-תיכוניות. כמובן שאפשר גם לקנות בסופר סלטים ישראליים של Sabra שמתובלים בחומרים משמרים, אבל לא בטוח שהבטן שלכם תשמח באותה מידה.

תטבלו בבריכה מחוממת

יש חופים בבריטניה, אבל הם כמובן לא משרים חמימות. אז כדי לשכשך במים בטמפרטורה סבירה, מה שנשאר לנו הן הבריכות המחוממות שמפוזרות ברחבי לונדון. אחת מהן היא Hampton Pool – בריכה פתוחה (״לידו״) ומחוממת שפתוחה 365 ימים בשנה, המוגדרת כ״סוד השמור הטוב ביותר של דרום-מערב לונדון״.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
אוטולנגי
אושרי כהן
אטרקציות בלונדון
ברברי
בריכות בלונדון
האחים קלאז
יובל שרף
לונדון המלצות
מה לעשות בלונדון
מה עושים בלונדון
מסעדות בלונדון
מסעדות ישראליות בלונדון
מקמאפיה
נעה אילי
פאודה
רמי פורטיס

כתבות נוספות של מערכת האתר