להוציא מהבוידם

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
08:30 06/03/06

להוציא מהבוידם

גיליון עמוס במיוחד החודש, וחג הפורים הוא המוטיב המוביל – החל מראיון היתולי עם דודו טופז שמדגים את ההומור האופייני שהוא יביא אתו להופעה על הבמה בלונדון החודש. ענת אלחלל לוקחת אתכם לסיור בחנויות הצבעוניות והעליזות של לונדון, בירת התיאטרון, המציעות מציאות לפורים בכל ימות השנה. נגמרו התירוצים! אה… קשה לצאת מהבית בימים קרים אלו? דובי פריגר לא מוותר. הוא מארגן לכם סיור בייתי בו תמצאו חומרי איפור ואפקטים מתחת לאף.

ואם עדיין לא מצאתם תחפושת הולמת לחג – הרי שכל צוות ההפקה של עלונדון התגייס לתת את התשובה המנצחת – מראה שנות ה-50 הוא האופנה! והמקום בו בילתה הרעייה והאם את מרבית שעות היממה – במיוחד כשמדובר בהכנת מטעמים לחג – המטבח – הוא זירת הצילומים החודש. לצד האם הצבנו גם את הבן בלבוש טיפוסי. מי מכם לא הציץ לאמא בין הסינור כשהיה ילד בתקווה לתפוס פירור? את המטבח המודרני והאולטימטיבי הניצב כקונטרסט למודל האם ובנה תרמו מטבחי דקור הישראלים והמודרניים, ששיכנעו בעלי בתים ישראלים לפתוח בפנינו את דלת ביתם הלונדוני – והיו שהפליגו והדגימו משלוח מנות מהו כשפתחו לנו שולחן (תודה הלה!). את האותנטיות התקופתית עיטר שחר ויטונסקי, המעצב, באמצעים מודרניים.

בכל חודש יוצא לאור בבריטניה לפחות ספר אחד שעוסק בישראל. הפעם בחר שאול צדקא לסקור ספר שכתבה יהודייה בריטית שגילתה ערבים מקופחים בישראל. את הישראלים היא מזכירה רק באור רע.

אור זרקורים חיובי מופנה בבריטניה החודש דווקא לעבר תערוכת צילומים היסטורית חשובה שמזכירה להם ולנו למה אנחנו שם. אגב, הסאנדיי טיימס בחר לתת לה כותרת ראשית. קרן רוסו מפרשנת עבורנו.

באיזור רדינג פורחת בשנים האחרונות קריית סיליקון של ישראלים עובדי היי-טק. בקרוב הם יוכלו לוותר על המחשב לפסק זמן של כדורגל באיצטדיון הפאר של קבוצת הכדורגל המלכותית של רדינג, שנכנסת לליגה הראשונה. אבי מלר מדווח.

הפקות תיאטרון, תערוכות, מוזיקה והרבה אירועי תרבות חדשים גודשים החודש את המדריך שהכין יונתן פרץ. בקיצור, הרבה חומר קריאה!

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *