לבוש עם אופי

אין כמו לונדון המציעה שלל מציאות למי שאוהב לנבור בחנויות יד-שנייה, ולשלוף את הדגמים הכי הכי, של השמות שהיו אופנתיים בעשורים האחרונים של המאה הקודמת. בגדים מדהימים ביופיים שעם קצת טעם ודמיון יקפיצו פלאים כל מלתחה ממוצעת.

השיגעון הפרטי שלי אחרי בגדים יד-שנייה, כאלו עם אופי, בא לראשונה על סיפוקו המלא בלונדון. אם בארץ הייתי מחטטת בארונות הבגדים של דודותיי או נוברת בשוק הפשפשים ביפו, בערימות בגדים בעלי ריחות עובש ויושן – הרי שבלונדון אני יכולה למצוא קולקציות שלמות בחנויות לאופנה יד-שנייה, שהיום קיבלה כינוי רשמי: אופנת הווינטג'. גם רשתות אופנתיות, כמו: טופ-שופ, מציעות היום מחלקות של וינטג' שהמחירים שלהם, אגב, לגמרי לא זולים.

למרות שהישראלים לא מתלהבים מבגדי יד-שנייה (דבר המעלה אסוציאציות של עוני לכלוך, בדכ), הרי שבביקורי האחרון בארץ, מצאתי שתי חנויות יד-שנייה ברחוב שנקין, ונוכחתי לדעת ש'אופנת בגדי הווינטג" (שם מוצלח יותר משמאטס), הגיעה גם לארץ הקודש.

רוב התיירים מגיעים בביקורם לשוק פורטובלו, ושאר שווקי העתיקות הממוסחרים. שם אפשר למצוא חנויות רבות של בגדי יד-שנייה, אולם המחירים, כמו שאר המוצרים בשווקים הללו, גבוהים להפליא. המוכרים רואים בתייר המצוי אווז המטיל ביצי זהב.

לפני כחודש התארח אצלנו ידיד, ארכיטקט צמרת, שעיצב בנייני פאר ברחבי העולם. טיפוס אנין טעם שהתגורר בעבר גם בלונדון. ביום האחרון לביקורו, ביקש הידיד שאקח אותו לחנויות האופנה בהן אני נוהגת לקנות כדי לרכוש פריטים לגרדרובה של אשתו ושל עוד כמה ידידות!

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

לקחתי את ידידנו לשתי חנויות לבגדי יד-שנייה בפימליקו, חנויות חביבות וגדושות שסיפקו לי שעות לא מעטות של חיטוט ונחת, ואף הניבו כמה וכמה מציאות היסטריות. בכניסה לחנות הראשונה ידידנו שלף מכיסו ממחטת בד רקומה ומבושמת, הצמיד אותה בעדינות לנחיריו: את מבקרת כאן הרבה? שאל בנימוס. האוויר כאן אינו מזיק לבריאותך?

תיכף ומיד גררתי אותו למחלקת בגדי הנשף. שלפנו משם שמלות קטיפה ותחרה, שיפון ומלמלה כאלו שרואים בבכורות הוליוודיות על המסך. האיש עבר בחוסר אמון על חליפה של ג'וליאנו, שמלה של וורסצה…. אולם כשהגענו לגלימת ערב מפוארת עשויה משי פראי צבעוני, האיש נשבר. אני לא מאמין, מישש בהתרגשות את הבד והפך בתווית המעוטרת, קוקו שאנל אמיתי, בן 30 שנה לפחות, במצב מצוין. אשתי תצא מדעתה מרוב שמחה. כמה זה עולה? הראיתי לו את תווית המחיר והוא סירב להאמין למראה עיניו. לא יכול להיות, אמר. הבגד הזה עולה לפחות פי 20 בחנות לאספנים בפריז. אבל אנחנו בלונדון, חגגתי את ניצחוני. ושלא תעז לשלם את המחיר הרשום, תן לי להתמקח עם המוכר אחרת תהרוס לי את המוניטין.

בחרנו איפה עוד כהנה וכהנה פריטי לבוש, עדיים, ארנקי ערב וצעיפים, אנין הטעם התעלק על שני פסלונים של זכוכית מורנו, וסירב בכל תוקף לצאת מהחנות בלעדיהם. מהמוכר המשועמם קיבלנו הנחה ממוצעת של כעשרה אחוזים על השלל, ויצאנו עמוסי שקיות ישר לחנות הסמוכה.

את שכרי בזכות המעשה הטוב – קיבלתי בצורת מקטורן 'מוסקינו' מדהים ביופיו שניתלה בביישנות על קולב נידח, והמתין רק לי שאבוא ואאמץ אותו בחיבה.

כתובת:

Cornucopia

No.12 Upper Tachbrook Street, SW1V 1SH

020-78285752

כתבות נוספות של טוני ליס

קרא עוד