כל סיום הוא התחלה חדשה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
09:00 31/08/18

כל סיום הוא התחלה חדשה

איך כדאי להתכונן מראש להליך גירושים כדי לסגור את זה יפה?

גירושים באנגליה בריטניה לונדון שלומית גלזר ג׳ונס

אנחנו עומדים בסימן שנה חדשה ובשביל חלקכם מדובר בסיום תקופה שמלווה בכאב של גירושים והתחלת דרך אחרת וחיים שונים. אז איך ניתן לשפר את המהלך הזה שנקלעתם אליו? ואילו אפשרויות סיום קיימות כדי לפתוח את הדרך החדשה ברגל ימין?

האפשרות הטובה ביותר היא הפשרה. מהות הפשרה שאליה מגיעים היא חיונית. אפשר להמשיל את הפשרה לעסקה. עסקה היא טובה כאשר שני הצדדים מרוויחים. לכן, כדאי ששניכם תגיעו למשא ומתן עם עמדה מוכנה מראש וממקום של ידע. חשבו איך אתם רואים את עתידכם ורדו לרמת הפרטים המקסימלית. בנקודה זו, כדאי לפנות לעורך דין שייעץ ויסביר לכם מהן הדרכים ליצירת עתידכם. עורך דין טוב יכול גם לתת רעיונות שישפרו את מצבכם לאחר הגירושים ויוסיפו לחשיבה שלכם. לאחר שבידכם הידע, תוכלו להחליט באיזו אופציה אתם בוחרים להמשיך.

אחרי שכבר גיבשתם דעה, נכנסים לשלב משא ומתן. לעיתים תסכימו עם בן או בת הזוג על התנאים של הדרך החדשה ולפעמים לא. במקרה שלא, גישור יכול להיות לעזר במציאת פתרונות לאי־הסכמה. אולם, חשוב לדעת שמגשר לא יכול לייעץ לשניכם. תפקיד המגשר הוא, כאמור, להציע פתרונות. אבל הוא לא יכול לייעץ לכם אם הפתרונות האלה טובים עבורכם. זה בעצם תפקידו של עורך דין מטעמכם, וכדאי שאותו עורך דין שהתייעצתם עמו מלכתחילה ימשיך וילווה אתכם ויהיה שם כשמתעוררות בכם שאלות. תפקידו של עורך דין מטעמכם הוא לשמור על האינטרסים שלכם, שלעיתים יכולים, מכורח הנסיבות, לסתור את אלו של בני זוגכם.

לפתוח את הקלפים

ועכשיו אזכיר נקודה חשובה, שבלעדיה לא ניתן יהיה להגיע להסכם הוגן: ״לפתוח את הקלפים״. או במילים משפטיות: ״גילוי מסמכים״. חשוב לגלות את המצב הכלכלי שלכם, וכדאי להחליף מסמכים כך שלא ייפתח פתח לחילוקי דעות בעתיד (לדוגמה, טענת ״לא ידעתי״). בנוסף, הסכם שתגיעו אליו בסופו של יום, ושיקבל תוקף של צו בית משפט, לא יכול להיחתם ללא פעולה זו.

נקודה נוספת; הדבר החשוב ביותר במהלך כל ההליך הוא לשמור על פתיחות להצעות. הקשיבו. אתם לא צריכים לקבל כל הצעה, אבל בראש ובראשונה העובדה שאתם מוכנים לשקול ולהקשיב יוצרת אמון אצל בן/ת זוגכם. אמון הוא מרכיב־על בכל ההליך. כדאי שתזכרו שבני זוגכם גם מעוניינים לנהל את ההליך בכוונה לסיים אותו ללא כאב וישנו אלמנט של חוסר אמון גם אצלם.

מאחלים לכם שנה טובה ומתוקה, שנת התגברות על קשיים ורק הצלחה!
משרד עורכי הדין גלזר ג’ונס

מצאתם טעות?
שלומית גלזר - עו״ד בלונדון ואנגליה

שלומית גלזר-ג'ונס

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

לכתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות : גירושים באנגליה, גירושים בבריטניה, גירושין באנגליה, גירושין בבריטניה
יכול לעניין אותך