כוכב אחר

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
19:22 09/04/05

כוכב אחר

ביום ראשון 20 במרץ, נערכה קריאת מחזה חדש, 'פלאנט פלסטיין', בתיאטרון גייטהאוס שבהייגייט. המחזה, מאת שרון גרפינקל (מחזאית יהודיה המתגוררת בלונדון) מתרחש ב-1947 בפלסטינה, וזכה להדים רבים אחרי שהמחזאית הזמינה את הנסיך הארי לצפות במחזה – אחרי הופעתו במדי נאצי – וקבלה מכתב סירוב מנומס מלישכתו של הנסיך צ'ארלס.

במחזה, שביימה אריאלה אשד, השתתפו, בין השאר, שתי שחקניות ישראליות: עינת וייצמן-דיאמנט (הפוך, מבצע סבתא ועוד) ודנית אורבס, ושחקן פלסטיני בשם נאיף ראשד. הקראת המחזה הייתה חלק מעונה של מחזות חדשים בנושאים יהודיים שמארגן ספיירו ארק. זהו האירוע השני שבו מעורבת קבוצת התיאטרון החדשה תיק-שו-רת שמתמחה בקידום מחזות ישראליים ויהודיים ושיתופי פעולה עם אמנים מתרבויות שונות. הפרוייקט הראשון של הקבוצה, שהתקיים בינואר, היה קריאת המחזה אהבה קשה, מאת מוטי לרנר, בתיאטרון המפסטד.

המחזה \'פלאנט פלסטיין\' מגולל את סיפורן של ארבע צעירות, ניצולות-שואה, שהתמקמו ביפו בבית של ערבי, שנטש את ביתו על-מנת לטפל באימו החולה. בשלב מסויים הוא חוזר לבית והחמישה מוצאים דרך להתגורר יחד.

בין הצעירות מתגלעים מתחים רבים, גם על רקע היותן ממקומות שונים (שלוש מפולין ואחת מגרמניה) וגם על רקע פוליטי (אחת מהן חברה בלחי בעוד שאחרת מנהלת רומן עם חייל בריטי). המחזה מתוכנן להפקה מלאה בעתיד.

קבוצת התיאטרון תיק-שו-רת מתכננת עוד אירוע מרוכז של קריאת מחזות ישראליים (כנראה גם בתיאטרון המפסטד). הפקה מלאה של המחזה \'אהבה קשה\', סדנאות וערבי קריאה.

פרטים נוספים במייל: Tik-sho-ret@hotmail.com

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *