כוויית איירווייז הפלתה לרעה ישראלית בלונדון ותשלם לה פיצויים

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
אנטישמיות בבריטניה, חוק ומשפט, תחבורה בלונדון
12:39 08/08/18

כוויית איירווייז הפלתה לרעה ישראלית בלונדון ותשלם לה פיצויים

חברת התעופה "כוויית איירווייז" סירבה למכור כרטיס טיסה לבעלת דרכון ישראלי בנמל הית'רו בלונדון ותיאלץ לפצות אותה

כוויית איירווייז אנטי-ישראלית מנדי בלומנטל
הופלתה ותפוצה. מנדי בלומנטל. מתוך סרטון היוטיוב (צילום מסך)

מהלך רכישת כרטיס הטיסה היה מתוכנן מראש. מנדי בלומנטל, יהודייה בריטית בעלת אזרחות ישראלית, הגיעה אל נמל התעופה הית'רו בחודש נובמבר האחרון במטרה לנסות ולרכוש כרטיס בחברת "כוויית איירווייז". ליוו אותה שני צלמים נסתרים כדי לתעד את האירוע, כך שניתן יהיה להרשיע בקלות את החברה. מנדי הגיעה לדלפק של החברה הכווייתית ושאלה אם יש מקום בטיסה לבנגקוק ביום למחרת. הפקיד אישר וביקש את דרכונה. אך ברגע שהפקיד הבחין שמדובר בדרכון ישראלי הוא הניד את ראשו ואמר: "אה. סליחה. לא… מחזיקי דרכון ישראלי לא מורשים לעלות על טיסות של 'כוויית איירווייז'".

מנדי שאלה אם זה המצב לגבי דרכונים אחרים והפקיד השיב: "לא. רק דרכונים ישראלים", ואז ניסה להקביל את הסיטואציה לאזרח כוויית שמעוניין לעלות על טיסה של אל על. מנדי דרשה לראות מנהל, אבל הפקיד סירב. בסופו של דבר, היא הצליחה לפגוש את מנהל המשמרת, שאישר את דברי הפקיד ואמר שהם רק ממלאים אחר ההוראות של מדינת כוויית.

הנה הסרטון המלא:

בעקבות המקרה, מנדי הגישה תביעה נגד "כוויית איירווייז", בטענה לנזקים בגין אפלייה על רקע גזעני. התביעה הזו נעשתה בסיוע של ארגון התנדבותי של עורכי דין התומכים בישראל, הנקרא UK Lawyers for Israel. לפי הודעת הארגון, התביעה התקבלה והחברה הכווייתית הסכימה לשלם למנדי "פיצויים משמעותיים" ועלויות משפט, אך לא הסכימה ליטול על עצמה אחריות משפטית.

דיוויד ברנס, אחד מעורכי הדין שייצגו אותה, מסר: "החוק ברור: אפלייה ישירה על רקע לאום בעת מתן שירות לציבור היא אינה חוקית. גב' בלומנטל עשתה שירות בכך שחשפה את המדיניות הבלתי חוקית של 'כוויית איירווייז'. חברת 'כוויית איירווייז' מחוייבת באופן חוקי כעת לשים קץ למדיניות הזו או לסיים את שירותיה בבריטניה כולה".

לא מקרה מקרי

היו עוד לא מעט תקריות אנטי-ישראליות עם חברת "כוויית איירווייז" בשנים האחרונות. הידועה ביותר הייתה ב-2013 כשהחברה סירבה להעלות לטיסה את האזרח הישראלי אלדד גת בטיסה מניו יורק ללונדון. שנתיים לאחר מכן, בעקבות דרישת מחלקת התחבורה האמריקנית לסיים את החרם שלה על נוסעים ישראלים, החברה פשוט החליטה לבטל את קו ניו יורק-לונדון.

מקרה אחר אירע כחודש לפני המקרה בהית'רו, כשאושיית הפייסבוק נוסיר יאסין ("נאס דיילי") נתקל בסירוב דומה בשל אזרחותו הישראלית, כשרצה לעלות על טיסה מנמל התעופה ג'יי-אף-קיי להודו. ג'ונתן טרנר, העומד בראש ארגון עורכי הדין UKLFI, אמר כי הם מוכנים לסייע לישראלים אחרים בבריטניה בתביעות דומות.

מנדי בלומנטל היא פעילה פרו-ישראלית וציונית המתגוררת בלונדון ובת זוגו של העו"ד המפורסם מארק לואיס. היא הצהירה בשנים האחרונות – בכתבות שונות בעיתונות הבריטית – כי בשל האנטישמיות הגואה בבריטניה ואוזלת ידו של החוק היא עומדת לעלות לישראל. כחודשיים לפני התיעוד בהית'רו, היא הגיעה לאירוע פרו-פלסטיני באנגליה, בהשתתפות ח"כ חנין זועבי כדי לתעד גם אותו. במקרה הזה, האירוע קיבל תפנית אלימה כשפעילה פרו-פלסטינית חטפה לה את הסמארטפון מהיד ואחיה, אלן בלומנטל (ממפלגת UKIP), בא לעזרתה. ראו כאן:

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : אנטי-ישראלים בבריטניה, אנטי-ישראלים בלונדון, אנטישמיות בבריטניה, אנטישמיות בלונדון, מארק לואיס, מנדי בלומנטל
יכול לעניין אותך