"כבשושה הולכת לאי בוד": ספר ילדים חדש בעברית

קול הישראלים בבריטניה

"הקיור" ייכנסו להיכל התהילה של הרוקנ'רול וההופעה הקרובה שלהם באזור תהיה בדבלין – כרטיסים כאן.

(14/12/18- 13:11)

מישל אובמה מגיעה להרצות בלונדון – כרטיסים כאן.

(12/12/18- 13:14)

20% הנחה למנוי שנתי ו-10% הנחה לכרטיס כניסה לגן החיות של לונדון!

(07/12/18- 09:58)

רק £15 פאונד לתצפית ממגדל השארד בלונדון!

(07/12/18- 09:51)

עד £100 הנחה על טלוויזיות ב-Currys PC World!

(07/12/18- 09:46)

אפטרנון טי זוגי בלונדון במלון הילטון דוקלנדס – רק £29 במקום £84, כולל יין מבעבע בלי הגבלה! כדאי למהר לפני שייגמר…

(07/11/18- 13:40)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון: 45% הנחה למחזמר Thriller, רק £17.50 ל-Kinky Boots ועוד הנחות שוות למופעי תיאטרון בווסט-אנד.

(30/10/18- 10:00)

ההצגה הכי מדוברת – החל מ-15 פאונד בלבד: The Inheritance

(19/10/18- 14:58)
ישראלים בלונדון
08:09 25/09/18

"כבשושה הולכת לאי בוד": ספר ילדים חדש בעברית

יש לכם ילדים מפוזרים שנוטים לאבד דברים? ספר הילדים החדש, שכתבה אשת התיאטרון הלונדונית אריאלה אשד, יעזור להם להרגיש שמשהו טוב קורה לדברים שאיבדו. טור מיוחד

ספר ילדים בעברית בלונדון תיאטרון בלונדון אריאלה אשד "כבשושה הולכת לאי בוד"
הכבשה הייתה נעלמת באורח פלא כמעט מדי יום והצליחה להימצא באופן פתאומי ומפתיע במקומות מסתוריים. כריכת הספר "כבשושה הולכת לאי בוד"

הכבשה כבשושה של תום נעלמה פתאום. היא הלכה לאיבוד ותום מתגעגע אליה ומודאג מאוד. אך כבשושה מצאה אי מושלם שתוכל לנוח בו מבלי שאף אחד ידע היכן היא. האי בוד…

לאן הצעצועים באמת מגיעים כשהם "נאבדים"

הסיפור על כבשושה נכתב על כבשה – החפץ המלווה של בני הבכור תום, שלא נפרד ממנה מאז הולדתו. היא הייתה נעלמת באורח פלא כמעט מדי יום והצליחה להימצא באופן פתאומי ומפתיע במקומות מסתוריים.

תום היה אז בן שנתיים כשהיינו בחופשה בארץ (היום הוא בן 7). הוא היה נוהג לזרוק שם את כבשושה מהעגלה ואנחנו באופן קבוע היינו הולכים לחפש אותה חרדים מה יקרה אם תלך לאיבוד. בדרך כלל מצאנו אותה במקומות שונים ומשונים. פעם חזרנו על עקבותינו באמצע הלילה ומצאנו אותה מוטלת בפינת רחוב חשוכה שכלל לא היינו בה, ולא הבנו כיצד הגיעה לשם. זה גרם לי לדמיין שאולי זו היא שבורחת והולכת לאי הנקרא “בוד”, שבו היא נהנית ומבלה, חוזרת בדיוק לפני שאנחנו מגיעים ועושה את עצמה ישנה… כך התחיל הרעיון של הספר.

הסיפור על כבשושה העלה בי זכרונות מילדותי. כילדה, הייתי מאבדת חפצים (וגם היום זה קורה לי…) והרגשתי רע מאוד על כך. אני זוכרת שאימא שלי הייתה תמיד חוזרת ואומרת: "תנסי להיזכר איפה היית עם זה בפעם האחרונה" ואני פשוט לא הצלחתי להיזכר, מה שגרם לי לתסכול רב. רציתי ליצור איזשהו הקשר חיובי לילדים מפוזרים כמוני, שנוטים לאבד דברים, שיעזור להם להרגיש שמשהו טוב קורה לדברים שאיבדו, כדי שהתחושה שלהם על האבידה לא תהיה כל כך שלילית ושלא ירגישו רע עם עצמם.

ספר ילדים בעברית בלונדון תיאטרון בלונדון אריאלה אשד "כבשושה הולכת לאי בוד"

כילדה הייתי מאבדת חפצים וגם היום זה קורה לי. עמוד מתוך הספר "כבשושה הולכת לאי בוד"

הקשר ללונדון

במקצועי, אני באה מעולם התיאטרון – מביימת ומלמדת – ותחום ספרות הילדים הוא חדש עבורי. אני גם מלמדת בלונדון "סיפור סיפורים” (Storytelling) אז מתעסקת הרבה עם סיפורים ובאיך לספר אותם, אבל פחות בכתיבה שלהם.

בתחילה לא חשבתי שיש קשר בין הספר ללונדון. אך כשעבדתי עם המאיירת המוכשרת טלי עמית, גיליתי שיש בסיפור הרבה מהדואליות. להיות בשני מקומות – הבית והאי בוד – זה כמו שני בתים, אחד במציאות היומיומית ואחד בגעגוע: חיי כאן בלונדון וביתי בארץ הנמצא בזיכרוני. נשאלתי גם מדוע הסיפור אינו כתוב באנגלית, אבל כרגע עוד לא מצאתי מקבילה מילולית באנגלית ל"אי בוד". אולי זה יהיה השלב הבא.

הנחה לקוראי עלונדון

הספר מתאים בעיקר לילדים בני 3 – 6. בישראל ניתן להשיגו באמצעות "הוצאת גוונים" בהנחה של 10%. בבריטניה אפשר להזמין אותו דרכי בהנחה מיוחדת של 25% לקוראי עלונדון. כתבו לי לאימייל: artheatre@icloud.com.

מצאתם טעות?
תגיות : אריאלה אשד, ספר ילדים בעברית, ספר ילדים חדש
יכול לעניין אותך