לראשונה: ישראלית נבחרה לעמוד בראש ויצו UK

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה
10:29 13/07/18

לראשונה: ישראלית נבחרה לעמוד בראש ויצו UK

באירוע השנתי של ארגון "ויצו UK" הוענקה סיכת יושבת הראש לרונית ריבק מדרי – הישראלית הראשונה בתפקיד, מאז היווסדו של הארגון לפני 100 שנה

רונית ריבק מדרי מונתה ליו"ר ויצו UK בריטניה
רונית ריבק מדרי

שבוע גדוש אירועים עבר על ארגון "ויצו UK". זה התחיל עם חוג בית, המשיך במפגש בפרלמנט הבריטי ואירוח בבית השגריר, והשבוע (ביום רביעי) התקיימה גולת הכותרת של הארגון – הישיבה הכללית השנתית (AGM). לאחר הישיבה, שנערכה בהשתתפות של מעל 300 חברי הארגון, התחיל הטקס החגיגי לקבלת יושבת הראש הנכנסת. ראשונה עלתה לבמה הנשיאה היוצאת לוריין וורן (OBE), שלבשה מעל שמלתה וסט לכבוד Waistcoat Wednesday וקיבלה תשואות מהקהל (מה שלצערנו לא עזר לנבחרת אנגליה להגיע לגמר). אחריה, מישל פולוק (היו"ר היוצאת) העניקה את סיכת יושבת הראש לרונית הנרגשת.

בנאומה, שיתפה רונית את הקהל בחשיבות ויצו בחייה עוד לפני הגעתה לבריטניה. "כישראלית, הכרתי את הפעילות המדהימה של ויצו במולדתי. אני עצמי למדתי בתיכון ויצו צרפת. ארגון ויצו ידוע ומוכר בראש העין – העיר שבה גדלתי. אני גאה להצטרף לרשימה הארוכה והמכובדת של מנהיגות 'ויצו UK'; נשים בריטיות חזקות, חרוצות וציוניות שהיוו את חוד החנית של התנועה בעברה המפואר. אני גאה בנשים אשר ראו את הצורך ולא פחדו להפשיל שרוולים ולעבוד קשה להשגת המטרות".

לכבוד המאורע החגיגי בלונדון, הגיעה לאירוע במיוחד יושבת ראש ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי, שהקדישה מזמנה לחזק את הקשר בין הסניף הבריטי לישראל והתרשמה מפעילות הארגון בבריטניה ומפועלה של רונית.

רונית ריבק מדרי הגיעה ללונדון כאישה צעירה ומיד הצטרפה ל"קבוצת אביב" – הקבוצה הישראלית של "ויצו UK". רונית ציינה שבקבוצה הזו היא מצאה נשים כמוה והרגשה של בית בלונדון. רונית מוכרת בקהילה גם כמי שעמדה מאחורי הבאת אומנים ישראלים ללונדון במהלך השנים. הקו המנחה שלה היה תיעול הופעות אלו לטובת העלאת המודעות לפעילות של ויצו בבריטניה ותרומת ההכנסות לטובת הארגון.

תמונות מהאירוע ומהביקור בפרלמנט

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : ארגוני צדקה, בריטניה, ויצו UK, ויצו בריטניה, ויצו העולמית, ישראלים בלונדון, לונדון, פרופסור רבקה לזובסקי, רונית ריבק מדרי
יכול לעניין אותך