ישראלים בתערוכה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
15:52 08/04/05

ישראלים בתערוכה

בעשרה באפריל תיפתח בבית השגריר תערוכה בה יציגו 20 אומנים ישראלים. התערוכה תייצג את האומנות העכשווית בארץ, ומטרתה העיקרית: לחשוף את האומנים בפני הקהל הבריטי.

בתערוכה יציגו האמנים, איציק ליבנה, ציבי גבע, איה בן רון, דוד עדיקא, אורי גרשוני, ברי פרידלנדר (לאחרונה המומה בניו יורק קנה את אחת העבודות שלו), קרן רוסו וגבי קלזמר. התערוכה פתוחה למוזמנים בלבד – מעשירי הקהילה היהודית והישראלית, בעלי גלריות, עיתונאים ואנשי תקשורת. על היוזמה והרמת הפרויקט אחראיות קרן בר-גיל ונועה אלה, המתגוררות מס\' שנים בלונדון, שתיהן בוגרות תואר באמנות. אלה – מייצגת אמנים, ובר-גיל – שמדריכה סיורי גלריות, בהן משתתפת גם סיגליה חפץ, אשת השגריר – הגו יחד את הרעיון לנצל את בית השגריר לחשיפה של אומנים צעירים. בהתייעצות עם שרה ברייטברג-סמל, לשעבר העוצרת הראשית במוזיאון תא, נטע אשל, ואנושקה שני, לשעבר מנהלת גלריית הוויט קיוב. אחרי עבודה מאומצת של חצי שנה, נוצרה התערוכה באנגליה, מספרת נועה, קשה לפרוץ עם אומנות ישראלית, להבדיל מניו יורק, למשל. מרבית האמנים המציגים בתערוכה יגיעו לפתיחה.

חלק מההכנסות יתרמו למלגות לסטודנטים לאומנות. חשוב לציין, אומרת נועה, שבלי התמיכה של ידידי האוניברסיטה העברית בירושלים, בנק הפועלים וגלריית הלסיון של אודי שלג ועם העזרה של השגרירות – האירוע לא היה קורה.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *