על עצמאות וטיפול בהורים מזדקנים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
11:18 21/06/22

על עצמאות וטיפול בהורים מזדקנים

הבנת הרצון הבסיסי של הורה לעצמאות בחייו ובקבלת החלטות כבסיס לתקשורת איתו, יכולה לשנות את חווית הטיפול בו, ולמרות האתגר הגדול של להיות בן משפחה מטפל – לאפשר גם הנאה במסע הטיפולי המורכב

מענית שלזינגר על הגיל השלישי - ישראלים בלונדון וההורים בישראל
מענית שלזינגר

העולם מתחלק לשלושה סוגי אנשים; מי שכבר טיפל בהוריו, מי שמטפל עכשיו ומי שיטפל בהמשך… יותר ממיליון איש בישראל מטפלים Caregivers בבני משפחה, והמספרים רק עולים. 93% מהמבוגרים בישראל בוחרים להזדקן בבית, ולכן ברור ומובן שרוב עול הטיפול הינו על בניהם, כלומר עלינו!

במהלך 30 שנות עבודתי כעובדת סוציאלית בתחום מתן שירותים לאנשים מבוגרים ובני משפחותיהם, ליוויתי אלפי משפחות. 90% מהפניות לבקשת עזרה הן בד"כ במציאת מטפלת, מיצוי זכויות והתלבטות בצומת של קבלת החלטות. אבל תמיד, כשאני עושה תהליך של בירור והבנת הצורך לעומקו, מסייעת לבן המשפחה לדייק את האתגר והסיבה שלשמה פנה אלי – אנחנו מבינים ביחד שהקושי האמיתי הוא ההתמודדות שלו )שלהם) עם התנגדות ההורים לקבלת עזרה.

מדוע הורים מתנגדים לעזרה

אם יהיו לכם כלים להביט על הסיטואציה מנקודת מבט חדשה, חווית ההתמודדות שלכם מול ההתנגדויות של ההורים תשתנה לחלוטין. אחת הנשים שעזרתי לה להתמודד עם קושי גדול במתן עזרה לאמה, הודתה לי וכתבה: "תודה מענית. אחרי השיחה שלנו המצב האישי שלי השתפר דרמטית. פשוט שינית לי את הגישה וזה מאד עזר. אמא נשארה אותה אמא, זה מה יש, אבל אני מגיבה שונה לחלוטין".

הגיל השלישי - ישראלים בבריטניה וההורים בישראל

אז מה הסוד הגדול?

אי אפשר לעצור את הזיקנה של ההורים, גם אם היא "מזדחלת", או שמגיעה אחרי משבר בריאותי פתאומי, מה שגורם להרבה מאוד אובדנים; הם מאבדים יכולות פיזיות; קושי בהליכה, קושי בביצוע מטלות בית, כאבים שונים בגוף, מאבדים יכולות קוגנטיביות; זיכרון, מהירות חשיבה, קושי להתבטא, מאבדים חברים, ועוד… חוויה שלילית כזו מחזקת אצלם את הרצון הכל כך בסיסי ומהותי שלנו, כבני אדם, לחיות בעצמאות מלאה, ככל הניתן, שמשמעותה להיות בשליטה על חיינו ולקבל החלטות באופן עצמאי.

אנחנו הילדים, שכל רצוננו הוא לעזור, להקל, ולתמוך בהם – נתקלים בחומה בצורה של התנגדויות וזה מתסכל, כואב והרבה פעמים גורם למריבות וכעסים מיותרים.

תחשבו לרגע מי מכם שקורא כתבה זו ויש לו ילדים בגילאי העשרה. האם הייתם מוכנים שהם יגידו לכם מה לעשות, כיצד להתנהג … כמו למשל הבן שלי שלפעמים אומר: "אמא, אסור לך לענות בנהיגה להודעות וואטסאפ", או אם הוא רואה שאני אוכלת משהו שלא בריא: "אמא, אל תאכלי את זה…", וזה ממש מעצבן אותי!

אז אם אני לא רוצה שהילד שלי יגיד לי מה לעשות כשאני בת 57 , למה אני חושבת שאדם בן 85 ירצה לשמוע מבנו בן ה־ 50 איך להתנהג ומה לעשות?!

בגיליון חגיגי זה, אני מעניקה לכם במתנה את המדריך השלם שהכנתי – המלצות חשובות למי שמטפל בהוריו. פשוט סרקו את הקוד המצורף. תוכלו למצוא במדריך גם המלצות להתמודדות עם התנגדויות של ההורים.

קוד - מענית שלזינגר הגיל השלישי

סרקו את הקוד לקבלת המדריך למי שמטפל בהוריו

*מענית שלזינגר, עובדת סוציאלית בהכשרתה, מייסדת חברת מענית קייר המתמחה בניהול טיפול אישי לגיל השלישי.
מייל: admin@maanit-care.co.il
טלפון: 972-54-7288118

מענית שלזינגר הגיל השלישי - ישראלים בבריטניה וההורים בישראל

מענית שלזינגר


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה של מענית שלזינגר על המשפחה שהשארנו בישראל:

לעבור את החגים ביחד

מצאתם טעות?
תגיות : אנגליה, בריטניה, הגיל השלישי, הורים בישראל, ישראלים באנגליה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, לונדון, מענית קייר, מענית שלזינגר, משפחות בישראל, רילוקיישן, רילוקיישן אנגליה, רילוקיישן בלונדון, רילוקיישן לאנגליה, רילוקיישן לבריטניה, רילוקיישן לונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *