יין פטישים

אוטוטו ליל הסדר וההכנות לחג בעיצומן. גם חילונים גמורים יסכימו שאם כבר עושים ליל סדר כהלכתו, אי אפשר לברך על ארבע כוסות של יין לא כשר ולכן הכנו לכם רשימה של חמשת חנויות היין הכשר הטובות בלונדון. יין ישמח לבב אנוש? לא נכחיש זאת

כשרות היין היא אחת הכשרויות המחמירות ביותר בהלכה היהודית. על פי רוב ההכשר של היין אינו תלוי סוג גפניו או מרכיביו אלא מחייב שיהודי שומר תורה ומצוות, כלומר שומר שבת, ילווה את תהליך ייצור היין מתחילתו ועד סופו. ברם, יין כשר לפסח חייב להיות מיוצר באופן כזה שאין בו חשש למגע עם חמץ (או קטניות במקרה של אשכנזים). כך או כך, היהדות דת שמאד אוהבת יין וידועה האמרה התלמודית (פסחים ק"ט א): "אין שמחה אלא בבשר וביין".

אם עד לפני כמה עשורים יין כשר תמיד העלה אסוציאציה של יין קידוש זול ומתוק מדי, הרי שהרבה גפנים נדרכו מאז והיום אפשר למצוא יינות כשרים באיכות גבוהה ביותר. ישראל היא כמובן מעצמה בכל האמור ביין כשר (ואיכותי מאד יש לציין) אבל היום כמעט כל מדינה הידועה באופן כללי באיכות היין שלה כמו צרפת, איטליה, ספרד או דרום אפריקה מייצרת יינות כשרים באיכות גבוהה מאד. אז איפה אפשר למצוא את היין הכשר הטוב בבירה הבריטית? בבקשה.

ליל הסדר פסח בלונדון, אנגליה, בריטניה

למה לא לחגוג את ליל הסדר בסטייל?

פנזר'ס Panzer’s Delicatessen

בעגה ישראלית-לונדונית המעדנייה הזו בשכונת סיינט ג'ונס ווד היוקרתית ידועה בכינוי "פנצ'ר". למה? כי כל פעם שיוצאים מקניות שם יש לנו פנצ'ר בארנק. מבין כל המעדניות הכשרות בעיר, פנזר'ס היא ללא ספק היקרה ביותר (גבינה לבנה למריחה בשבע וחצי פאונד, למשל). לצד יינות לא כשרים מציעה פנזר'ס לא מעט יינות כשרים איכותיים מאד בין אם מדובר ביינות יקב קסטל הישראלי או יין סנסר של יקב דומיין דה פנקוליין הצרפתי. כך או כך, ביקור במעדנייה הזו הוא חוויה מסחררת המומלצת לכל שוחרי החיים הטובים וכיף לשבת שם בחוץ ולהנות ממנה של סלמון מעושן על בייגל.

https://panzers.co.uk/

אחת המעדניות הכשרות הטובות בלונדון

אחת המעדניות הכשרות הטובות (והיקרות) בעיר עם מחלקת יין כשר מרשימה

גרייפויין Grapevine  

 גרייפויין היא רשת קטנה  של שתי חנויות, האחת בהנדון והאחת בסטמפורד היל, המציעה מגוון רחב ביותר של יינות כשרים לצד בירות ומשקאות אלכוהולים "כבדים" יותר כמו וודקה, ווידסקי וכמובן סליבוביץ' (איזו חנות של אלכוהול כשר המעריכה את עצמה לא תחזיק קצת סליבוביץ'?). מנעד היינות של החנות הזו רחב למדי ואפשר למצוא שם יינות טובים וזולים יחסית הן מישראל והן מצרפת, איטליה או ארה"ב לצד יינות יוקרתיים יותר והמחירים נעים בין שבעה פאונד לארבע מאות. גרייפויין עושים גם משלוחים וגם מארזים מיוחדים לחגים.

https://www.kosherwine.co.uk/

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
יינות כשרים מומלצים בלונדון, אנגליה, בריטניה

כבר לא מה שחשבנו. מבחר של יינות כשרים טובים

הדוניזם Hedonism wine

 ישראלים המתוגררים במרכז לונדון וחשקה נפשם ביין כשר טוב לחג לאו דווקא יעשו את כל הדרך לשכונות הצפוניות והיהודיות יותר של העיר. אז מה עושים? הדוניזם היא פתרון מעולה. מדובר בחנות יינות יוקרתית ברחוב דיוויס (בשכונת מייפייר האלגנטית) המציעה מגוון רחב של יינות באופן כללי עם אזור המוקדש ליינות כשרים יוקרתיים. לצד יינות ישראלים עיליים כמו סדרת קובננט של יקבי רמת הגולן (כשמונים ומשהו פאונד לבקבוק) הדוניזם מציעה גם יינות כשרים מעולים מארצות אחרות כולל שמפניה צרפתית כשרה למהדרין. מי צריך יותר מזה בחיים?

https://hedonism.co.uk/

כושר קינגדם Kosher kingdom

את כושר קינגדם, הסופרמרקט הכשר הגדול ביותר באירופה, אין ממש צורך להכיר. מדובר באבן שואבת ומקום עליה לרגל בכל אמור באוכל יהודי-ישראלי כשר. אבל מה שאנשים לא תמיד חושבים עליו זה העובדה שכושר קינגדם מציעה את אחד מאגפי היין הכשר המרשימים ביותר בעיר. לקראת שבתות וחגים תמצאו שם בדרך כלל גם אוצר -יין (מה שמכונה בלעז "סומלייה") שאפילו מדבר צרפתית וימליץ לכם על יינות מעולים וינסה להתאים אותם למאכלים השונים בין אם מדובר בסטייק טוב או בגיפלטע פיש.

https://kosherkingdom.co.uk/

יינות כשרים בלונדון, אנגליה, בריטניה

ארל'ה שפירא בביקור ביקב יתיר

ארל'ה Arele’s

אם יש יהודי בלונדון שאוהב ומבין ביין הרי זה ארל'ה שפירא. נצר למשפחה של אדמו"רים חסידיים ידועים (נינו של מי שכונה "זקן האדמו"רים", הרב חיים מאיר יחיאל שפירא, "הסבא מנארול" זצ"ל) הוא אמנם בסך הכל בן עשרים וארבע אבל כבר הבעלים של חנות יין ומשקאות משלו ועם ניסיון של שש שנים בתחום.

שפירא מספר שתמיד אהב לשתות יין (כולל זה המתוק של הקידוש כשאביו היה נותן לו לטעום בערבי שבת וחג) ובגיל שמונה עשרה נסע לארה"ב ועבד שם בחנות יינות נחשבת ופתח אהבה ותשוקה אמיתית לדבר. באופן כללי ארל'ה אוהב את החיים הטובים ונוסע לטייל במקומות אקזוטיים לטעום שם את היינות הכשרים שלהם.  החנות שלו נמצאת בסטמפורד היל אבל מי שלא רוצה להרחיק עד לשם פשוט יכול להזמין מהם אונליין או להתקשר ולהתייעץ עם ארל'ה.

https://www.areleskosherwine.com


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה על יינות בלונדון, אנגליה ובריטניה במיוחד לתקופת החגים:

יין ישמח לבב אנוש

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
אנגליה
בריטניה
חג פסח באנגליה
חג פסח בבריטניה
חג פסח בלונדון
חנויות היין הכשר הטובות בלונדון
יין באנגליה
יין בבריטניה
יין בלונדון
יין כשר
יין כשר באנגליה
יין כשר בבריטניה
יין כשר בחו״ל
יין כשר בלונדון
יין כשר בעולם
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
ליל הסדר
ליל הסדר באנגליה
ליל הסדר בבריטניה

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד