ראש העיר הכריז: יוני הוא חודש המוזיקה בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הופעות בלונדון ובריטניה
13:51 29/05/18

ראש העיר הכריז: יוני הוא חודש המוזיקה בלונדון

סאדיק קאן, ראש העיר לונדון, הכריז על פסטיבל מוזיקה שנועד לחזק את מעמדה של העיר כבירת המוזיקה העולמית עם הופעות ואירועים יומיים בכל חודש יוני

הופעה ראשונה מסוגה בטאוור ברידג', לונדון. ג'ייד בירד בפסטיבל המוזיקה בלונדון
הופעה ראשונה מסוגה בטאוור ברידג'. ג'ייד בירד. צילום: Justin Higuchi

היוזמה החדשה, שנקראת Sounds Like London, נועדה לתמוך ולשמר את סצנת המוזיקה המקומית והאותנטית של לונדון. הדגש השנה יהיה בעיקר על נשים בתעשייה, שיופיעו בלמעלה מ-200 מקומות שונים ברחבי הבירה.

חלק מהמופעים יהיו תחת הנושא Fightback London. אלה נועדו לסייע למקומות שעומדים בפני סגירה. מופעים מיוחדים אחרים יהיו בשיתוף עם חברת Airbnb. הראשון שבהם יתקיים עם הזמרת-יוצרת ג'ייד בירד ב-1 ביוני בטאוור ברידג', שם תיערך לראשונה בהיסטוריה הופעת מוזיקה במגדל הצפוני של האטרקציה הלונדונית האייקונית.

כדאי לציין עוד אירוע מעניין, בשם X-POSÉ, שיתקיים ב-21 ביוני. מדובר בערב המוקדש למוזיקאים ולתקליטנים חירשים ולקהל כבד שמיעה. המופיעים ישתמשו בשפת הסימנים במקום לשיר ורחבת הריקודים הרוטטת תגביר את החוויה המוזיקלית על ידי ויברציות.

"אני עושה כל מה שאני יכול כראש העיר של לונדון"

"מקומות רבים מדי מוצאים את עצמם תחת איום של סגירה עקב עליית שכר הדירה, תעריפים עסקיים, או פיתוחים פולשניים", אמר סאדיק קאן. "אני עושה כל מה שאני יכול כראש העיר של לונדון כדי להגן ולתמוך באולמות המקומיים. אם אתם אוהבים מוזיקה חיה כמוני, בדקו את התוכנייה המדהימה, קנו כרטיס ותמכו באולם המקומי שלכם".

"נשים תופסות כמעט שני שליש מהתפקידים ברמה ההתחלתית בתעשיית המוזיקה. אבל הן לא מיוצגות ברמה גבוהה יותר, אז משהו בהחלט לא בסדר", אמרה הזמרת-יוצרת קייטי טנסטל, המשמשת כאחת מהשגרירות של הפסטיבל. "אני שמחה לתמוך בפסטיבל ולעודד יותר נשים לצלוח בכל ההיבטים של תעשיית המוזיקה ולזרות אור על מודלים לחיקוי נשיים, וגם לתמוך באולמות המקומיים שבהם כולנו התחלנו".

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : ג'ייד בירד, לונדון, מוזיקה בלונדון, סאדיק חאן, סאדיק קאן, פסטיבל בלונדון, פסטיבל מוזיקה בבריטניה, פסטיבל מוזיקה בלונדון, קייטי טנסטל
יכול לעניין אותך