יהיה אדיר

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
18:09 15/03/05

יהיה אדיר

בגיל 30 יכול הסטנדאפיסט, אדיר מילר, להתרווח בספה אחרי שזכה בארץ להצלחה גדולה. תוכניתו "ערב אדיר", עולה ברציפות ארבע עונות בפריים טיים בערוץ 2, וגם מופע הסטנדאפ שלו רץ בארץ למעלה משלוש שנים. מילר מגיע באפריל להופעה ראשונה בלונדון.

אדיר מילר מגיע ללונדון אחרי מסע הופעות מוצלח בארהב. הקשר עם הקהל שם היה מדהים, הוא מספר, הם שאגו מצחוק, אפילו יותר מהקהל בארץ. קצב ההומור השתנה. היום הוא יותר מהיר וקצבי, כך שאנשים שלא ראו הרבה זמן מופע סטנדאפ ישראלי, מקבלים אותו בצורה מהירה עם הרבה חום ואהבה.

מתי גילית את הכישרון לבדר?

זה מקצוע שאתה לא מגלה, אלה מגלה אותך. כשהייתי ילד הייתי המצחיק של החברה. מחקה את המורים ונתפס על חם. בצבא הייתי מפקד מחלקה במודיעין ובפורים החלטתי, בשביל הפאן, להעלות מופע קצר לפני החברה ביחידה. הוא היה מתוכנן להיות חמש דקות. נשארתי על הבמה שעה וחצי. אני זוכר את זה עד היום: כולם התפוצצו מצחוק. וכך, מחמש דקות של הופעה בערב חובבים בצוותא שנמשך 10 דקות – ומאוחר יותר 20 – התגלגלתי למופע עצמאי.

מתי הייתה הפריצה הגדולה?

אחרי כמה שנים של הופעות לבד במועדוני סטנדאפ. התחלתי להופיע עם כמה חברים טובים כחבורת דומינו, אחרי זה הופעתי עם חבורת אפקט הדומינו אצל דודו טופז, ואחרי שהחבורה התפרקה, פנה אלי יאיר לפיד ונתן לי פינה מוצלחת אצלו בתוכנית. הזכיינית רשת פנתה אלי בהצעה לתוכנית יחיד. אחרי שהתחלנו להתעסק עם התכנים, הם אמרו \'אתה מתאים לפריים\'. בהתחלה חשבתי: יום שישי, ישראל, כולם רואים ואני כל-כך צעיר… אבל דווקא בגלל שהייתי צעיר ונאיבי אמרתי לעצמי שאין לי מה להפסיד.

מה מתוכנן להופעה בלונדון?

אני מביא ללונדון את המופע הבימתי. זה לא קשור למה שאני עושה בטלוויזיה. בגדול זה הולך להיות מופע סטנדאפ, שם אני מרגיש הכי בבית, כמו דג במים. המגע עם הקהל עושה לי טוב, ואני הכי נהנה לאלתר.

אתה לא חושש שהקהל כאן לא מכיר אותך?

הקהל הישראלי לנצח יישאר ישראלי. אולי חלק מהאנשים חיים פה כבר הרבה שנים ופחות מעודכנים, הם גם בטח לא יודעים מה זה השגריר (תוכנית מצליחה בארץ. י.ל) אבל הם יודעים מי הוא הנהג הישראלי, מה זה הצבא, ומה היא בכלל התרבות הישראלית. המופע הוא על סקס, זוגיות בהוויה הישראלית, וכמובן החיבור של הישראלים בחול. מבחינתי זאת חוויה אדירה להופיע במקום שאני כה אוהב – וסוג של שליחות.

לסיום, בדיחה מההופעה?

קשה לתת בדיחות על גב עיתון. אבל רק דוגמא קטנה למנטליות הישראלית: הנהג הישראלי זה בן אדם שמפרש בכביש דברים אחרים למשל: תמרור אין כניסה הוא יפרש: אוקיי, אין כניסה, אבל אפשר לעשות רברס. אם באתי מאותו כוון אז מה זה משנה. או רמזור מהבהב הוא יפרש: שים גז כדי שלא תפספס.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *