תייר מזדמן

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ביקור בישראל, ישראלים בלונדון ובבריטניה, פוליטיקה
06:00 19/02/21

תייר מזדמן

ביום ראשון הקרוב, ה 21 בפברואר, ישראל אמורה לפתוח שוב את שעריה באופן מוגבל ביותר. מה זה אומר לגבי ישראלים המתגוררים בבריטניה ובכלל? שרי שדה, בעלת סוכנות נסיעות עצמאית, עונה על כל שאלותינו. מורה נבוכים

מתי נוכל לבקר שם שוב? שקיעה בתל אביב

ישראלים רבים המתגוררים בממלכה המאוחדת (ובאופן כללי מחוץ לישראל) נתקלו בבעיה בתקופת הקורונה: מדינת ישראל סגרה לא פעם את שעריה לישראלים המתוגררים או שוהים בחו"ל, פעולה חסרת תקדים בהיסטוריה של המדינה. לא ידוע על מדינות אחרות שפעלו בצורה מחמירה כל כך בהתמודדות עם משבר הקורונה.

אבל שעה שבריטניה מקשיחה את הדרישות והבדיקות לנכנסים לתחומה, במיוחד לאלו המגיעים ממדינות "אדומות" (בנוסף לדרישה הקיימת של מילוי טופס כניסה לאנגליה ובדיקת PCR  כשבעים ושתיים שעות לפני ההמראה, נוסעים שמגיעים ממדינה אדומה או ששהו במדינה אדומה בעשרת הימים שלפני הנסיעה יידרשו ללכת למלונית על חשבונם ולבצע הזמנה מראש הן למלונית והן לבדיקת PCR. כמו כן, נוסעים שמגיעים ממדינה שאינה אדומה נדרשים להזמין מראש חבילה של 2 בדיקות  PCR שיבוצעו עם ההגעה לאנגליה בימי הבידוד וחובת חברת התעופה היא לוודא שהזמנת הבדיקות בוצעה), ישראל, שלא נמצאת כרגע ברשימת המדינות האדומות, מתחילה לפתוח מעט את שעריה.

ביום ראשון הקרוב, ה 21 לפברואר, כמעט חודש לאחר שנמל התעופה הבינלאומי נסגר הרמטית, יפתח שדה התעופה מחדש לתנועת נוסעים מוגבלת ומבוקרת היטב. כמה נוסעים יוכלו להיכנס לישראל ביום ובאילו תנאים? האם מלוניות הבידוד הן הכרח ואילו חברות יטוסו לישראל ומחוצה לה? סוכנת הנסיעות שרי שדה עונה על כל שאלותינו.

אחרי סגירה חסרת תקדים של נמל התעופה הבינלאומי היחיד בישראל, נתב"ג אמור להפתח ביום ראשון הקרוב, ה 21 לפברואר. האם את מאמינה שהפעילות בשדה תחזור לימים שלפני הקורונה במהרה או שמדובר בצעד שלא ישנה הרבה ממילא?

"אני מסכימה איתך שזו סגירה חסרת תקדים, אני לא חושבת שיש מדינה בעולם שאסרה כניסה של אזרחיה, אם כי היו טיסות  "חילוץ" אבל מיעדים בודדים ובהחלט לא בכמות מספקת. המתווה שקיים כרגע הוא שהשמיים יפתחו ביום ראשון ה- 21 לחודש עם הגבלת כניסה של עד 2000 איש ביום בכפוף לאישור מיוחד של וועדת חריגים.

עד היום טיסות החילוץ התבצעו ע"י  חברות תעופה ישראליות בלבד, אבל מאחר שארה"ב איימה על ישראל שלא תתן לאל על לנחות בארה"ב אם לא יורשה לחברות אמריקאיות לנחות בישראל, וההבנה שגם בריטניה צפויה ללחוץ על ישראל, אזי הוחלט שתתאפשרנה טיסות גם של חברות זרות.  עדיין אין מידע לגבי ישראלים שמתגוררים בישראל ורוצים לטוס כך שפתיחת השמיים ביום ראשון ה 21 לחודש איננה פתיחה גורפת".

האם כל הנוסעים המגיעים לארץ עדיין יחוייבו במלוניות?

"כן. כל הנכנסים לישראל יחויבו בבידוד במלונית למעט אלה שוועדת החריגים תאשר להם בידוד בבית. דרך אגב, ההצעה המקורית של משרד הבריאות היתה לאפשר כניסה של 5000 איש לישראל אבל מחשש שמשרד הבריאות לא יעמוד בכמות הבקשות לועדת החריגים בנושא הבידוד הקטינו את מספר הנכנסים  ל 2000 ביום.

מחוסנים אחרי חיסון שני או מחלימים בעלי תעודת מחלים פטורים מבידוד. חשוב לציין שכל הנכנסים לישראל מחויבים בבדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה".

תיירות במתווה סגול

האם תאושר כניסת זרים לארץ?

"כרגע יכולים להיכנס לישראל בעלי דרכון ישראלי בלבד. בעלי דרכון זר יצטרכו להגיש בקשה לאישור מיוחד".

האם יחודשו הטיסות לבריטניה? אילו חברות תעופה יפעלו בקו הזה? באיזו תדירות?

"אל על תתחיל לטוס ביום שני ה 22 לפברואר ותפעיל 4-5 טיסות שבועיות, וירג'ין מצטרפת ב 23 לפברואר עם שתי טיסות שבועיות, איזי ג'ט תתחיל ב 4 למרץ עם שתי טיסות שבועיות. לגבי בריטיש איירווייז אין עדיין מידע מתי יתחילו לטוס לישראל".

איך את צופה את הפעילות לקראת פסח? תחודש תעשיית התיירות בארץ?

"אני מניחה שתיירים לא יוכלו להיכנס לישראל בפסח אלא רק בעלי דרכון ישראלי וזרים עם אישור מיוחד, אבל כן נראה שתיירות הפנים בישראל  תפעל במתווה התו הסגול".

האם בתי מלון פתוחים או יפתחו בעתיד הקרוב?

"בתי המלון עדיין לא פתוחים, אבל אמורים להיפתח בקרוב, כמדומני ב 9 למרץ. כניסה תתאפשר רק  למי שהתחסן ויש לו תעודת מתחסן ולמחלימים עם תעודת מחלים. יש דיונים אם לאפשר גם לאנשים שיגיעו עם בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 48 שעות לפני הכניסה למלון אבל אין אישור סופי לכך עדיין".

מה התחזית שלך לגבי התאוששות התעשייה?

"באופיי אני אדם אופטימי. המקצוע שלי הוא נסיעות והעסק שלי נפגע קשות ממגפת הקורונה אז אני מאד מקווה שענף התעופה יתאושש כמה שיותר מהר אבל כשאני מביטה על המצב בצורה מפוכחת, לצערי די ברור לי שזה לא הולך לקרות בעתיד הנראה לעין. איך שהדברים נראים עכשיו גם שנת 2021 תהיה שנה עצובה לענף התעופה אם כי אני מאמינה שתיהיה התאוששות מה בתקופת הקיץ אבל לחזור לכמות הטיסות והטיולים שהורגלנו אליהם לפני פרוץ המגפה יקח עוד זמן רב, אם בכלל יחזור למה שהיה.

חשוב לציין שכל המידע הוא נכון להיום, לצערי אין מדיניות עקבית בישראל לגבי ניהול משבר הקורונה וההחלטות הממשלתיות של ועדת הקורונה משתנות חדשות לבקרים וחמור מכך, לדעתי, היא העובדה שכל ההחלטות מתקבלות בדקה ה 90 כך שנראה לי שרק במוצ"ש הקרוב,  ה 20 לחודש, נקבל מידע (בתקווה שהוא סופי) לגבי פתיחת השמיים ביום ראשון".

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : בידוד בישראל, טיסה לארץ, טיסות מבריטניה לישראל, טיסות מישראל לאנגליה, טיסות מישראל לבריטניה, טיסות מישראל ללונדון, טיסות מלונדון לישראל, טיסות מלונדון לישראל בפברואר, ישראלים באנגליה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, לטוס מאנגליה לישראל, מלוניות בישראל, מלוניות לישראלים בבריטניה, נתב"ג, סוכנות נסיעות, שרי שדה, תיירות, תעופה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *