תחת הנהלה חדשה: חנוכת הבית הישראלי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
08:00 21/12/17

תחת הנהלה חדשה: חנוכת הבית הישראלי

הכירו את שובל מרידך, המנהלת הטרייה של "הבית הישראלי" בלונדון

ישראלים בלונדון
"תפקיד בעל משמעות אמיתית". שובל מרידך והשגריר מארק רגב באירוע חנוכה לקהילה הישראלית בלונדון. צילום: תמי קזדן/MART Photography

מארק רגב, שגריר ישראל בבריטניה, אירח בביתו את חברי הקהילה הישראלית בלונדון לערב הדלקת נר שישי של חנוכה. השגריר העביר סקירה מקצועית על עבודת השגרירות בשנה האחרונה, החל מביקורי רה"מ בנימין נתניהו בלונדון ועד ליחסי בריטניה-ישראל. באירוע השתתפו כ-70 איש מקרב הקהילה הישראלית וזכו גם לפגוש את שובל מרידך, מנהלת "הבית הישראלי" החדשה, שאותה הציג השגריר באופן רשמי.

שובל החלה את תפקידה לפני כחודשיים. היא שימשה לפני כן כשליחת הסוכנות היהודית בארה"ב ועבדה עם הקהילה הישראלית בדרום קליפורניה. מאז ביצעה מספר תפקידים במגזר הציבורי ובשנים האחרונות עבדה כמנהלת שיווק ופיתוח עסקי במגזר הפרטי (בחברות Deloitte ו-Altice). אל העשייה הציבורית היא חזרה במיוחד עבור התפקיד בלונדון, כנציגת משרד העלייה והקליטה. "בחרתי במסלול הזה ממקום של רצון להשפיע ולבצע תפקיד בעל משמעות אמיתית בעיניי", היא מספרת לעלונדון בראיון ראשוני.

ישראלים בלונדון

מוזמנים לכתוב לה באופן אישי. שובל מרידך (במרכז) עם נשות הקהילה הישראלית בלונדון. צילום: תמי קזדן/MART Photography

לחיות בחו"ל ולהרגיש בית ישראלי

"למי שלא מכיר, 'הבית הישראלי' הוא שלוחה של משרד העלייה והקליטה. אחת ממטרותיו הינה חיזוק הקשר שבין ישראל וישראלים השוהים בחו"ל", מסבירה שובל. "ייעודו העיקרי של 'הבית הישראלי' הוא לספק ייעוץ והכוונה למתעניינים באפשרויות השיבה הביתה ולהעניק ליווי וייעוץ אישי בתכנון החזרה. כמו כן, הוא מהווה מקום מפגש של ישראלים, בו הם יכולים לתת ביטוי לזהותם הישראלית, להיות בסביבה דוברת עברית ולחוות את חגי ומועדי ישראל על ידי השתתפות בפעילויות חברתיות ותרבותיות עם זיקה לישראל".

לשובל יש מסר אישי לישראלים בלונדון ובבריטניה. "אני שמחה ללוות ולייעץ לישראלים המבקשים לחזור לישראל כ'תושבים חוזרים'. אשמח לסייע ולכוון אתכם בכל הנושאים הקשורים לתכנון החזרה, כגון: האפשרות לקבלת סיוע ממשרד העלייה והקליטה, המכס, תקנות ביטוח לאומי והסדרת ביטוח בריאות, סיוע בתעסוקה, נוהלי גיוס לצה"ל ועוד. אני מזמינה אתכם לכתוב לי על כל הצרכים והרצונות שלכם, עמדותיכם ושאלות שעולות. כל זאת, כדי שאוכל להכיר בצורה הטובה ביותר מה חשוב לכם כישראלים הגרים מחוץ לישראל ומה ייתן לכם להרגיש גם כאן בית ישראלי".

תמונות נוספות מהאירוע

צילומים: תמי קזדן/MART Photography

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת עלונדון

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת עלונדון
תגיות : הבית הישראלי, ישראלים בלונדון, שובל מרידך
יכול לעניין אותך