חופשה לא שגרתית בישראל: פסטיבל ״יוגה ערבה״

בישראל מתקיים מדי שנה פסטיבל ייחודי, שמזמין אתכם לתרגל יוגה וליהנות נופי מדבר קסומים. גם אם אתם לא בענייני יוגה, קראו על כמה מהאטרקציות השוות שהערבה מציעה

 

השנה תהיה הפעם התשיעית שבה יתקיים פסטיבל ״יוגה ערבה״: תרגולים שמרפאים את הגוף והנפש על רקע אתרי תיירות בנופי מדבר קסומים. תוכלו ללמוד שם יוגה ממורים נבחרים מהארץ ומרחבי העולם, כמו גרמניה, נורבגיה והודו. גם מבריטניה יגיע המורה ליאון לונדון, שיעביר יחד עם מעין שנהר סדנת היכרות עם ״רוקט יוגה״ (יוגה המתאימה לגמישים ולהרפתקנים), בחוות האנטילופות.

הסדנאות הן קטנות למדי וניתן לבחור בין סוגי יוגה ומורים שונים, ומיקומים עם תנאי לינה מגוונים. כך גם המחירים משתנים בהתאם לרמת מקום הלינה. תוכלו לבחור בין סדנת יוגה לגב וצוואר לשחרור מתחים ותמיכה בשרירים שפחות מופעלים אצל היושבים יום שלם בעבודה. סדנת יוגה לניקוי רעלים לאנשים שרוצים לרפא את הגוף. סדנת יוגה על המים בשילוב סאפ לאוהבי ים ויוגה. יוגה וחץ וקשת, סדנת יוגה נשית, סדנת יוגה אווירית, יוגה ערסלים וסדנת יוגה מחול. ולאנשים שהדאגה שלהם לסדר, ניקיון, עבודה וכסף השתלטו על חייהם והפכו כבר ממש התמכרות – ישנה סדנת יוגה לשחרור וריפוי.

חופשה, טיול לישראל, פסטיבל יוגה ערבה, בדרך לאילת

תוכלו לבחור בין כ-50 סדנאות יוגה שונות. סדנת יוגה מפסטיבל קודם. צילום: ניר חיים

הסדנאות פרושות באתרי תיירות רבים בערבה. הנה כמה מהם:

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

אי שם – בצופר

30 ק"מ דרומה לחצבה, שוכן מושב צופר עם בקתות העץ ובריכה פרטית סביבם. במושב יתקיימו שלושה ימי ניקוי והתחדשות, כחלק מפסטיבל ״יוגה ערבה״. אבל אפשר גם להשתתף בלי קשר בסיורים מודרכים אודות המקום וגידוליו או לצאת לטיולי ג'יפים ומגוון מסלולי טיול מהנים באזור.
https://www.zimmer-zofar.com

מרכז המבקרים ע"ש ויידור בחצבה

במרכז המבקרים בחצבה נחשפים לחיים בערבה, שאינם מובנים מאליהם. איך מצליחה כאן במקום מדברי, יבש, צחיח ומבודד, חקלאות משגשגת על אף התנאים הקיצוניים המדבריים? הסיור במרכז כולל סרט תלת-ממד, ביקור בחלל חווייתי-אינטראקטיבי וסיור בחממות גידולי הערבה. דרכם לומדים על עולם החי והצומח, ועל אתגרי האקלים הקרקע והמים במדבר.
http://www.vidor-center.co.il

חופשה, טיול לישראל, מרכז המבקרים בחצבה, פסטיבל יוגה ערבה, בדרך לאילת

איך מצליחה כאן במקום מדברי, יבש, צחיח ומבודד, חקלאות משגשגת על אף התנאים הקיצוניים המדבריים? מרכז המבקרים בחצבה

כפר האמנים בצוקים

בצוקים ישנו כפר אומנים, שבו פועלים אומנים בתחומים שונים וגם מגוון של צימרים, החל מיוקרתיים ועד לפשוטים ואקולוגיים. במסעדת "פרם – אורסולה" המחודשת במקום תוכלו ליהנות מארוחות מפנקות בסגנון אירופי עם אווירה צעירה.
https://www.goarava.co.il/כפר-האמנים-בצוקים

קיבוץ נאות סמדר

כ-70 ק"מ צפונית לאילת יש אנשים שחיים בקיבוץ נאות סמדר, שבו לחברים ולמתנדבים מהארץ ומחו"ל פילוסופיית חיים ייחודית ובלתי רגילה. מה שחשוב בעיניהם הוא טובת הכלל ולאו דווקא טובת הפרט. בית האמנים בקיבוץ הוא בניין מרשים עם שפע חפצי אמנות, וביוגה ערבה יהיו וריאציות שונות על עקרון החיבור המוחשי והקשר הישיר עם האדמה.
https://neot-semadar.com

קיבוץ נאות סמדר, חופשה, טיול לישראל, פסטיבל יוגה ערבה, בדרך לאילת

לחברים ולמתנדבים יש פילוסופיית חיים ייחודית ובלתי רגילה. קיבוץ נאות סמדר

קיבוץ אליפז​

בקיבוץ אליפז, הנמצא כ-20 דקות מאילת, מול הרי אדום, מציג עולם חדש של התמודדות והצלחה עם חקלאות מדברית. בלב מטעי התמרים והפומלות ממוקם מיזם "חממת 5 החושים"​. אפשר לצאת לסיור מודרך בין החממות והערוגות; לראות ולשמוע את סיפורו של כל גידול; וגם לקטוף, להריח, לטעום ולהתפעל. כאן יעבירו ענת גולד ושיר סופר תרגול יוגה בשילוב נגינה חיה של צלילים מרפאים. זה המקום להכיר את עולם הצלילים העיליים.
http://elifaz.co.il

פארק תמנע

האירוע המרכזי של ״יוגה ערבה״ הוא מפגש האיחוד בערב שישי, בפארק תמנע – אחד מהפארקים הגדולים בארץ. זהו שיאו של הסופ"ש, שבו כל המשתתפים מתרכזים יחד לתרגול אקטיבי או מדיטטיבי, מול עמודי שלמה. על גדת האגם תתקיים ארוחת ערב ואחריה מופע טרייבל מקפיץ עם הרכב הטרייבל דאנס של אלי ממן, שיארח את נגן העוד הגדול עאטף סאחלם ולהקתו מירדן.
http://www.parktimna.co.il

* פסטיבל ״יוגה ערבה״ יתקיים בתאריכים 1 – 3 בנובמבר, 2018. פרטים נוספים באתר: https://www.yogaarava.co.il.

חופשה, טיול לישראל, פסטיבל יוגה ערבה, בדרך לאילת

האירוע המרכזי בפארק תמנע. משתתפי ״יוגה ערבה״ מתרגלים מול עמודי שלמה. צילום: ניר חיים

תגיות:
חופשה בישראל
טיול בישראל
יוגה ערבה

קרא עוד