מי שלא יבוא חבל

עוד רגע ופורים כבר כאן וגם אנחנו רוצים להרגיש קצת את אווירת החג הכי צבעוני של השנה. אז מה עושים? הכנו לכם רשימה של כמה מאירועי ומסיבות פורים הכי שווים בעיר

פורים הוא ללא ספק החג הכי שמח בלוח השנה העברי. לא לחינם נאמר בגמרא ש"כל המועדים עתידין להתבטל וימי הפורים אינן בטלים לעולם" כלומר באחרית הימים לא יהיה צורך בחגים האחרים אבל פורים ישאר לנצח גם אחרי ביאת המשיח. נכון, כמו בחגים ומועדים אחרים שלנו גם בפורים הסיבה למסיבה היא המשוואה הפשוטה של "רצו לשעבד ולהשמיד אותנו, כשלו. בואו נאכל". אבל להבדיל מפסח עם הדיאטה המחמירה שבה אי אפשר בעצם לאכול שום דבר פרט למצה או מראש השנה ויום כיפור חמורי הסבר עם כל גזרי הדין שלהם, פורים הוא החגיגה הכי צבעונית ביהדות. למה? כי סביר להניח שיהודים שחיו בוונציה בימי הביניים קיבלו השראה להתחפש כשראו את קרנבל המסכות של שכניהם היהודים שנחוג, כמו פורים, בסוף פברואר או תחילת מרץ, אז מתחילים הנוצרים את צום ה"לנט" שנמשך עד חג הפסחא.

הבעיה היא שמי שלא גר בישראל מרגיש לפעמים שמשהו חסר באווירת החג בגולה. אם בישראל זהו יום שכולם מבלים בו במסיבות רחוב המוניות, במועדונים עמוסים או סתם במסיבות פרטיות וכולם שיכורים ושמחים הרי שכאן באנגליה מדובר בעוד יום עבודה רגיל. אז מה יעשו מי שבכל זאת רוצים להרגיש משהו מאווירת החג? יקראו את הרשימה שהכנו לכם של מספר אירועים ומסיבות פורים בבירה הבריטית.

חגיגת פורים בלונדון

אוי ואבוי לנו. פורים במוזוול היל

אוי ואבוי במוזוול היל

אוי ואבוי הוא הרכב מוזיקלי יהודי-בריטי המשלב מוזיקת כליזמר עם שירי לדינו, מוזיקה חסידית עם מוזיקת פולקלור צוענית-בלקנית ואם לא די בכל זה גם מביא לתמהיל השפעות רוק ופולק אלטרנטיבים או מוזיקה אלקטורנית-בריטית עכשווית נוסח המועדונים הגדולים של דרום לונדון.

ביום שני, ערב חג פורים, יופיעו אוי ואבוי במסיבת החג של בית הכנסת של שכונת מוזוול היל הציורית בצפון לונדון. ההופעה מתוכננצ לשמונה בערב אחרי מסיבה לילדים וקריאת מגילה לכולם. תכינו את הרעשנים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
מסיבת פורים בלונדון

פורימון של שבט הצופים המקומי

פורימון

כבכל שנה, אחד מאירועי הפורים הגדולים של לונדון הוא הפורמיון של תנועת הצופים המקומית. האירוע השנה יתקיים ביום ראשון הקרוב ויעמוד בסימן חגיגה תת-ימית. מה זה אומר? רכשו כרטיס ותגלו בעצמכם.

פורים בלונדון

כנר על הגג סטייל. פורים בשטעטל

פורים בשטעטל

כמעט כל בית כנסת המכבד עצמו ברחבי לונדון יעמיד מסיבת פורים משלו, בין אם מדובר בבית כנסת בסגנון דתי-לאומי של היונייטד סינגוג, בבית כנסת רפורמי במרכז העיר או בשטיבלע או חסידי בסטמפורד היל בצפון מזרח העיר. גם לכל בית חב"ד יהיה אירוע משלו וקצרה היריעה מלהכיל אבל נראה שהקונספט המנצח של השנה שייך לחב"ד סניף המפסטד גרדן סאברב שטורחים על מסיבת פורים לכל המשפחה ברוח השטעטל המזרח-אירופאית עם פונדק בנוסח טוביה החולב וקורס הכנת מלפופנים חמוצים. מי צריך יותר?

פורמינטל    

טוב, עם כל הכבוד לכל אירועי הפורים לכל המשפחה בבתי הכנסת השונים או במרכזים קהילתיים של הצופים, לא חסרים ישראלים בלונדון שרוצים את הדבר האמיתי: מסיבת פורים גדולה במועדון עם תקליטינים רציניים וכל המשתמע מכך. בשביל זה יש את קבוצת לילה פארטיז- ישראלי פארטיז וננה אוונטס שמרימה בכל שנה את מסיבות הפורימנטל עם תחפושות, משקאות טובים ודי.ג"ייז ישראלים ומקומיים שמשווים ללונדון, ולו לרגע, תחושה שאנחנו בכלל בתל אביב חוגגים עם משה ועם חצקל.

לינק לרכישת כרטיסים לפורימנטל


קראו את הכבתבה הזו אם אתם מחפשים תחפושות לפורים בלונדון?

עדלאידע

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
ֿ
אירוע לישראלים בלונדון
אירועים לישראלים בלונדון
אנגליה
בריטניה
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
חג פורים בלונדון
חגיגות פורים בלונדון
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מה לעשות בלונדון
מה לעשות בפורים
מסיבות פורים בלונדון
מסיבת פורים בלונדון
פורים בלונדון
תחפושות פורים בלונדון

קרא עוד