זמן לחיבוק אמיתי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
ישראלים בלונדון ובבריטניה
08:31 10/04/20

זמן לחיבוק אמיתי

דווקא בתקופה קשה אפשר להתחבר מחדש אל המשפחה

הורות בבריטניה, אימון הורים באנגליה, בידוד משפחה בתקופת הקורונה
״ילדינו ילמדו על חשיבה אופטימית רק אם יראו אותנו מוצאים את הטוב בכל סיטואציה״ (אילוסטרציה)

להפוך את הלימונים ללימונדה – די נו, באמת! כמה פעמים שמעתי את המשפט הזה לאחרונה… בואו נהיה כנים עם עצמנו לרגע: המצב לא משהו וגם לא הולך להשתפר בזמן הקרוב, ובנוסף הבידוד או עבודה מהבית שהילדים בסביבה – זה ממש קשה. לעשות מהלימונים לימונדה פירושו להפוך משהו חמוץ למתוק, לנצל הזדמנות. אז אני רוצה לשתף אתכם באפשרויות לשנות גישה – ברמה האישית וגם המשפחתית.

העיקרון הראשון והבסיסי הוא אופטימיות. נכון, זה לא קל, וכרוך בבחינה מחדש של הרגלי החיים שלנו. אבל בכל רע יש טוב. היכולת לראות ולזהות אותו תהיה הכוח המניע המשמעותי ביותר עבורנו ועבור ילדינו בתקופה זו. ילדינו ילמדו על חשיבה אופטימית רק אם יראו אותנו מוצאים את הטוב בכל סיטואציה. חשיבה זו היא מרכיב חשוב בחוסן האישי והמשפחתי, והחוסן הוא המרכיב החשוב ביותר ביכולת לעבור ימים קשים ועדיין לשמור על שפיות. אז הזדמנויות, אמרנו? רעיונות לפעילויות יש בשפע:

לחזק את הקשר

כשנשארים בבית יש הזדמנות נהדרת לבנות ולחזק את הקשר עם הילדים. נצלו את הזמן כדי לשוחח איתם ולהקשיב להם באמת, לשאול ולשמוע את התשובות שלהם, לפני שאנחנו פורשים את משנתנו בנושא. זו הזדמנות לעשות דברים יחד, כמו לבשל, לאכול, לשחק משחקי קופסה…

לחבק ללא מילים

זו הזדמנות נהדרת לחבק על אמת ובנחת, חיבוק ארוך, משתהה ועמוק, שבו אתם מעבירים אליהם את כל האהבה שלכם בלי להגיד אפילו מילה אחת. זו הזדמנות למגע, שחשוב לקשר ולהתפתחות רגשית. הוא מחזק ומרומם את הרוח והנפש, מרגיע ויוצר קירבה.

לעשות מעגל מסאז׳

כשאתם יושבים עם הילדים ומקריאים להם סיפור, לושו להם את הידיים והרגליים, ולטפו להם את הכתפיים.

לשתף בעבודתכם

אם אתם עובדים מהבית עם ילדים בני 5 ומעלה), הושיבו אותם לידכם, הראו להם ושתפו אותם במה שאתם עושים. הם יודעים שאימא ואבא הולכים לעבודה, כעת יש לכם הזדמנות להראות להם מה אתם בדיוק עושים.

לחבר אותם לישראליות

יש לכם אפשרות לחבר אותם יותר לישראליות וללמד את הגיאוגרפיה של הארץ – הרים, מישורים, ים המלח, החרמון, השבר הסורי־אפריקאי ועוד. גם טבע תוכלו ללמד אותם, לדוגמה באתר הצפרות הישראלי, שבו יש מצלמות אונליין לצפיה באתרי קינון של ציפורים שעוצרות בישראל במסלול הנדידה שלהן – www.birds.org.il.

ללמד על יהדות

תוכלו ללמד על חג הפסח המתקרב. הקדישו זמן ללמוד בעצמכם את סיפור יציאת מצרים לעומק, כפי שמתאים לכם. אתם שולטים בתוכן.

לתת דוגמה אישית

נצלו את הזמן לתת דוגמה אישית לתקשורת פתוחה וכנה, ולמדו אותם להגיד את דעתם ועמדתם בלי לפחד שמשהו יקרה, ועשו זאת בנימוס ורגישות. והכי חשוב, תזכרו ליהנות! קיבלתם מתנה – מתנת הזמן.


הכתבה הזו פורסמה במגזין המודפס של עלונדון. הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי >>> https://alondon.net/מגזין-עלונדון-המהדורה-הדיגיטלית/

מצאתם טעות?
הדס גרינברג - מנחת הורים המתמחה בלווי משפחות ברילוקיישיין ומדריכה התפתחותית. היא ניהלה מערכות חינוך בישראל ביישובי גדר ורצועת עזה, ולמודת קרבות ומצבי חירום

הדס גרינברג

הדס גרינברג היא מנחת הורים המתמחה בליווי משפחות ברילוקיישן ומדריכה התפתחותית. היא ניהלה מערכות חינוך בישראל ביישובי גדר ורצועת עזה, ולמודת קרבות ומצבי חירום. בקרו בקבוצת הפייסבוק שלה – ״הנחיית הורים למשפחות ברילוקיישיין״: הקליקו כאן.

לכתבות נוספות של הדס גרינברג
תגיות : אימון הורים באנגליה, בידוד משפחה בתקופת הקורונה, הורות בבריטניה
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *