השר מופז בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
17:13 23/02/04

השר מופז בלונדון

שר הביטחון שאול מופז ביקר בלונדון בתחילת פברואר ונפגש, בין יתר, עם שר ההגנה, ג'ף הון ושר החוץ, ג'ק סטרו. "פגישותיי עם האישים האנגלים היו איכותיות, הדיונים היו מעמיקים והועלו בהם נושאים שונים", אמר מופז במסיבת עיתונאים שנערכה בשגרירות ישראל.

בין הנושאים שהועלו בפגישות היו נושאי החשיפה הלובית: האינטרס לחשיפת נשק להשמדה המונית בלוב עולה בקנה אחד עם האינטרסים של העולם החופשי. דנו גם בנושא ההתחמשות האיראנית והבריטים רואים איתנו עין בעין את האיום האיראני, אמר מופז. כן הועלו בשיחות נושא הכשל המודיעיני בעיראק, חדירת אנשי אל-קעיאדה לסעודיה ומדיניות ישראל בשטחים ופינוי יישובים מעזה.

מופז נפגש כמו כן עם ראשי ההנהגה היהודית. יומו הראשון של מופז באנגליה עמד בצילה של עתירה שהגיש עורך-הדין מישל מסיח מבית-המשפט בלונדון, להוציא צו מעצר נגד מופז בגין ביצוע וסיוע למעשים שמהווים הפרות בוטות של אמנת ז\'נבה במהלך האינתיפדה. בית המשפט דחה את העתירה בטענה כי שר ביטחון זכאי באופן אוטומט לחסינות מדינית באופן דומה לזכויות של שר חוץ.

לא דאגתי, ברור היה שהעתירה הוגשה רק לצורכי פרסום, אמר מופז. האירוע לא הפריע לביקורי שהיה ביקור אוהד, מתוכנן היטב ונעשה כראוי. לדברי מופז, הוא לא יהיה מופתע באם ימצא נשק המוני בעיראק, הוא סבור שהעיראקים החביאו נשק רב במרתפים נידחים וכן שהעבירו נשק לא קונבנציונאלי לעיראק. אולם אין לנו הוכחות לכך, רק הערכות, אמר.

כמו כן הבהיר מופז כי גם באם יפונו יישובים בעזה הרי שצהל לא יעזוב את האזור ולא יפסיק להילחם בטרור. בטווח הארוך מפת ההתיישבות של ארץ ישראל תלך ותתחזק. אנו מעצבים כעת מדיניות ביטחונית טובה יותר לישראל. סיכם מופז

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *