שיפתח עלי

כיצד העדכון האחרון של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בנוגע למאבק בוירוס הקורונה ישפיע על חיינו ומה ייפתח ומה ישאר סגור אחרי הרביעי ביולי? מפאבים ומסעדות, דרך מספרות וגלריות ועד לבתי כנסת, עלונדון מגיש לכם את הרשימה המלאה

בעקבות נאומו האחרון של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, כללי הסגר הכללי שהטילה ממשלת הממלכה המאוחדת ב- 23 במרץ יוקלו באופן משמעותי ביותר החל מהרביעי ביולי. ההקלות הצפויות תאפשרנה לעסקים רבים יותר כמו פאבים, מסעדות ובתי קולנוע להיפתח מחדש. ממשלות ווילס וסקטולנד יקלו בסגר גם הן אבל באופן שונה מעט ובתאריכים שונים. ההקלות הצפויות באנגליה תאפשרנה לעסקים רבים יותר כמו פאבים, מסעדות ובתי קולנוע להיפתח מחדש.

ריחוק חברתי ומשקי בית

כלל השני מטרים קוצץ ומעתה אמרו "מטר פלוס". פירוש הדבר שכעת ניתן להיות במרחק של מטר אחד (במקום שני מטרים) מאדם שמחוץ למשק הבית שלך כל עוד יש גורם מקטין סיכון נוסף כמו מסך הגנה או מסכה, ואו מתקני שטיפת ידיים. השינויים מאפשרים גם למשק בית אחד של עד שישה אנשים לבלות עם משק בית אחר, כולל לינה באותו מבנה, אך עליהם להישאר רחוקים פיזית עם דגש על "לא להתחבק" (כך במקור).

קורונה בבריטניה - הנחיות חדשות. פאב באנגליה

פאבים ומסעדות באנגליה יוכלו לפתוח מחדש הן בחוץ והן לישיבה בפנים, במה שהממשלה מכנה ה"דרך בטוחה" עם מתקני שטיפת ידיים, אוורור ושירותי שולחן בלבד (ולא לקוחות העומדים או יושבים לבר משותף)

פאבים ומסעדות באנגליה

פאבים ומסעדות באנגליה יוכלו לפתוח מחדש הן בחוץ והן לישיבה בפנים, במה שהממשלה מכנה ה"דרך בטוחה" עם מתקני שטיפת ידיים, אוורור ושירותי שולחן בלבד (ולא לקוחות העומדים או יושבים לבר משותף). ייתכן שאנשים יתבקשו גם למסור את שמם לפני הגעתם לפאב אך מסתמן שבעלי הפאבים לא יבדקו את התאמתו המדויקת של כל משק בית שנכנס למבנה או יבקשו לראות תעודת זיהוי. הם גם לא יתבקשו ללבוש כיסויי פנים. משק בית יוכל להיפגש עם משק בית אחר בפאב או במסעדה ואז לבחור משק בית אחר בהזדמנות אחרת. מועדוני לילה עדיין לא ייפתחו מחדש וגם לא בתי הקזינו. הממשלה אמרה כי יהיו כוחות משימה שיבטיחו שיותר עסקים יוכלו להיפתח במהירות האפשרית.

תחבורה ציבורית

שוב, במקום לשמור מרחק של 2 מטר מנוסעים אחרים ניתן יהיה לנסוע במרחק של מטר בודד זה מזה כל עוד קיים גורם מקטין סיכון נוסף כמו מסכות וכפפות (מסכות הן חובה כרגע בכל צורה של תחבורה ציבורית).

טיוב בלונדון - הנחיות קורונה חדשות בבריטניה

במקום לשמור מרחק של 2 מטר מנוסעים אחרים ניתן יהיה לנסוע במרחק של מטר בודד זה מזה כל עוד קיים גורם מקטין סיכון נוסף

תיאטראות, מוזיאונים, גלריות ואולמי הופעות בבריטניה

כל אלו המוזכרים לעיל יוכלו לפתוח מחדש ברביעי ליולי אך לא להופעות חיות, שכן הממשלה טוענת שהיא רוצה להגן על בריאותם של המופיעים. הם יכולו להציג עבודות קודמות על גבי מסך. מאידך גיסא בתי קפה, ברים ומסעדות הקשורים למתחם יוכלו להיפתח מחדש. מוזיאונים וגלריות יכולים גם הם להיפתח מחדש. הופעות חיות ופסטיבלי מוסיקה באוויר הפתוח ישארו אסורים כמו כל אסיפות המוניות אחרות.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ספורט

מכוני כושר, מתקני ספורט מקורים, בריכות שחייה ופארקי מים עדיין לא ייפתחו. הסיבה לכך שמקומות כמו חדרי כושר יוותרו סגורים לעת עתה היא רמת הנשימה המעורבת, שהיא גורם סיכון להתפשטות הנגיף. אולם חדרי כושר חיצוניים בפארקים – שרבים מהם נסגרו על ידי המועצות המקומיות במהלך הסגר – כן יפתחו מחדש. אירועי ספורט כמו מרתונים וקבוצות ריצה גדולות אחרות אינן אמורים לחזור שכן הן מסווגים עדיין כמפגש המוני.

תיירות פנים

מלונות, יחידות לינה וארוחת בוקר, בתי נופש, קמפינגים, חניוני קרוואנים ופנסיונים יוכלו להיפתח מחדש. באתרי הקמפינג תינתן הדרכה כיצד להיות "מאובטחים" באזורים משותפים כמו מקלחת, שירותים ומתקני כביסה. עדיים לא ברור איך הדבר יעבוד באכסניות נוער בהן יש חללי שינה משותפים. עקורנית הן יכולות להיפתח מחדש אם הן ימצאו בטוחות אבל מסתמן שהן לא יהיו מוכנות ל -4 ביולי.

טיסות מבריטניה לאירופה בתקופת קורונה

"פרוזדורים אוויריים" יפתחו עם איטליה, יוון, צרפת וספרד. ישראל נותרה מחוץ לרשימה

 

תיירות חוץ

בשבועיים האחרונים חלה בממלכה עלייה של למעלה מחמישים אחוז בהזמנות של חופשות בחו"ל. הסיבה לעלייה החדה נעוצה בהכרזת שר התחבורה גראנט שאפס שבעקבות ההקלות יופעלו "פרוזדורים אוויריים" עם מדינות אירופאיות שונות כמו ספרד, איטליה, יוון וצרפת. פורטוגל גם עשויה להיכלל ברשימה על אף עליה קלה במספר מקרי התחלואה שם. ישראל כמעט ונכללה גם היא ברשימת המדינות המדוברות אבל העלייה המשמעותית במספר הנדבקים בישראל עם שוך הסגר החריגה אותה מהרשימה.

מקומות פולחן

כנסיות, מסגדים ובתי כנסת כבר היו פתוחים לתפילה פרטית מאז 13 ביוני. משמעות השינויים היא שיותר אנשים מהקהילה יכולים להשתתף כל עוד צוות המבנה עוקב אחר ההנחיות לשליטה בנגיף. השירה בציבור אסורה כך שיתכן שיהיה שירותי כנסייה ביום ראשון ללא מזמורים ותפילות שבת ללא ניגונים.

מכוני טיפוח ויופי

מספרות יכולות להיפתח מחדש ולקוחות רבים כבר הזמינו תורים מספר שבועות לפני בציפייה קצרת רוח לשינוי. מכוני פדיקור מניקור, מכוני עיסוי וקעקועים לא ייפתחו מחדש לעת עתה אבל הממשלה טוענת כי היא מקווה לפתוח אותם מחדש תוך שבועות ספורים.

בידור

גני שעשועים, פארקי הרפתקאות, פארקי מיניאטורות וגני חיות יכולים להיפתח מחדש ב -4 ביולי, מה שייקל על משפחות בבילוי הקיץ שלהן. לעומת זאת, באולינג ומשטחי החלקה לא ייפתחו לעת עתה.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
בוריס ג׳ונסון
הנחיות הממשלה הבריטית
הנחיות קורונה בבריטניה
הקורונה בלונדון
הקלות ממשלת בריטניה
וירוס הקורונה בבריטניה
טיסה לונדון תל אביב
טיסה מלונדון
טיסה מלונדון לישראל
טיסות לישראל
טיסות ללונדון
טיסות מבריטניה
טיסות מלונדון
מגפת הקורונה בלונדון
נגיף מחלת קורונה
קורונה באנגליה
קורונה בבריטניה
קורונה בלונדון
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון

כתבות נוספות של מערכת עלונדון