שישים ושבע הצגות בעברית לילדים בבריטניה

פסטיבל התיאטרון לעברית מדוברת יצא לדרך ב-25 בפברואר והוא מציג בפני אלפי תלמידים ב-25 בתי ספר יהודיים ברחבי הממלכה הצגות מישראל

חגיגת התיאטרון לעברית מדוברת אותו מביא לכאן הארגון הבריטי-יהודי JNF UK תמשך 12 יום. בתחילה נקבעו רק 20 הופעות, אך עקב הביקוש הרב מהקהילה היהודית מספר ההופעות התרחב לכ -67, כולל לראשונה הופעות בערים נוספות מחוץ ללונדון כמו לידס, מנצ'סטר, ליברפול וברייטון.

הפסטיבל מציג השנה כמה הצגות ישראליות, לילדים שנמצאים בחינוך העל יסודי, יסודי, חינוך מיוחד ומשפחתונים, במטרה לחזק את הקשר לישראל באמצעות השפה העברית. הפסטיבל, שנערך לראשונה בשנת 2018, מתקיים זו השנה הרביעית בין ה-25 בפברואר ל-8 במרץ.

ההצגות הן: "האריה והעכבר", "בגדי המלך החדשים", "אני והמסלול" ו"עד הודעה חדשה", כולן חלק מהרפרטואר של תיאטרון השעה הישראלי של תל אביב שהגיע מיוחד לאנגליה כדי להעביר את ההצגות.

"האריה והעכבר"

כדי להכין את הילדים להצגות בעברית, שלחה JNF UK לבתי הספר חומרי חינוך ופעילויות שישמשו אותם בשיעורי עברית, שאיפשרו לתלמידים ללמוד את אוצר המילים של ההצגות. כך למדו התלמידים הצעירים משפטים מלאים בעברית ואת קו העלילה לפני שהם צפו בהצגות שנבחרו בקפידה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ד"ר שי בצלאלי, מנכ"ל ה- JNF UK מסר: "הארגון שלנו ממלא תפקיד חשוב בפיתוח ישראל, ורואה חשיבות רבה בחיבור בין יהודי בריטניה לישראלים, לרבות באמצעות השפה העברית. פסטיבל העברית המדוברת של JNF UK השנה, מאפשר לאלפי תלמידים בבתי ספר יהודיים להעשיר את לימודי השפה העברית ולשפר את יכולתם להשתמש בה ככלי לחבר בינינו כעם אחד".

ציפי חוטובלי, שגרירת ישראל בבריטניה: ״כל כך חשוב שיהיו ספרים ומחזות בעברית״

מפיקת הפסטיבל טלי צמח אמרה: "למרות הקשיים הגענו למנצ'סטר, לידס, ליברפול וברייטון. הפסטיבל הולך וגדל כל שנה, מתרחב ונגיש לרבים, ברכות וכל הכבוד ל-JNF UK על המחוייבות החשובה הזו. באופן אישי, הבאת הצגות בעברית לילדים יהודים בתפוצות וחיזוק הקשר שלהם עם ישראל באמצעות הוראת השפה נותנת לי תחושה שאני לוקחת חלק במשימה חשובה”.

במסגרת הפסטיבל, הגברת ציפי חוטובלי, שגרירת ישראל בבריטניה, השתתפה ביום שלישי בהופעה של "בגדי המלך החדשים" בבית הספר עץ חיים במיל היל, בשיתוף קהל צעיר של בני 10-11.
כבוד השגרירה אמרה: "תודה ל-JNF UK וצמח הפקות שאירחו אותי. זה נפלא שהעברית שהיא שפת התנ"ך, הפכה לשפה יומיומית בישראל. כל כך חשוב שיהיו ספרים ומחזות בעברית בפסטיבל הזה וזאת כחלק מהחינוך של התלמידים”.

הצגה לילדים שנתנה השראה לקהל

לאחר שעבר הפסטיבל השנה גם לצפון המדינה (עקב הביקוש הגובר), פסטיבל התיאטרון בעברית של JNF UK זכה להצלחה מרובה גם בביה"ס קינג דיוויד במנצ'סטר. ההופעה של "אני והמסלול" בהגשת איתי צ'מה, המבוססת על סיפורו האמיתי כאשר ייצג את ישראל באולימפיאדה, נתנה השראה לקהל. "המחזה היה מדהים. המשחק היה ממש טוב, ויכולתי לראות איך הוא נאבק כדי להשיג את החלום שלו להיות שחיין אולימפי" אמרEthan Nieurzyla משנה 7. "הוא שחקן כל כך טוב. זה היה כאילו הוא דיבר אלי ישירות", אמר Aaron Kloosמשנה 7.

הרב אבי שוורץ, מורה ללימודי דת וראש החינוך היהודי הבלתי פורמלי אמר, כי "הילדים היו קשובים לאורך כל ההצגה, והם דיברו עליה גם לאחר מכן. במיוחד עבור ילדים צעירים, כל כך חשוב להביא להם מסרים חיוביים על היכולת להשיג כל שהם חפצים בו, וההופעה הזו עשתה בדיוק את זה."
הפסטיבל לעברית מדוברת הוא חלק מתוכנית רחבה יותר שיזמה JNF UK, ארגון הצדקה הישראלי הוותיק ביותר בבריטניה. JNF UK תומכת בבתי ספר בבריטניה כדי לשפר את תוכניות החינוך ולחזק את הקשר של הילדים לישראל.

JNF UK הוא ארגון הצדקה הישראלי הוותיק ביותר בבריטניה. JNF UK מחויבת לתמוך בישראלים מכל הרקעים והגילאים שחיים בפריפריה של ישראל, זאת כדי לשפר את חייהם בכל התחומים. www.jnf.co.uk

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
"אני והמסלול"
"בגדי המלך החדשים"
"האריה והעכבר"
"עד הודעה חדשה"
JNF UK
אירועים לילדים באנגליה
אירועים לילדים בבריטניה
אירועים לילדים בלונדון
אנגליה
ארגון צדקה ישראלי בבריטניה
בית הספר עץ חיים במיל היל
בית הספר קינג דיוויד במנצ'סטר
בריטניה
הארגון הבריטי-יהודי JNF UK
הצגות בעברית לילדים באנגליה
הצגות בעברית לילדים בבריטניה
הצגות בעברית לילדים בלונדון
הצגות לילדים באנגליה
הצגות לילדים בבריטניה
הצגות לילדים בלונדון
טלי צמח
לונדון
ציפי חוטובלי
שגרירת ישראל בבריטניה
שי בצלאלי

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד