הפגנה בלונדון: קבוצות קוראות למעצרו של אהוד ברק

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הפגנות בלונדון
10:46 28/05/18

הפגנה בלונדון: קבוצות קוראות למעצרו של אהוד ברק

הערב צפויה להתקיים שיחה עם רה"מ ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק ב-JW3. אך מול בניין המרכז היהודי בלונדון יפגינו פעילים אנטי-ישראלים שמגדירים אותו כפושע מלחמה שלא מייצג ערכים יהודיים

הפגנה בלונדון נגד אהוד ברק
קבלת פנים לא נעימה. אהוד ברק. צילום: Adi Cohen Zedek (עדי כהן צדק)

כל הכרטיסים נמכרו כבר מראש. אהוד ברק ישוחח באירוע על העבר, ההווה והעתיד של מדינת ישראל ועל ספרו האוטוביוגרפי, יחד עם העיתונאי נד טמקו. השיחה עצמה אמורה להתחיל היום ב-19:00, אבל החל מ-18:00 תחכה לו ולקהל קבלת פנים לא נעימה, שאותה מארגנות שתי קבוצות. האחת קוראת לעצמה "הוועדה לזכויות אדם איסלאמיות" – Islamic Human Rights Commission, IHRC. השנייה, גם היא מגדירה עצמה כקבוצה שפועלת למען זכויות אדם ושמה Inminds, אך מטרתה המוצהרת היא חרם על ישראל.

שתי הקבוצות הכריזו על הפגנה נגדו בשל "ביקורות של פושע המלחמה אהוד ברק בלונדון". הן מאשימות אותו בכך שכשהיה שר הביטחון, "אהוד ברק יזם ואכף את המצור השמדת העם על 1.8 מיליון תושבי עזה ביוני 2007. ואז, בדצמבר 2008 במבצע 'עופרת יצוקה' הוא הורה על הפצצה אווירית של מרכזי אוכלוסיה עזתיים". הן גם מאשימות אותו במבצע "עמוד ענן" ב-2012.

עבאס עלי סעיד, יו"ר Inminds, אמר כי "אם למשטרת המטרופולין של לונדון היה עמוד שדרה כלשהו, הם היו עוצרים אותו ושולחים אותו להאג כדי לעמוד מול כתבי אישום של פשעים כנגד האנושות. אנחנו כאן כדי לדרוש את המעצר הזה. ה'קצב של עזה' לא מבורך בעיר שלנו. המרכז הקהילתי היהודי JW3 צריך להתבייש בכך שהוא מארח אותו. הוא (ברק) לא מייצג ערכים יהודיים".

הכרזה של המפגינים:

הפגנה בלונדון נגד אהוד ברק

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : JW3, אהוד ברק בלונדון, הפגנה אנטי-ישראלית, הפגנה בלונדון
יכול לעניין אותך