מרגשת ברשת: צפו בסרטון הוויראלי של הודא נקאש

את החוויה המשפילה שעברה בדרך מלונדון לתל אביב היא החליטה להפוך למסר חינוכי וחיובי. ראיון עם הדוגמנית ויוצאת הריאליטי ״הישרדות״, הודא נקאש, ששיתפה אותנו במה שעברה בלונדון, במחשבות על חוויה מתקנת בעתיד וסיפרה לנו גם מה עוד עיצבן אותה באנגליה...

בחודש ספטמבר האחרון התקיים הפסטיבל הגרנדיוזי TLV in LDN בראונדהאוס בלונדון. המטרה הייתה להציג את הצדדים החיוביים, המגוונים והרב-תרבותיים של ישראל. הופיעו בו דנה אינטרנשיונל, אבישי כהן ועוד כוכבים ישראלים אחרים. גם הדוגמנית הודא נקאש השתתפה בו, בתצוגת אופנה של מותג האופנה ״משכית״. אבל בנמל התעופה, בדרך חזרה לישראל, היא עברה בידוק ביטחוני שאותו חוותה כמשהו טראומתי.

עברו כמה חודשים והחוויה לא עזבה אותה. אז היא הרגישה צורך לפרוק את זעמה בראיונות שונים לתקשורת וגם במונולוג שצולם ל״מאקו״ והפך לוויראלי ברשת. ״אחרי שיותר מרבע מיליון איש צפו בסרטון ואלפים שיתפו אותו, הגיע הזמן שגם אני אעשה זאת״, היא כתבה בדף הפייסבוק שלה, שם שיתפה את הסרטון. ״נתחיל מזה שהמונולוג הזה נכתב על ידי. ולא ע"י מאקו כמו שרבים חושבים. החלק השני בכותרת לא נאמר על ידי. אני מודעת טוב מאוד איזה צבע יש לעור שלי… לא יודעת אם שמתם לב, אבל המילה "גזענות" לא הוזכרה בסרטון וזו גם לא הייתה הכוונה״.

החלק השני בכותרת שאליו התכוונה הודא הוא: ״יש במדינה הגדרה של איזה לוק צריך להיות לערבים. ערבי זה מכוער, זה לא לבן כמוני".

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
הודא נקאש לונדון

״מודעת טוב מאוד איזה צבע יש לעור שלי״. הודא נקאש על המסלול. צילום: Noi Arkobi

"חלאס להפלות אנשים"

״לכל אלו שפספסו את הפואנטה מאחורי הסרטון, הוא נעשה כדי לשתף סיפור אישי על נסיעה ייצוגית מטעם מדינה שוחרת ליברליות ושוויון, ובחזרה הביתה להתמודדות עם תחושת השוני והבדלה״, מסבירה הודא. ״אין לי בעיה עם בידוק ששומר ומגן עליי. יש לי בעיה עם בידוק שמפלה אותי. או שכולם נבדקים בצורה שווה כדי לשמור על ביטחון המדינה כמו בחו"ל או שחלאס להפלות אנשים. אני ישראלית בדיוק כמו כולם. נגד הרע ונגד הטרור״.

״החלק השני בסרטון היה לקבלת ולהבנת האחר״, ממשיכה הודא. ״להפסיק לדבר במילים גדולות שמכלילות אוכלוסיות שלמות. טוב וקשה לי בארץ בדיוק כמו כולם. אני לא פחות או יותר מאף אחד. אז הגיע הזמן באמת, שנתאחד כולנו בכל העולם למען השלום והאהבה ונגד הטרור והאלימות. זו מלחמה של טוב נגד רע ושום דבר אחר. אני קוראת לכולם בלי יוצא מן הכלל, ולכוון לשלום ואחווה ולמגר אלימות על כל צורותיה. אל תכלילו, תקבלו״.

בראיון עמנו העלתה הודא טענות כלפי חברת אל על. פנינו אל חברת התעופה הלאומית לקבלת תגובה, ומאל על נמסר: ״מצרים על תחושותיה. יחד עם זאת, הנושא נבדק והכל בוצע לפי הנהלים. הבידוק הביטחוני לנוסעינו מבוצע על פי הנחיות גורמי הביטחון בארץ״.

זה הסרטון המדובר של ״מאקו״:

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
אנגליה
בריטניה
הודא נקאש
הממלכה המאוחדת
לונדון

כתבות נוספות של מערכת האתר