הסדרי ראייה בזמן קורונה: מה עושים?

מה אפשר לעשות עם הילדים כשכל מקומות הבילוי סגורים? על בעיות מורכבות שנובעות מהסדרי ראייה בזמן קורונה, ופתרונות ומידע חשוב שצריך לדעת

המצב בשנה האחרונה לא מזהיר בלשון המעטה וקשה לכולם. אך לעיתים, להורים פרודים ולילדיהם המצב מציב קשיים נוספים.

לדוגמה, אחת מהבעיות הנפוצות היא להתמודד עם מצב שבו כל הורה לכוד בנפרד בביתו, ואז הילד צריך לעבור מבית לבית, לפי הסכם הסדרי ראייה – לפי החלטת בית המשפט או גרוע יותר, ללא החלטת בית המשפט. חשוב לדעת קודם כל, שאחד מהמקרים יוצאי הדופן שכתובים בחוק הוא שאפשר להפר את הסגר ולהעביר את הילד מבית לבית. לכן, אם יש לכם צו של בית משפט להעברת הילד בזמנים מסוימים, אי-העברת הילד לפי הצו, בטענה שיש סגר, לא תתקבל.

מה לעשות עם הילד בזמן סגר בבריטניה?

בעיה שנייה שעלולה לצוץ היא: מה עושים עם הילד כשאין אפשרות לקבל את הילד ללילה? הסיפור של א' מדגים את הבעייתיות בהסכם שכזה. א' היה לאחרונה בהליכי פרידה מאשתו ולבני הזוג יש ילד בן 4. אשתו טענה שהילד לא יכול להישאר ללילה אצל אביו, כי אביו גורם לו לנזק נפשי. נקבע דיון משפטי, אבל בינתיים ניסיתי עם עורכי הדין של האישה לפתור את הבעיה. האישה הציעה שהאב יוכל לקבל את הילד ל-3 שעות במהלך יום ראשון עם השגחה של אדם נוסף.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

האב, שגר כשעה וחצי נסיעה ממקום מגורי הילד, הסכים להגיע לילד ולהיות איתו בזמן שהציעה האישה, אבל בעקבות הקורונה התעוררה בעיה נוספת: מה הוא יוכל לעשות עם הילד בחורף וכשכל מקומות הבילוי, שניתן בדרך כלל לקחת את הילד אליהם, סגורים. הגענו להסכמה עם האישה שהילד יוכל לישון אצל האב בתנאי שמישהו נוסף יהיה בדירה באותו לילה. האישה הציעה שאחותו של האב, שעליה סמכה ושהילד אהב, תהיה בדירה אז. וכך היה.

זה היה הפתרון במקרה של א'. אבל כשלא ניתן לפתור את הבעיה בצורה כזו, קחו בחשבון שדברים כמו הגבלת הזמן עם הילד, השלכות הסגר ומזג האוויר – כל אלה לא יהיו בהכרח גורמים שישפיעו על המשך הסדרי הראייה עם הילד.

מה אם חליתם בקורונה?

הבעיה השלישית והקשה ביותר היא: מה יקרה לקשר עם הילד אם חליתם בקורונה? זה נשמע הכי הגיוני בעולם להגיד את מה שאני הולכת לכתוב עכשיו, אבל בכל זאת: אל תנסו להוציא את הילד ממקום בריא שהוא נמצא בו בתמורה לקשר. (אם, לדוגמה, האם בריאה והילד בריא). זכרו שלילד יש זכות לראות אתכם, וכשתבריאו זה לא ישתנה. לעומת זאת, ניסיון להעביר ילד אליכם, בזמן שאתם חולים או שמישהו בביתכם חולה, ייראה כסיכון לילד שהמערכת – כולל עובדים סוציאלים ובית המשפט – לא רואים בעין יפה ויפעלו מיידית למניעת העניין.

ניסיתי לתת כמה פתרונות לבעיות. אבל כמובן שכל אחד נתקל בבעיה משלו, ולכן כדאי להתייעץ עם עורך דין כדי למצוא פתרון לבעיה הספציפית שלכם.

שמרו על עצמכם והרבה בריאות!

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

למאמרים נוספים מאת שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות:
ֿ
בידוד משפחה בתקופת הקורונה
גירושים באנגליה
גירושים בבריטניה
גירושים בלונדון
גירושין באנגליה
גירושין בבריטניה
גירושין בלונדון
הסדרי ראייה בחו״ל
הקורונה בלונדון
מגפת הקורונה בלונדון
משפחה באנגליה
משפחה בלונדון
סגר באנגליה
סגר בבריטניה
סגר בלונדון
סגר שלישי
עו"ד באנגליה
עו"ד בלונדון
עו"ד משפחה
עו״ד משפחה
עורך דין גירושים
עורך דין גירושין
עורך דין משפחה
עורך דין משפחה באנגליה

כתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס

קרא עוד