המקצועות הכי שווים בממלכה שלא דורשים הכשרה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
08:58 18/02/18

המקצועות הכי שווים בממלכה שלא דורשים הכשרה

הגעתם ללונדון ומחפשים עבודה בלי הכשרה? הנה כמה המלצות מעולות בשבילכם

צפרדע
רק שמישהו מבית המלוכה ינשק אותי. צפרדע

בן משפחת המלוכה

חייבים להתחיל עם המשפחה המלכותית. נגיד שהמלכה באמת עובדת קשה והיא כבר אפילו אחרי גיל הפנסיה. אבל יש את כל שאר בני המשפחה שצריכים רק להוסיף את השם שלהם לאיזו עמותה ובשאר הזמן פשוט לרכב על סוסים. אז כל מה שצריך לעשות זה לרשום את הילדים שלכם לאותו גן או בית ספר של אחד מהמשפחה וללמד אותם את אומנות הפיתוי. אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל. למי שמאשים אותי בהתבוללות – תקראו עוד מעט בפורים את מגילת אסתר ואז תדברו איתי. חוץ מזה, לא הגיע הזמן שייכנס קצת דם כחול-לבן למשפחה הזו?

יועץ תקשורת

יועץ זה שם כללי מעולה. כל אחד מאיתנו יכול להיות יועץ – בכל תחום. רק צריך לדעת להביע דעה לבוס שלך ולהגיד אותה בנחישות. אז יועץ תקשורת זה משהו עוד יותר כללי. צריך רק להגיד: ״תצטלם פה עם האישה, תעלה פוסט שאתה מחבק תינוק שם״. אם העצה לא מצליחה, לא נורא. תמיד אפשר להאשים את התקשורת. אה, וצריך גם לדבר עם אנשי תקשורת. זה דווקא החלק הכי כייפי. מכינים מראש מאגר קללות ואיומים שקריים, מתקשרים אליהם ומתחמנים אותם כדי שיכתבו רק דברים טובים.

איש עם משאית

באנגלית זה נשמע טוב – Man with a van. ובעברית זה פשוט הובלות. אז מה עושים? קונים משאית, מוצאים כמה סבלים, מפרסמים הובלות בזול ואז נותנים לעסק לעבוד. אתם רק צריכים להגיע בתחילת ההובלה ולהגיד: ״יש פה הרבה יותר ארגזים ממה שסיכמנו. זה יעלה לכם עוד…״. ואז להגיע בסוף ולהגיד: ״אי אפשר להכניס את הספה הזאת בלי לפרק את הדלת. זה יעלה לכם עוד…״. ואחרי שהכל כבר בפנים נשאר רק לחייך, לעשות כאילו אתם מנקים משהו ולרמוז עם היד שאתם מחכים לטיפ.

סטארטאפיסט

כן, סטארטאפיסט זה מקצוע. אפשר אפילו ללמוד את זה. אבל הכי פשוט זה לקחת מתכנת, כנראה בהודו. להגיד לו ליצור לכם איזו אפליקציה מגניבה ולתת לה שם מושך. ונגמר הסיפור… אתם מוכנים ללכת למשקיעים. טוב, לא אתם. קחו סטודנט למשחק עם אנגלית שהיא באמת שפת האם שלו ותנו לו לעשות את העבודה בשבילכם. אחרי ההשקעות צריך רק לתת לכסף לזרום, להשתתף בכל מיני כנסים כדי להראות את הפרצוף שלכם ולהוכיח שאתם קיימים. אחר כך אפשר למכור את העסק למישהו ואז להתחיל הכל עוד פעם מההתחלה.

בנקאי

איך אומרים? מי שרוצה כסף צריך לעבוד בכסף. ואין כמו בנקים בבריטניה. ברוב העבודות שהבנקים מציעים מול לקוחות הם אפילו לא דורשים השכלה. הם רק רוצים שתדעו לדעת לדבר איתם כדי לתת להם הרגשה של ״מגע אנושי״. זהו בערך. בעבודה שלכם רק תצטרכו לקבוע פגישות עם כל מיני אנשים, לשאול אותם מה הם רוצים לעשות עם הכסף שלהם ולתת להם כל מיני עצות בלי אחריות. רק תדפיסו להם כמה דפים שהמערכת אומרת לכם ותגידו להם לחשוב על זה. אל תדאגו, הם בטוח לא יחזרו. ולמי שבא אליכם בדרישות הזויות, רק תגידו כמו בסדרה ההיא: ״מחשב אומר לא״.

את מי שכחתי ברשימה?

מצאתם טעות?
מיסטר בין (מר פח) בלונדון

מיסטר בין

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? כתבו אליו

* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.

לכתבות נוספות של מיסטר בין
תגיות : משרות באנגליה, משרות בבריטניה, משרות בלונדון, עבודה באנגליה, עבודה בבריטניה, עבודה בלונדון
יכול לעניין אותך