פאניקה ברחובות לונדון: המקומות הכי מפחידים בעיר

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אטרקציות בלונדון, אתרי תיירות בבריטניה, דעות
15:34 11/03/18

פאניקה ברחובות לונדון: המקומות הכי מפחידים בעיר

הכי גבוה, הכי מזוהם, הכי מפחיד… מיסטר בין לוקח אתכם לאקסטרים במקומות לא שגרתיים בלונדון

המקום הכי מפחיד בלונדון? מנהרת הולכי הרגל גריניץ'
המקום הכי מפחיד בלונדון? מנהרת הולכי הרגל גריניץ'. צילום: Bex Walton

יש הרבה ששואלים אם לונדון מפחידה או אם מפחיד ללכת בלונדון ברחוב. מצד שני, יש בריטים ששואלים אותי אם מפחיד להסתובב בישראל. אבל זה כבר נושא לטור אחר… אז במיוחד בשבילכם, התיירים וגם הלונדונים המקומיים, אספתי חמישה מקומות זוועתיים בלונדון, ככה בשביל הכיף. כאלה שאני ממש, אבל ממש, לא ממליץ ללכת אליהם.

המקום הכי מפחיד בלונדון

יש כל מיני סיפורים שטותיים על רוחות רפאים שגרות בכל מיני פאבים בלונדון. יש גם מלא בתי קברות שנראים כמו פארקים ירוקים נחמדים. אבל נראה לי שהמקום הכי מפחיד בלונדון הוא המנהרה להולכי רגל בגריניץ' (Greenwich foot tunnel). זה לא מקום שתרצו ללכת בו לבד, אם בכלל. מעליכם יש את נהר (או ביוב) התמזה. בהליכה תשמעו קולות והדים, תראו צלליות מתקרבות אליכם, ותצטרכו לצעוד מאות מטרים עד שתגיעו לצד השני. אם תגיעו…

צאו למסע וירטואלי במנהרה. יותר בטוח:
הזמינו לעצמכם Ghost Walk ברחבי לונדון.

המקום הכי גבוה בלונדון

מאיפה שלא מסתכלים על לונדון, תמיד תקוע הבניין הזה שנקרא שארד, כמו קוץ ב… אדמה. לי הוא דווקא מזכיר יותר את המגדל משר הטבעות. רק חסרה העין הזו מאש שעוקבת אחריכם. אבל בטח גם שם יש CCTV, אז אולי יש שם באמת מעקב של הרשעים. בקיצור, עליתם פעם למעלה? כיף לא נורמלי… קצת רוח וכל המגדל מתנדנד. ואתם רק איזה כמה קילומטרים מעל העולם. טוב הגזמתי, "רק" איזה 300 מטרים. לא נראה לכם מספיק מפחיד? נסו לעלות עם מישהו שיש לו פחד גבהים… חוויה לכל החיים.

המקומות הכי מפחידים בלונדון - השארד

רק חסרה העין של סאורון? השארד

הרובע עם הכי הרבה פשיעה בלונדון

המשטרה כבר מצליחה לתפוס יותר את השודדים על הקטנועים. אבל הקרימינלים האלה לא פראיירים ופתחו בטרנד חדש. הם שודדים ברחוב באיומי סכין. אפילו ביום. לחוצים? הנה אני אנסה להרגיע אתכם… מה אתם יכולים לעשות בעניין? אתם שואלים. לא הרבה, האמת. אפילו גז מדמיע לא חוקי להחזיק בבריטניה. אבל יש משטרה, אתם אומרים. אה, לא ממש. יש קיצוצים, אתם מבינים. אבל אם ישדדו אתכם, תקבלו מהם מכתב יפה הביתה שמפנה אתכם לאיזה מרכז סיוע נפשי.

ועכשיו לחלוקת הפרסים. הזוכה הגדול בפרס הרובע הכי מסוכן בלונדון הולך ל… הסיטי של ווסטמינסטר. כל הכבוד! אבל חכו, זה נהיה יותר מעניין. נחשו מהם הרחובות עם הכי הרבה פשיעה בווסטמינסטר? אוי, בשורה רעה לתיירים. שלישיית הרחובות אוקספורד סטריט, ריג'נט סטריט ובונד סטריט עם 601 פשעים רק בחודש פברואר האחרון. כמה זה יוצא ליום? 21.5 עבירות ביממה אחת! מה זה אומר? נראה שמקומות שיצא להם שם רע, כמו טאוור האמלטס או הארלסדן, הם יותר בטוחים… וואלה. ואל תחשבו שאני סתם ממציא, תבדקו בעצמכם במשטרת לונדון.

המקום הכי מפחיד בלונדון? אוקספורד סטריט.

ידוע לא רק בזכות הקניות ברחוב. אוקספורד סטריט. צילום: © Pawel Libera/London and Partners/VisitLondon.com

המקום הכי מזוהם בלונדון

אם ממשיכים עם אוקספורד סטריט… ומגיעים להייד פארק קורנר. הפתעה! הגעתם למקום הכי מזוהם בבריטניה. טוב, זה תואר מכובד שמשותף גם למרליבון רואד בלונדון. חשבתם שהייד פארק הוא ריאה ירוקה? קחו נשימה עמוקה ותחשבו יותר בכיוון של צבע חום עכור. כי שם תוכלו לנשום אוויר עשיר באחוזים יפים של חנקן דו-חמצני. NO2 לא נשמע לכם כזה חנקני? אז תדעו שזה גז רעיל, שמשתמשים בו בשביל דלק לטילים. אז אם אתם חושבים לעוף לחלל מהר יותר או משהו כזה… תבדקו את זיהום האוויר ברחוב שלכם באתר הזה.

מטריד אבל לא בגלל הוויכוחים במקום. הייד פארק קורנר:
אז איזה מהם לדעתכם הוא המקום הכי מפחיד בלונדון? מכירים מקומות יותר מפחידים בלונדון? שתפו!
מצאתם טעות?
מיסטר בין (מר פח) בלונדון

מיסטר בין

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? כתבו אליו

* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.

לכתבות נוספות של מיסטר בין
תגיות : אוקספורד סטריט, אטרקציות בלונדון, המקום הכי מפחיד בלונדון, המקומות המפחידים בלונדון, שארד
יכול לעניין אותך