המסעדה החדשה של אסף גרניט בלונדון: ביקורת על "קואל אופיס"

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לאכול בלונדון, מסעדות ובתי קפה בלונדון
22:00 29/09/18

המסעדה החדשה של אסף גרניט בלונדון: ביקורת על "קואל אופיס"

השבוע נערכה מסיבת ההשקה הרשמית של ״קואל אופיס״ (״משרד הפחם״), המסעדה החדשה של אסף גרניט. המוזמנים, ועלונדון ביניהם, הוזמנו להתרשם ולטעום

המסעדה החדשה של אסף גרניט בלונדון
פנייה בגובה העיניים והסרת המחיצות בין השפים במטבח לבין הסועדים. אסף גרניט

בקור הסתווי וברוחות שנושבות בדרך כלל באזור גרנרי סקוור, זה מחמם את הלב לדעת שיש במקום פינה ישראלית עם תחושה ביתית. לא רק גרניט, גם השף אורי נבון וכמה אנשי צוות נוספים הם ישראלים. כשפוגשים את האיש והפולנטה, בשר ודם, מקבלים ממנו לחיצת יד כשאר האדם. הוא מסביר שהטעימות במסיבת ההשקה – שנערכה על הגג, עם נוף מרהיב אל השקיעה – מייצגות את המנות שהסועדים אוכלים מתחתינו, בקומת הקרקע.

הגישה הזו, של פנייה בגובה העיניים והסרת המחיצות בין השפים במטבח לבין הסועדים, היא כנראה אחד מהמרכיבים העיקריים להצלחת שלוש המסעדות של גרניט בלונדון ("ברברי" ו"פאלומר"). מלבד האוכל, זו מעין גישה ישראלית ישירה ומזמינה, אך לא מאיימת. גם השותף של גרניט, המעצב הבריטי טום דיקסון, נראה די נינוח וקז׳ואלי כשהוא מתהלך עם ג׳ינס ללא יומרות. היה נחמד לגלות בין הנוכחים במסיבת ההשקה (גם הנוכחות הייתה יחסית צנועה) עוד אישים בקהילה הישראלית בלונדון וגם את די-ג׳יי הלית קולט, שתקלטה. לרגע היה נדמה שזו בכלל מסיבה תל-אביבית.

ערב ההשקה של ״קואל אופיס״:
כמו כפפה ליד ביום חורף קר

ועכשיו למנות. צריך לזכור שכל מקום חדש זקוק לתקופת חסד, במיוחד כשמדובר בהרצה של מסעדה שפועלת רק כחודש אחד בלבד.

כובאנה, מעין "בריוש תימני" הנאפה במקום, הוא לחם מחמם ומנחם, שמתאים כמו כפפה ליד ביום חורף קר. זו מנה עשירה, חמאתית ולא קלילה, שאינה ממש מתאימה לשומרי קלוריות.

מנת הסאשימי אורי סטייל שומרת על באלאנס נכון בין הקראנצ’יות של המלפפון הניחוחי, הטונה הטרייה והטעימה והוואסבי שתיבל אותה.

הפטה כבד עוף הוא מעט קציפתי מדי עם תחושה שהוא איבד את ריכוז חלקי הפנים שמהם הוא עשוי. גם כמות הפטה ביחס ללחמנייה הדביקה מגמדת את מה שאמור להיות העיקר.

הפולנטה של מחניודה היא מנת הדגל במסעדות של גרניט וגם פה היא לא מאכזבת. הגודל שלה די מטעה, היא אולי קטנה למראית עין, אבל יכולה לגרום לתחושת שובע כבר אחרי כמה ביסים.

הריזוטו פריקה הוא עוד מנה עיקרית טעימה – חיטה ירוקה מבושלת במידה הנכונה, עם ממרח סקורדליה וחציל מפוחם (שמתאים לשם המסעדה כמובן).

עוד מנות מומלצות: עראיס – מנת בשר טחון בפיתה מזילה ריר, ובורקטופוס – בורקס פתוח עם חריסה ותמנון. בקינוחים, נסו את עוגת גבינה לא כל כך פשוטה – עוגה מפורקת, שהיא פשוט להיט.

מהמנות של קואל אופיס:
יותר לישראלים ותיקים בלונדון – פחות למבקרים

אומנם המסעדה פתוחה רק כמה שבועות, אבל הקולינריסטים של לונדון כבר עשו את פעמיהם אל המקום ומעניין להציץ בביקורות שהשאירו. נראה שרוב הבריטים, המקומיים והישראלים הוותיקים לא מצאו אף פגם במנות, בשתייה, באווירה ובשירות. מי שהתאכזב וקטל (בהנחה שמדובר באנשים אותנטיים) היו בעיקר ישראלים שהגיעו ללונדון לטיול וככל הנראה שמעו שהם חייבים להגיע למסעדה החדשה של גרניט.

אבל גם אם אלו לא ביקורות אותנטיות, הגישה היא לא בלתי צפויה. ישראלים שחיים בישראל ורגילים למאכלים עממיים במחירים מותאמים ובכמויות נדיבות לא יבינו מה הרעיון במסעדה הזו (ובשאר המסעדות של גרניט לצורך העניין). אבל זו בדיוק הנקודה – הבריטים והמהגרים מרחבי העולם יתענגו על ההרפתקה הקולינרית, שמעבירה אותם דרך שער האריות בירושלים, אל שוק מחנה יהודה ומשם לעוד יעדים לבנטיניים. וישראלים שגרים בלונדון תקופה, יתרפקו על הטעמים שמזכירים להם את הבית.

מסעדת "קואל אופיס":
פרטי המסעדה בלונדון

מתי: בימי חול 12:00 – 15:30 ובערב 17:30 – 22:00. בסוף השבוע 11:00 – 17:00 ובערב 17:30 – 23:00. בקרוב תוצע גם ארוחת בוקר.
איפה: קואל אופיס, קינגס קרוס, לונדון.
כתובת: Coal Office, 2 Bagley Walk, London, N1C 4PQ
הזמינו מקומות כאן.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : אסף גרניט, ברברי, דה ברברי, המסעדה החדשה של אסף גרניט בלונדון, המסעדה של אסף גרניט בלונדון, הפלומאר, מה לאכול בלונדון, מסעדה בלונדון, מסעדות בלונדון, משרד הפחם, פלומאר, קואל אופיס
יכול לעניין אותך