המסלול המושלם לסתיו

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
15:17 31/10/13

המסלול המושלם לסתיו

הצעה לטיול בימי השלכת: סאראט ונהר צ'ס

אם אתם מחפשים טיול קליל ונעים אל נוף מרהיב, חורש, בנייה כפרית, מי נהר מפכפכים ואיזורי מרעה פסטורליים – המסלול הבא משלב בצורה מושלמת את כל אלה, למרות שאורכו הוא קצת פחות משבעה קמ והוא מצריך כשלוש שעות הליכה.

סאראט (Sarratt) הוא אחד הכפרים הנעימים ביותר בהארטפורדשייר, בין אם זה בגלל הגרין (The Green) הענק והמיוחד שבמרכזו, הקירבה לנהר צ\'ס או בשל הפאב האותנטי, The Boot.

את ההליכה מתחילים בגרין, שם תוכלו למצוא משאבת מתכת משונה, שלושה אגמי ברווזים שלווים ועצי ערבה בוכייה המשולבים בצורה מושלמת בסביבתם הירוקה. צועדים לאורך צידו הימני של הגרין, פונים ימינה בשלט כ-100 מ\' לפני הדואר, בדיוק לפני בית הספר היסודי, עוברים כמה בניינים, ואז תמצאו את עצמכן בתוך אחו גדול. ממנו, לאחר כ-500 מ\', תוכלו להמשיך אל יער אותו חוצים בשביל צר עד לדרך אספלט. כשמשמאלכם אורוות סוסים, עוברים במעבר עץ ונכנסים אל שדה פתוח כשמימינכם נוף מרהיב של עמק הנהר צ\'ס – אין יפה מזה בעונת הסתיו!

כשחוצים אלכסונית את האחו עד מעבר עץ מגודר, תתגלה לפניכם הכנסייה הנורמנית של סאראט. הכנסייה, שנבנתה בשנת 1190, לא עברה מאז שום שיפוץ או שיקום, ולכן אין לה צריח, מה שהופך את המבנה למיוחד מאוד. חפשו גם את ציור הקיר הייחודי שלה.

לא להרגיז את הסוסים

כשמקיפים את הכנסייה מצידה הדרומי, ליד דלת הכניסה ישנו שלט המורה על עמק הנהר צ\'ס (River Chess), בכיוון הפוך לזה שממנו באתם. חוצים בהתחשבות אדמה ודרך פרטיות, חולפים על פני שלט נוסף ומתקדמים בירידה תלולה לכיוון הנהר בעוברכם ליד חווה. המסלול כאן ברור ביותר.

לוקחים שמאלה לדרך עפר נוחה ורחבה. חוצים כביש סלול צר מאוד בעומק הבקעה, וממשיכים לשביל צר ובוצי המבשר על הבאות. בהצטלבות שבילי עפר פונים ימינה לפי השילוט לשביל רחב יותר ואז רואים את הגשר החמוד לפניכם: זהו, הגעתם לנהר. שימו לב לברווזים והברבורים המשייטים להנאתם בין קני הסוף. לאחר החצייה חותכים מיד ימינה ובקילומטר הקרוב צועדים לאורך הנהר.

מתקדמים ושוב חוצים את אותה דרך סלולה – הפעם בכיוון הנגדי – ועוברים שער מתכת מסודר. בהצטלבות שבילים, יש לפנות ימינה אל עבר הגשר הבא ואז לעצור לרגע ולהביט לכל הכיוונים: למרות שאנחנו רק כקמ וחצי מכביש הטבעת הסואן והפולשני, M25, הנוף הסובב אותו נותר 100 אחוז כפרי. מיד לאחר חציית הגשר הצר, שוברים שמאלה ונכנסים לשביל בתוך שדרת עצים. לאחר זמן מה, השביל הופך לדרך סלולה והנהר – כמה חבל – ייעלם מעיניכם.

בהצטלבות רחובות, לוקחים ימינה ומתחילים בעלייה תלולה למדי לאורך כ-800 מ\' על אספלט, שממנו תיפרדו בהזדמנות הראשונה לטובת דרך עפר בפארק חביב מצידו השמאלי של הכביש. ממשיכים לעלות ואחרי שחולפים על פני ספסל מתכת ירוק יש לסטות מעט שמאלה לשביל מסומן המורה לכיוון סאראט. יוצאים מהחורש אל אחו נרחב, מברכים לשלום את הסוסים המקומיים (לא לעצבן אותם, הם מסתובבים חופשי) וממשיכים לעבר שער עץ המסמן על הכניסה מחדש לכפר. לאחר שחולפים על פני מספר קוטג\'ים נאים, שוב רואים את הגרין הענק והמרשים וגם את הפאב שבו מומלץ להתיישב, ללגום בירה מקומית ולסעוד במחירים של עד כ-11 פאונד למנה עיקרית משביעה.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *