המחזמר "ג'ו יו לאב מי?" בדרך מלונדון לישראל

המחזמר "ג'ו יו לאב מי?", שעלה לראשונה בלונדון בסוף יולי וזכה לביקורות מהללות, הוזמן להשתתף בפסטיבל היהודי הבינ"ל לתרבות עכשווית של קבוצת התיאטרון הירושלמי, שייערך בסוף נובמבר בירושלים

טריילר המחזמר בלונדון:

״ג׳ו יו לאב מי?״ הוא מחזמר רומנטי קומי על אהבה, קהילה, דת, חברות, מיניות ומערכות יחסים שעומדות במבחן. עם מבט מרענן ועכשווי על האתגרים במערכות יחסים, רומנטיקה ודת – המחזמר זכה לביקורות משבחות על ההפקה הראשונה מוקדם יותר השנה בתיאטרון ה"ליון אנד יוניקורן" ואנחנו שמחים על ההזדמנות להציג אותו בישראל. מעוניינים לעזור לנו? ראו בתחתית עוד פרטים על הפרויקט למימון המונים.

המחזמר מספר את סיפורם של: גבי – בחורה יהודייה שמחפשת חתן ומוצאת אהבה במקום לא צפוי. אלון ואיתן – זוג גאה שמחפש אלטרנטיבה למונוגמיה ההטרו-נורמטיבית. וברכה – בחורה דתייה שמתמודדת עם הקונפליקט בין המוסכמות החברתיות והמשפחתיות בעולם ובין הצורך לחקור ולגלות את המיניות שלה. לא תמצאו פה את הקלישאה הרגילה של אהבה ממבט ראשון שיש רק באגדות. האנסמבל ״הקברט היהודי״ (The JEWish Cabaret) מביא לכם את סיפור אמיתי של אהבה במאה ה-21. מורכב. מבולגן. לא מושלם. מיני. פגיע. יפה.

המחזמר עוסק בנושא ההתמודדות עם זהות מינית בצל תכתיבים חברתיים ומשפחתיים – בייחוד בחברה הדתית. זהו נושא שקרוב לליבנו ואותו חווינו בין אם על בשרנו או דרך חברים קרובים. הקונפליקט הזה בין זהות מינית ודת הוא נושא שנטוע בלב ליבו של המחזמר והוא מאוד רלוונטי לישראל בכלל ולירושלים בפרט.

מחזמר בלונדון ג׳ו יו לאב מי

הקונפליקט בין זהות מינית ודת נטוע בלב לבו של המחזמר והוא מאוד רלוונטי לישראל בכלל ולירושלים בפרט. מתוך ״ג׳ו יו לאב מי?״ בלונדון

המחזמר הוא היחיד שהוזמן להשתתף בשני ערבים בפסטיבל

בראיון האחרון לעלונדון, דיוויד ג׳מאל, ממייסדי האנסמבל, הזכיר את קבוצת התיאטרון הירושלמי כדוגמה לקבוצת שחקנים שהיוותה אחד ממקורות ההשראה בהקמת האנסמבל. הכתבה הזו התגלגלה לידי קבוצת התיאטרון הירושלמי, שהתעניינה במחזמר שכתבנו, ובעקבות כך הזמינה אותנו להשתתף בפסטיבל.

הפסטיבל היהודי הבינ"ל לתרבות עכשווית בירושלים הוא חגיגה של מוזיקה, מחול, תיאטרון, סרטים דוקומנטריים, תערוכות, וידאו-ארט ועוד, שנערך מזה שנה שלישית בבית מזי"א בלב ירושלים. משולבים בו הפקות מקור מיוחדות וחד-פעמיות, הופעות בכורה של מיטב אמני ישראל ומופעים בינלאומיים שמציגים גוונים שונים של המורשת היהודית מישראל והתפוצות. המחזמר הוא המופע היחיד שהוזמן להשתתף בשני ערבים בפסטיבל!

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
מחזמר בלונדון ג׳ו יו לאב מי

״הכתבה בעלונדון התגלגלה לידי קבוצת התיאטרון הירושלמי שהזמינה אותנו להשתתף בפסטיבל״. מתוך ״ג׳ו יו לאב מי?״ בלונדון

הקשר הירושלמי

אני ודיוויד, שהקמנו את הקברט וכתבנו יחד את המחזמר, הכרנו לראשונה בירושלים ולשנינו קשר מיוחד עם העיר ותושביה. דיוויד נולד וגדל בעיר וכן שירת בירושלים במהלך השירות הצבאי שלו באולפני גלי צה״ל בירושלים. כמו כן, לפני שעבר מירושלים ללונדון, הוא היה חבר עמותה פעיל ב״בית הפתוח לגאווה וסובלנות״ ואף שירת לשנה בוועד המנהל של עמותת ״חברותא״ – ארגון יהודי-דתי של הומואים בני החברה הדתית, דתיים ודתיים לשעבר בישראל, הפועלת בפומבי לקידום סובלנות וקבלה בחברה דתית בנושא נטייה מינית ושונות מגדרית. מאז שעבר ללונדון, הוא שומר על קשר עם הבית הפתוח ועזר בין היתר להרים את עצרות המחאה והזיכרון במעמד נשיא המדינה רובי ריבלין, לאחר הירצחה של שירה בנקי ז״ל.

אני ביליתי בירושלים עשור מחיי – מתקופת השירות הצבאי ביחידת המודיעין בפיקוד המרכז, במהלכה הכרתי את אשלי רכוב, מראשונת השחקניות באנסמבל, שחקנית ירושלמית שחיה ופועלת גם היא היום בלונדון. לאחר השירות הצבאי, למדתי לתואר שני בשירה קלאסית באקדמיה למוסיקה ולמחול, שבה גם הייתי מראשי אגודת הסטודנטים ופעלתי להרמת הפקת המחזמר הראשונה שעלתה באקדמיה ("אל תוך היער"). בין היתר, הייתי חבר בקהילת צעירים בקריית היובל "קהילת קצי"ר", שפעלה לקידום נוער בסיכון בשכונה, וכן עבדתי תקופה קצרה בארגון הצעירים "רוח חדשה" עד לנסיעה ללימודי מחזות הזמר באנגליה. עבור שנינו, השתתפות בפסטיבל היא הזדמנות לתרום קצת חזרה לעיר האהובה.

מעבר לפן האישי, אנחנו מאמינים שלקשר שייווצר בין סצנת מחזות הזמר בלונדון ובין זו של הארץ יהיו השלכות חיוביות רבות עוצמה, מה שיאפשר שיתופי פעולה עתידיים. הביקור שלנו יהיה הזדמנות נהדרת לשתף בידע ולחלוק רשמים על תהליך היצירה עם אנשי התעשייה המקומית בארץ.

מחזמר בלונדון ג׳ו יו לאב מי

״מאמינים שלקשר שייווצר בין סצנת מחזות הזמר בלונדון ובין זו של הארץ יהיו השלכות חיוביות רבות עוצמה״. מתוך ״ג׳ו יו לאב מי?״ בלונדון

סייעו בהבאת ההפקה לארץ וקבלו מתנות שוות

על מנת להביא את ההפקה לארץ הקבוצה הקימה פרויקט למימון המונים ואנחנו פונים לחברים, למשפחה ולאוהבי תיאטרון ומחזות זמר לעזור לנו במימוש הפרויקט. הכסף שנגייס ישמש להזמנת טיסות הלוך ושוב מלונדון לישראל, נסיעות, לינה, מחייה בתקופת השהות בארץ, הקלטת אלבום דמו למחזמר, תפאורה, תלבושות ורקוויזיטים, תאורה וסאונד.

גייסנו מתנות שוות במיוחד – מעסקים קטנים וגדולים בלונדון ובארץ. בין המתנות: כרטיסי קולנוע ל-Everyman Cinema, כרטיסים למופעים ב-Ronnie Scott’s Jazz Club ועוד. אנחנו מאוד שמחים על כל שיתוף פעולה, בהצעות תרומה עבור הקמפיין וכמובן להציע לקהל שלנו דילים משתלמים על מוצרים שונים. אתם מוזמנים להיכנס לדף הפרויקט ולהתרשם.

הסרטון למימון המונים:

פרטי ההופעות בישראל

במסגרת הפסטיבל בבית מזי״א בירושלים:
25 בנובמבר, 20:30.
26 בנובמבר, 19:00.
הזמינו כרטיסים כאן.

תאריכים נוספים בתיאטרון הסימטה ביפו:
22 בנובמבר, 20:00.
23 בנובמבר, 21:00.
24 בנובמבר, 21:00.
הזמינו כרטיסים כאן.

מחזמר בלונדון ג׳ו יו לאב מי

מתוך ״ג׳ו יו לאב מי?״ בלונדון

תגיות:
ג׳ו יו לאב מי
דיוויד ג׳מאל
הפסטיבל היהודי הבינ"ל לתרבות עכשווית בירושלים
מחזמר בלונדון
קבוצת התיאטרון הירושלמי
שחר שמאי

כתבות נוספות של מערכת עלונדון>שחר שמאי

קרא עוד