לצמוח מתוך הסדק: על המופע של צופית גרנט בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
הופעות בלונדון ובריטניה, ישראלים בלונדון ובבריטניה, מה לעשות בלונדון ובבריטניה, תוכן מקדם
07:07 07/09/18

לצמוח מתוך הסדק: על המופע של צופית גרנט בלונדון

צופית גרנט מספרת על המופע שלה, “דלתות מסתובבות”, שאיתו היא מגיעה ללונדון

צופית גרנט בלונדון
״המופע מוציא את הקהל יחד איתי למסע שמאפשר לראות איך מתוך שברים, סדקים והתרסקויות אפשר לגדול״. צופית גרנט. צילום: אילן בשור

רוצים לקבל זוג כרטיסים למופע של צופית גרנט בלונדון? הירשמו לניוזלטר של עלונדון בלינק הזה – מלאו את כל הפרטים וענו בשורה המתאימה למה אתם מעוניינים בכרטיסים.

כבר רשומים לניוזלטר? פשוט רשמו את התשובה שלכם כתגובה לכתבה הזו בתחתית.

הזוכה – שיצליח לשכנע, להצחיק או לרגש אותנו – יוכרז ביום שני הבא, 5 בנובמבר, 2018. 


במופע שלי אני עוברת דרך תחנות בחיים שלי, שכל אחת מהן חושפת שנים, תקופות ואנקדוטות מאוד קשות שהתמודדתי איתן. עברתי תקופות קשות, אבל בסופו של דבר הצלחתי לגדול וצמחתי מהמקום הזה. המופע מוציא בעצם את הקהל יחד איתי למסע שמאפשר לראות איך מתוך שברים, סדקים והתרסקויות אפשר לגדול, להתפתח ולהפוך את הזבל לדשן, את הלימון ללימונדה ואת החיים להרבה יותר קריאטיביים וחזקים, ולהתבגר בתוך המסע הזה שנקרא חיים.

ההופעה מתאימה לכולם – מנוער מתבגר ועד בני 100. היא מתאימה לכל ילד, הורה, גבר, אישה ובטח לכל מי שנמצא במשבר, בתקופה של לבטים, או שחווה זוגיות.

חלק מתכני המופע לקוחים מהתקופה שחייתי בלונדון. זו הייתה תקופה מאוד מורכבת מבחינתי. על פניו, נראה היה שאנחנו נמצאים בטופ העולם ובאמת היינו, אבל בדיעבד אני יכולה להגיד שנחשפתי לתקופה כל כך קשה, שבסופו של דבר מה שהציל אותי היה איזשהו רגע שפשוט נעמדתי על הרגליים והתחלתי לכתוב מחזה. זהו החלק השני של המופע, שהוא מאוד מצחיק (החלק הראשון קשה) ומבוסס על מה שעברתי בלונדון: הזוגיות, ההורות, הגירושין והאמת שלי. את המחזה כתבתי מתוך מצוקה גדולה ועד היום אני ממשיכה להתפתח עם הדמות של המחזה “נטאשה”. נחשפתי לעולם של כסף, אוליגרכים, שליטה ושתלטנות.

״החלק השני של המופע, שהוא מאוד מצחיק, מבוסס על מה שעברתי בלונדון״

בתקופת המגורים שלי בלונדון היו לי מפגשים עם אנשים, שהיום בדיעבד אני יודעת להעריך אותם, כמו לשבת עם טוני בלייר בארוחות או להסתובב בשמנה וסלתה של לונדון. זה מאוד מקובל באנגליה שכשאתה נמצא במקום של פרסום, הצלחה ותקשורת אז אנשים מסתובבים סביבך. אגב, יש קודים התנהגותיים כאלה הרבה יותר מאשר בארץ. כדורגל שם נחשב למשהו כל כך יוקרתי ואפילו מלכותי. זה מביא אנשים להזמין אותך לאירועים הנכונים וכל “הדבר” הזה.

אני בקשר טוב עם אברם גרנט. הוא החבר הכי טוב שלי בחיים. אין דבר כזה שנקרא גירושין כשיש ילדים. זה פשוט שיווי צורה חדש לנישואין. שינינו את ההתנהלות שלנו, אבל נשארנו לגמרי באחריות אחד כלפי השני, באהבה ובדאגה מאוד גדולה. אם הוא צריך משהו, אני תמיד אהיה הראשונה להיות שם בשבילו. אם אני צריכה משהו, הוא יהיה הראשון להיות שם בשבילי, וזה לא רק בגלל הילדים אלא גם מתוך עצמנו. בגלל איזו הבנה וידיעה שאנחנו לא פחות חשובים מהילדים שלנו ולחיות בתוך אהבה הרבה יותר חשוב מאשר להתחיל להתחשבן. כל אחד יכול לעשות באופן אמיתי מה שהוא רוצה ולא לסחוב על הגב את הגיבנת הזו.

קטע מתוך המופע של צופית גרנט:
״גברים היום מתנהלים בחרדה והם גם לא יודעים מה חיזור ומה הטרדה״

אני משחקת בסרט חדש שנקרא ״סדקים״. בעלי בסרט נקלע לרומן עם מי שעבדה תחתיו בהיותו פרופסור, אבל הוא בכל זאת בוחר להישאר איתי בבית. יום אחד – מתוך כעס, מרמור ותחושה של ניצול מרות – היא מגישה נגדו תלונה במשטרה והחיים מתהפכים על כל המשפחה. מה”פוינט אוף ויו שלי”, הכאב שלי נחשף באופן אמיתי – כאב של אובדן וידיעה שהרבה מאוד שנים הוא מנהל איתי סוג של “עסק”. אבל אני בכל זאת בוחרת להגן על המשפחה שלי. הסרט נורא חשוב מכיוון שמצד אחד, אנחנו ב”מי טו” והגיע הזמן שהגבולות יהיו ברורים לא רק בשבילנו, אלא גם לטובת הגברים. אני חושבת שהגבולות הרבה שנים לא היו ברורים וחדים, וכל העידן הזה מאפשר לנסח מחדש את האמנה בין נשים וגברים. מצד שני, בכל מהפכה יש גם קורבנות שווא. גברים היום מתנהלים בחרדה והם גם לא יודעים מה חיזור ומה הטרדה… ויש את האישה שהיא אימא שרוצה לגונן על ביתה וגוזליה.

יש שתי סדרות מאוד חזקות שאני עובדת עליהן: “אבודים” ו”שוברת את קשר השתיקה” – דוקו־אקטיביזם העוסק בנושאים הכי קשים. כל הרעיון הוא גם לשנות את החוקים מסביב לנושאים האלה, כי אלה כשלים חברתיים שלא באים “משום מקום”. למשל, ניכור הורי, שזו הסתה של ילדים בתוך גירושין קשים ואין טיפול אמיתי לדבר הזה בישראל, או גילוי עריות, ניצול מיני של ילדים והתעללות בזקנים. חוץ מזה, יש לי את ההופעות, אני עובדת על סדנאות, מכהנת כנשיאת ארגון פגועי הנפש “אנוש” ומגדלת את ילדיי ואוהבת אותם.

פרטי ההופעה של צופית גרנט בלונדון

מתי: יום ש’, 24 בנובמבר, 2018. 20:30.
איפה: במרכז היהודי JW3, לונדון.
כתובת: JW3, 341-351 Finchley Road, NW3 6ET, London
קנו כרטיסים כאן.

מצאתם טעות?
תגיות : אירוע לישראלים בלונדון, אירוע לקהילה הישראלית בלונדון, הופעה בלונדון, מופע בלונדון, צופית גרנט, צופית גרנט בלונדון
יכול לעניין אותך