ההצגה חייבת להימשך

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
12:29 08/06/06

ההצגה חייבת להימשך

בכל גיליון אנחנו משתדלים לעסוק בנושא אחד לפחות שיוצר דיאלוג חברתי, במיוחד אם הוא שנוי במחלוקת. החודש בחרנו לכתוב על תופעה שהיא ייחודית בבריטניה: מיעוט מופעים של אמנים מישראל שפונים לקהל ישראלי ויהודי, ובמקרים מסויימים אף ביטול הופעות. ואם לנושאים עליהם אנחנו דנים במגזין יש השפעה כלשהי על שיחות הסלון בלונדון, אנחנו משוכנעים שכאן לא אמרנו די.

לעומת זאת תופסת תאוצה הסיטואציה בה אמנים צעירים המגיעים להופיע בלונדון, כמו שלישיית הבנות, טרי פוייזן – פונים ישירות לאנגלים. לא הלך להן בהופעה הראשונה? לא נורא.

הפקת החודש המצולמת מתייחסת לסגנון חיים, לייף סטייל. בחרנו להציג ארבעה ישראלים בלונדון ששומרים על טיפוח טבעי, נהנים מאיכות חיים ונראים טוב לגילם. צילמנו אותם בבתיהם המהודרים – וגם קיבלנו מכל אחד מהם טיפ.

צילום החודש פותח טור חדש במדור דעות: עשר בריבוע. בכל חודש נבחר ישראלי או ישראלית שמתקשרים לאירוע או עניין אקטואלי (אקראי), ונפנה אליהם עשר שאלות על החיים בלונדון. את טבילת האש (או במקרה זה – קפה) הראשונה עשינו עם עשי (זו לא טעות, כך הוא מאיית את שמו), אביב. עשי, מסעדן תל אביב ידוע פתח לפני שנה בית קפה/מסעדה – נובלינו, שהפך עד מהרה להצלחה. והוא לא היחיד. בתי קפה ישראלים צצים בשנים האחרונות כפטריות אחרי הגשם. קפה? על טעם ועל ריח… מסתבר שהישראלים לא מתפשרים.

הקשר בין שני המושגים: אפרטהייד וישראל, הוא מנטרה שיווקית שהתעמולה הפלסטינית הצליחה להחדיר למערב. מדור אקטואליה דן בהצעת החרם של ארגון מרצים בריטי להחרים מוסדות ואנשי אקדמיה בישראל, אם הם אינם מגנים בפומבי את מדיניות הממשלה.

ענת טלמור-כץ עשתה את זה. מה גרם לאימא הישראלית לצאת באישון לילה לצעדה כשהיא חמושה בחזייה? היא לא הייתה לבד.

מדור הספורט דן, איך לא, במונדיאל. הפרשן מס\' 1 של ישראל, אבי מלר, מסביר למה הפציעה של וויין רוני באה בזמן טוב. להנמיך את הציפיות.

הקיץ המתבושש השנה כבר בפתח, התוכניות לחופשת קיץ נרקמות והחגים מאחורינו. כל מה שנותר זה לספר לכם שהגיליון הבא יצא ב-21 ביולי והוא יכסה את החודשים יולי ואוגוסט, ולאחל לכם עד אז, קריאה מהנה וחופשה מוצלחת.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *