האנטישמיות בלייבור גרמה להפסד המפלגה בבארנט בבחירות המקומיות

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
09:41 04/05/18

האנטישמיות בלייבור גרמה להפסד המפלגה בבארנט בבחירות המקומיות

השמרנים הוסיפו לעצמם עוד מושבים והחזירו לעצמם את השליטה על רובע בארנט בעקבות המחאה נגד אנטישמיות בלייבור שהשפיעה על האוכלוסייה היהודית המתגוררת שם בריכוז גבוה במיוחד

השמרנים הוסיפו לעצמם עוד מושבים והחזירו לעצמם את השליטה על רובע בארנט בעקבות המחאה נגד אנטישמיות בלייבור
הפך לכחול. רובע בארנט. איור: ויקיפדיה

התוצאות של כל המחוזות עדיין לא הגיעו (100 מתוך 150 נכון לזמן כתיבת שורות אלה), אבל נראה שבינתיים הסיפור הגדול של הבחירות המקומיות בבריטניה אירע ברובע בארנט.

החל ממרץ האחרון, השמרנים הובילו בארנט רק במושב אחד מעל מפלגת הלייבור (31 לעומת 30) אחרי שחבר העירייה סרי קאטרי פרש מהמפלגה המובילה ובעצם גרם להם לאיבוד שליטתם על הרובע. עם היוודע התוצאות הבוקר, מתברר שהשמרנים החזירו לעצמם את המושכות עם לא פחות מ-38 מושבים לעומת 25 של הלייבור.

הסיבה? בבארנט יש אחוז גבוה של יהודים (15.5 אחוזים בכל הרובע, לפי תוצאות נתוני הסטטיסטיקה שהתפרסמו ב-2011). והם הושפעו מהקמפיין של הארגונים היהודיים בבריטניה, שהתנהל בשבועות האחרונים כנגד אנטישמיות במפלגת הלייבור.

"קן ליווינגסטון לא טופל כראוי"

"לא אתווכח עם זה, לאנטישמיות הייתה בוודאי השפעה", אמר מנהיג הלייבור בבארנט בארי רולינגס בראיון ל"סקיי ניוז", אחרי שקיבל את הדין. "אבל הייתה לזה השפעה כאן כנראה לפני כשנתיים, כשקן ליווינגסטון לא טופל כראוי באותו זמן".

רולינגס המשיך ואמר שמאמצי המפלגה לקראת הבחירות היו לייצג את הקהילה המקומית ככל שהתאפשר להם, כש-11 מהמועמדים היו יהודים. המועמדים כללו רב וגם מוסלמי, שנודע להם לאחרונה שמדובר בישראלי ששירת בצה"ל בדרגת רב-סרן.

גם שאר חברי הלייבור מאוכזבים ומתוסכלים כמובן. מייק כץ, לדוגמה, שעמד בראש אזור ווסט הנדון, צייץ: "אסור לנו לעולם לערוך עוד בחירות כאלה. אף קהילה לא צריכה להצביע בגלל ענייני הבטיחות שלהם. זה צריך לבייש אותנו"

אך, כאמור, מאמצי הלייבור בבארנט לא צלחו והשמרנים חגגו את ניצחונם:

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : אנטישמיות בבריטניה, אנטישמיות בלונדון, בארנט, בחירות בבריטניה, בחירות מקומיות בבריטניה, לונדון, פוליטיקה בבריטניה, פוליטיקה בריטית
יכול לעניין אותך