האביב האיטלקי

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
מה לעשות בלונדון ובבריטניה, תערוכות בלונדון
21:45 06/04/16

האביב האיטלקי

במיוחד לעונה הפרחונית נפתחה תערוכה פופולרית, קלילה וצבעונית, המצליחה לעורר את השיח סביב עבודתו והשפעתו של האמן הרנסנסי. "לדמיין מחדש את בוטיצ'לי"

מה יותר מתאים לתקופת האביב מאשר להתאהב ולבחון מחדש את דמותה של ונוס? אמנם הכול כבר נאמר ונכתב עליה ועל יוצרה, בוטיצ\'לי, אבל מוזיאון ויקטוריה ואלברט (V&A) מנסה להראות צדדים נוספים ביצירתו של האמן האיטלקי ולהציג את השפעתו הרבה על מדיומים שונים.

Botticelli Reimagined היא תערוכה מרהיבה והגדולה ביותר של ציוריו, וגם הראשונה מסוגה שנערכת בבריטניה. מוצגות בה למעלה מ?50 מעבודותיו מתקופת הרנסנס המוקדמת עם טכניקות מסורתיות של ציור לצד טכנולוגיות חדישות יותר.

התערוכה, שעוסקת בעיקר בדימוי של האלה ונוס, מחולקת לשלושה חלקים עיקריים לפי תקופות. החלק הראשון מציג עבודות בינלאומיות עכשוויות, המראות כיצד אמנים מתחומים שונים, הושפעו מעבודותו של בוטיצ\'לי ויישמו את דרכו האמנותית בעבודותיהם. דוגמה טובה לכך היא עבודתו של אנדי וורהול, Details of Renaissance Paintings (מ?1984), המתמקדת בפניה של ונוס ובשערה השופע. עבודה זו מודפסת בארבע וריאציות שונות לאותה תמונה, כל אחת בצבע שונה. בהדפסים אלה, וורהול שואל דימוי קלאסי מהמיתולוגיה היוונית והופך אותו לאייקון תרבותי ופופולרי על ידי תצלום שלילי (נגטיב) של ונוס שחורה וגם באמצעות שימוש בצבעי ניאון חזקים.

בתחום האופנה, ונוס מופיעה בחליפה מתוך האוסף של דולצ\'ה וגבאנה (1993), וכן גם בשתי שמלות ערב של אלזה סקיאפרלי (1938). בעולם הקולנוע, תוכלו לצפות בסצנה הידועה של אורסולה אנדרס, העולה מהים כשהיא אוחזת בקונכייה מהסרט דר נו (1962) וגם באומה תורמן מתוך הרפתקאות הברון מינכהאוזן של טרי גיליאם (1988). בווידאו?ארט, מעניין להתבונן בעבודה The Path, from Going forth by Day (2002) של האמן המפורסם ביל ויולה, שמקרינה דימויים חוזרים ונשנים בהשראת בוטיצ\'לי.

החלק השני בתערוכה מציג את ההשפעה של בוטיצ\'לי על הזרם הטרום?רפאלי של המאה ה?19. מוצגות בו עבודות של אמנים שרכשו את עבודותיו וקיבלו השראה, ביניהם דנטה גבריאל רוזטי. אחת ההשראות הבולטות היא העבודה פלורה (1894) של אוולין דה מורגן, שמתארת נימפות של פרחים.

החלק האחרון מנסה להציג את בוטיצ\'לי כאמן מיומן במיוחד ומעצב גאון, שניהל בית מלאכה מצליח. תוכלו לחזות בעבודה היחידה שעליה הוא חתום עם תאריך – The Mystic Nativity משנת 1500. בנוסף, מוצג הציור המרשים Pallas and the Centaur משנת 1482, שמגיע לראשונה ללונדון. מומלץ מאוד ומתאים גם למשפחות.

Botticelli Reimagined

Victoria and Albert Museum

Cromwell Rd, SW7 2RL

Tube: South Kensington

www.vam.ac.uk

Tel: 020-7942-2000

עד 3/7. מדי יום, 10:00-17:45 (ו\' עד 21:00). £15.

* כלנית שכנר?לאופר היא אמנית וצלמת המקיימת סיורי בוטיק בגלריות ובתי מכירות לאמנות בלונדון לקבוצות וליחידים לפי הזמנה. לפרטים והרשמה:

Calanit.sc@gmail.com

www.facebook.com/calanitgallerytours

www.calanitgallerytours.com

כרטיסים להופעות ואטרקציות

טיקטמאסטר

ATG Tickets

Theatre Tickets Direct

UK Tickets

Last Minute

LOVETheatre

London Theatre Direct

Discount London

מצאתם טעות?
כלנית שכנר-לאופר סיורים בלונדון תערוכות בלונדון

כלנית שכנר-לאופר

כלנית שכנר-לאופר היא אומנית וצלמת המקיימת סיורי בוטיק בגלריות ובבתי מכירות לאמנות בלונדון לקבוצות וליחידים לפי הזמנה.

Calanit.sc@gmail.com
www.facebook.com/calanitgallerytours
www.calanitgallerytours.com

לכתבות נוספות של כלנית שכנר-לאופר
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *