דוראן ועוד ודוראן

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(06/09/21- 06:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
04:24 23/01/07

דוראן ועוד ודוראן

אלטון ג'ון רוכש אורי גלר מתבאס רומי אבולעפיה (בתמונה) מהנדסת אילנה רובינא מקמבקת – וזיוה'לה כמובן, מספרת על ה-כ-ל!

1.

ג\'ורג\' מייקל ואלטון ג\'ון היו הראשונים שרכשו צילומים של האמן קובי ישראל, בפתיחה הנוצצת של תערוכתו בגלריית המילטונס היוקרתית. אלטון ג\'ון, שכבר רכש בעבר צילומים מקובי ישראל, נתן את חסותו לקטלוג ואף הוזמן לפני הפתיחה לסיור פרטי. לאירוע הפתיחה הגיעו, בין השאר: קני גוס, חברו לחיים של מייקל ויסמין לה-בון, אשתו של סולן להקת \'דוראן דוראן\'. בין הישראלים בלטו: עודד גרא, שהגיע עם אשתו במיוחד מהקריביים, האמן אורי גרשט, מארי שק – רעיית שגריר ישראל בצרפת, שהיא אוצרת תערוכות ותמי ישראלי, נספחת התרבות בשגרירות בלונדון.

2.

הזמרת אילנה רובינא עושה קם-בק בתוכנית משותפת עם השחקן שלמה בר-שביט. רובינא, שהחודש ימלאו לה 73 שנה, היא בתם של הגברת הראשונה של הבימה, חנה רובינא, והמשורר אלכסנדר פן. בשנות ה-70 היא התפרסמה עם שירים כמו: \'יברכך\', ו\'בלדה על נערי שגדל\', ואחר כך נאלמה ונעלמה לתוך נבכי לונדון. כאן היא הכירה את בעלה הרביעי, רפי וייזר, והשניים התגוררו בווסט המפסטד. לאחר שעברה סדרת משברים בעקבות התאבדותו של בעלה, והתמודדות עם חובות כספיים כבדים – חזרה לישראל.

3.

האם ראש-עיריית לונדון חוזר בתשובה? אחרי שערך בלשכתו טקס הדלקת נרות חנוכה, הוא מארגן טקס ליום השואה ב\'לונדון אסמבלי\'. הצ\'לן שגיא הרטוב ינגן בפני קן ליווינגסטון וחברי המועצה, בטקס שיכלול גם נציגים מהקהילה ההומו-לסבית. הרטוב השתתף החודש בהקלטת שיר לאלבום החדש של להקת הפופ הנשית, \'שוגבייבס\'. את נגינתו אפשר לשמוע גם בערוץ הטלוויזיה בי.בי.סי-1, בקטעי הקישור עם הלוגו של הערוץ שמופיעים בין התוכניות.

4.

רון פרושאור, מי שכיהן בעבר בלונדון כנספח עיתונות ודובר השגרירות, יחזור הקיץ בתפקיד השגריר. אחרי לונדון שרת פרושאור כציר מדיני בשגרירות וושינגטון, ובארץ כמנכל משרד החוץ. בפעם האחרונה שלונדון ראתה שגריר ישראלי שהוא דיפלומט הייתה בזמן כהונתו של משה רביב – ומאז הגיעו רק מינויים פוליטיים.

5.

אורי גלר, השנוי במחלוקת בעקבות תוכניתו בערוץ 2 אורי גלר מחפש יורש, נתקל בקריאות בוז מצד סוחרים בשוק הכרמל – אבל דווקא בקניון רמת אביב, לשם הגיע לשווק ליין חדש של תכשיטים מיסטיים, הוא התקבל בחמימות. את התמונה צילמה כתבת עלונדון, ענת אלחלל, שגילתה אותו לוקח פסק-זמן ב\'אר-קפה\'. הוא לא נראה לה מוטרד במיוחד.

6.

אם יצא לכם לראות בחודש האחרון את סרטו של הבמאי האנגלי, אנתוני מינגלה עם ג\'וד לאו וג\'ולייט בינוש, שנקרא: Breaking & Entering (בעברית: הסגת גבול) על מהגרים ממזרח אירופה בלונדון –אולי הבחנתם בשחקנית הישראלית, רומי אבולעפיה שקיבלה בסרט תפקיד קטן של מהנדסת בניין. אבולעפיה, שהגיעה ללונדון ללמוד משחק, התכוונה בכלל לקבל תפקיד בהפקה אבל, לדבריה, מינגלה שיכנע אותה להיבחן לתפקיד.

מצאתם טעות?
זיוה לוי - מסקרת אירועים בלונדון

זיוה לוי

יש לכם מידע על אירועים בלונדון? כתבו אליי

לכתבות נוספות של זיוה לוי
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *