דגלי פלסטין במשחק בסלטיק

קריאות חמאס, חמאס והנפת דגלי פלסטין במשחק שהתקיים באצטדיון פארקהד בין סלטיק מול הפועל באר-שבע שלא עמדה בלחץ וספגה הפסד בעיקר בשל בעיות בהגנה

אחרי שנתיים של היעדרות, סלטיק מתקרבת לליגת האלופות. אחרי ניצחון על האלופה הישראלית, הפועל באר שבע 2:5, תוצאה שאמורה להספיק להם במשחק הגומלין שייערך בשבוע הבא באצטדיון טרנר, בבירת הנגב.

בש פיגרה 3:0 במחצית, אבל חזרה לחיים משערים מהירים של לוסיו (55) ומליקסון (57) אולם לא הצליחה לשמור על התוצאה וספגה פעמיים נוספות ממוסא דמבלה (73) וסקוט בראון (86)

חמאס, חמאס

עוד לפני שריקת הפתיחה נערכה הפגנת פרו פלסטינים שצעקו לעבר אוהדי בש: 'חמאס, חמאס

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

כפיר חודרה כתב באתר One : אוהדי הבויז ניסו לעשות כל שביכולתם כדי להוציא את הנציגה הישראלית משלוותה, בעיקר עם קבלת פנים מרתיחה ומעוררת זעם שכללה הנפת דגלים של הרשות הפלשתינית ושירים בגנות המדינה והלל לחמאס.

האוהדים הסקוטים מילאו את הרחובות עם הדגלים של הרשפ ודאגו להראות את עמדתם לגבי ישראל. גם באצטדיון של סלטיק, מילאו האוהדים את היציעים עם שלל דגלים, מעטים מאוד מהם היו לטובת קבוצתם ורבים כדי להוציא את הפועל בש ואוהדיה מאיזון.

היסטוריה של קנסות

אופא כבר הזהירה את האוהדים הסקוטים כי עלולות להיות השלכות לביטוי עמדה פוליטית כזו או אחרת במהלך המשחק. הסנקציות שעשויות להינקט כנגד אלופת סקוטלנד הן קנס כבד וסגירת יציעים.

בתקשורת הבריטית דווח כי בעקבות עשרות דגלי פלסטין שנראו ביציעי פארקהד, סלטיק צפויה לספוג קנס כספי של כ-20 אלף פאונד.

במועדון הזהירו את האוהדים לפני המשחק שלא להניף דגלי פלסטין וגם המשטרה המקומית דרשה מהם להימנע מכך, אולם הם לא נשמעו להוראות. סלטיק נקנסה במהלך העשור החולף בכמעט 200 אלף לישט על תקריות פוליטיות כאלה ואחרות ב-11 משחקים שונים.

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד