ג'ני יצאה מהבקבוק: ג'ני טונג נגד ישראל

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
17:03 01/03/12

ג'ני יצאה מהבקבוק: ג'ני טונג נגד ישראל

חברת בית הלורדים, הברונית ג'ני טונג, התבטאה כנגד ישראל בשבוע שעבר ואמרה כי המדינה לא תישאר לנצח. בתגובה לדרישתו של ראש מפלגת הליברל-דמוקרטים, ניק קלג, להתנצל על דבריה היא התפטרה מהמפלגה השבוע

ג'ני טונג

״ישראל לא תישאר לנצח, במתכונתה הנוכחית… ישראל תאבד את התמיכה בה ואז היא תקצור את מה שהיא זרעה״, אמרה ג'ני טונג במסגרת דיון שהתנהל ב״שבוע האפרטהייד הישראלי״ והתקיים בקמפוס הנדון של אוניברסיטת מידלסקס. את דבריה של טונג ניתן לשמוע לקראת סיום הסרטון הבא:

ניק קלג קרא לטונג לקחת בחזרה את הדברים שאמרה ולהתנצל עליהם. לדבריו, הערותיה של טונג היו שגויות ופוגעניות ואינן משקפות את הערכים של המפלגה הליברל-דמוקרטית. אך טונג סירבה להתנצל והעדיפה לעזוב את המפלגה.

ג'ני טונג: ״המפלגה נענית לבקשת הלובי הפרו-ישראלי"

״הערותיי הוצאו מהקשרן לחלוטין״, נאמר בתגובה שפרסמה טונג. ״הן היו כמחאה על היחס אל פלסטינים בעזה ובגדה המערבית והיחס אל ישראלים-ערבים… אני מאוכזבת מהנהגת המפלגה שלי, שלא התייעצה עמי לפני פרסום ההודעה לעיתונות, ונראה שתמיד נענית לבקשת הלובי הפרו-ישראלי״.

״זה היה מחריד לשמוע חברה בבית הלורדים אומרת את הדברים האלה״, הגיב שגריר ישראל בלונדון, דניאל טאוב, באירוע של ה-CST אמש. ״אני בטוח שאני מדבר בשם כולם, כי אין לנו כל כוונה ללכת לשום מקום״. שר האוצר, ג'ורג' אוסבורן, שנכח גם כן באותו אירוע, אמר לנוכחים: ״יש לי הודעה עבור ג'ני טונג: ׳מדינת ישראל תישאר לזמן רב – יותר ממך, ג'ני״.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : ג'ני טונג
יכול לעניין אותך

One Comment on “ג'ני יצאה מהבקבוק: ג'ני טונג נגד ישראל”

  1. Pingback: הברונית ג'ני טונג: רצח היהודים בפיטסבורג בגלל מדיניותו של ביבי? - עלונדון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *