פתרון שתי המדינות זה רק סלוגן: גדעון סער בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
פוליטיקה
10:53 12/03/18

פתרון שתי המדינות זה רק סלוגן: גדעון סער בלונדון

גדעון סער הגיע ללונדון כדי להשתתף כאורח הכבוד באירוע הגאלה של הפדרציה הציונית בבריטניה. מה הוא אמר על חקירות נתניהו ומי היו האורחים המפורסמים האחרים שהגיעו?

אירועים בלונדון - גדעון סער בשיחה עם סנדי רשטי בגאלה של הפדרציה הציונית
חייבים לדבר גם על נתניהו. גדעון סער בשיחה עם העיתונאית סנדי רשטי. צילום: זיוה לוי

הפדרציה הציונית בבריטניה ערכה אמש את הגאלה השנתית שלה במלון "מילניום", בגרובנר סקוור, מרכז לונדון. מאות האורחים, ששילמו מינימום של 125 פאונד כל אחד כתרומה לפדרציה, זכו לצפות בראיון של העיתונאית סנדי רשטי עם גדעון סער.

בפתיחת השיחה בין השניים, התבדח סער ותהה אם זו הייתה קונספירציה להוציא אותו דווקא עכשיו מישראל. בהמשך הראיון, סיפר סער שהוא בינתיים נהנה מהחופש. אבל הצהיר שהוא יחזור לחיי הפוליטיקה ושישתלב ככל הנראה במהלך הבחירות הבאות.

אירוע בלונדון - גדעון סער בשיחה עם סנדי רשטי

קונספירציה להוציא אותו דווקא עכשיו מישראל? גדעון סער בשיחה עם סנדי רשטי

גדעון סער משיב על חקירות נתניהו והסכסוך במזה"ת

רשטי אמרה שזו לא תהיה שיחה כנה אם השניים לא ידברו על ההאשמות כנגד נתניהו, עליהן נאמר שהן גורמות להסחות דעת בפוליטיקה הישראלית וגם בזירה הבינלאומית. "תזכירי לי מי פרש מתפקידו בזמן של חקירה משטרתית. תזכירי לי אחד. אני לא מבקש שניים. תזכירי לי אחד", ענה לה סער. "במהלך עשרים השנים האחרונות, לרוע המזל, כל ארבעת ראשי הממשלה שלנו נחקרו. דרך אגב, עבדתי כמה שנים עם ראש הממשלה שרון. הייתי מזכיר הקבינט שלו במשך חמש שנים. הייתי יו"ר הקואליציה שלו. לא רק שהיו נגדו המלצות משטרה להעמיד אותו למשפט, גם היועץ המשפטי לממשלה תמך בכך. אבל בסופו של דבר, היועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור את התיק. כל ההיסטוריה של מדינתנו הייתה נראית אחרת אם הוא היה פורש מתפקידו בשלב של חקירות משטרה".

"יום אחד זה ייפתר, אבל לא לכל בעיה גדולה יש פתרון מיידי. מה שכביכול נקרא 'פתרון שתי המדינות'", השיב סער לשאלה אחרת, בעניין הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "למה אני מדגיש את המילה 'כביכול'? משום שהפתרון הזה נמצא על שולחן המשא ומתן בינינו לבין הפלסטינים כבר 25 שנה. עד עכשיו זה לא הביא אותנו קרוב יותר לא לשלום, לא לביטחון ולא ליציבות. ליתר דיוק, אנחנו יודעים שהפתרון הזה הונח על השולחן מאז החלטת החלוקה של האו"ם ב-1947. אפילו משנת 1937 – בוועדת פיל. אז יש כבר 80 שנה של כישלון, ולפלסטינים היו כל כך הרבה הזדמנויות ליישם את הפתרון כביכול הזה. אז אני אומר שזה לא יותר מאשר סלוגן שתי המדינות".

צפו בסרטון:

מה עוד היה באירוע בלונדון

גדעון סער הגיע במיוחד ללונדון יחד עם אשתו, גאולה אבן. לפני השיחה עמו, נשא דברי פתיחה יו"ר הפדרציה בבריטניה פול צ'רני. אחרי צ'רני עלה עפיף סתאוי, שסיפר על בנו, האיל, שוטר סיור ממוצא דרוזי, שנהרג בפיגוע ירי בעיר העתיקה בירושלים בקיץ האחרון.

מבין האורחים בקהל נצפו השגריר מארק רגב וגם מיכל ליברמן-גלון (בתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן) יחד עם בעלה יונתן גלון. את החסות לערב זה נתנו ד"ר נסים לוי ורעייתו רינה. ד"ר לוי הוא איש עסקים ונדבן, שנבחר לאחרונה לכהן כיו"ר חבר הנאמנים של מוזיאון ומרכז הרצל בירושלים.

מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : בריטניה, גדעון סער, גדעון סער בלונדון, הפדרציה הציונית, לונדון, סנדי רשטי
יכול לעניין אותך