"אני אינסופי": בכורה בישראל של יצירת אומנות דיגיטלית מבריטניה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים ותיירות בישראל
08:00 29/04/18

"אני אינסופי": בכורה בישראל של יצירת אומנות דיגיטלית מבריטניה

הקהל לובש גלימות אפורות, חולץ נעליו ומסתובב ברחבי מתחם של מופע מאוד לא שגרתי. מופע בריטי מיוחד נחת בישראל ושגריר בריטניה בישראל מקווה שזה יביא לשיתופי פעולה בין המדינות

מתחם שדומה לקובייה לבנה ועולם ומלואו של דימויים. מתוך "אני אינסופי". צילום: Tom Dale
מתחם שדומה לקובייה לבנה ועולם ומלואו של דימויים. מתוך "אני אינסופי". צילום: Tom Dale

"אני אינסופי" היא הפקה ראשונה מסוגה בישראל. זהו מופע האורג דימויים בתנועה מזוקקת לכדי יצירה מהפנטת, שבוחנת את האופן שבו העולם הדיגיטלי יוצר חיים. המופע נוצר על ידי שיתוף פעולה בין הכוראוגרף טום דייל, אומן הדיגיטל ברט הודג'סון והרקדנית מריה אולגה פאלאני, כולם מבריטניה.

בחלקו המופע הוא מיצב וידאו ובחלקו מחול, שיחד עם המוזיקה ואפקטים של התאורה יוצר מתחם שדומה לקובייה לבנה ועולם ומלואו של דימויים. החופש להסתובב במתחם ולראות את המתרחש מכל זווית אפשרית יוצר נקודות מבט שונות ומגוונות. באחד הקטעים, לדוגמה, האור יוצר אפקט של ים או בריכה ונראה שהרקדנית נכנסת לתוך ה"מים" ושוכבת על הקרקעית. זו הייתה התחושה שלי, בכל אופן, מהמקום בו עמדתי.

הנה קטע מהמופע:

הזדמנויות לקשרים ולמפגשים בין בריטניה וישראל

המופע "אני אינסופי" מועלה ביריד השנתי לאומנות עכשווית ולעיצוב "צבע טרי", שמתקיים בימים אלה בתל אביב. אבל הוא חלק ממשהו גדול יותר – זה הייתה השקה של יוזמה הנקראת SHOW UK, של המועצה הבריטית וקרן קלור ישראל. מטרת היוזמה היא לחזק את הקשר בין ישראל ובריטניה על ידי חשיפת תרבות בריטית עכשווית באירועי פופ-אפ של פסטיבלים שונים ברחבי ישראל.

דיוויד קוורי, שגריר בריטניה בישראל, אמר שהוא שמח על היוזמה, שתיצור הזדמנויות לקשרים ולמפגשים בין הקהילות השונות, וזרעי שיתופי פעולה עתידיים בין בריטניה לישראל. הוא מקווה שהפרויקט יביא להיכרות מעמיקה בין שני העמים ולשיתופי פעולה פוריים נוספים.

אם אתם בתל אביב, תוכלו לראות את המופע הזה עד 30 באפריל. האירוע הבא של SHOW UK יתקיים בפסטיבל הפרינג' בבאר שבע בחודש יולי הקרוב.

חשיפת תרבות בריטית עכשווית בישראל. מתוך "אני אינסופי". צילום: Tom Dale

חשיפת תרבות בריטית עכשווית בישראל. מתוך "אני אינסופי". צילום: Tom Dale

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך