לא עוד הצגה מצועצעת לכריסטמס: ביקורת על "אזור הדמדומים"

קול הישראלים בבריטניה

יום שני דיכאוני? כרטיסים להצגות ומחזות זמר בלונדון רק ב-£20!

(20/01/20- 12:28)

מתגעגעים לדאינריז? אמיליה קלארק תככב בפעם הראשונה בווסט-אנד בהפקה חדשה של "השחף". מכירת הכרטיסים נפתחה!

(20/12/19- 12:27)

נפתחה מכירת הכרטיסים להופעה של סנופ דוג בלונדון

(06/10/19- 08:53)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)

כרטיסים מוזלים להצגות ומחזות זמר בלונדון!

(01/09/19- 10:10)

20% הנחה לגן החיות של לונדון!

(01/09/19- 10:10)
הצגות בלונדון
12:00 18/12/17

לא עוד הצגה מצועצעת לכריסטמס: ביקורת על "אזור הדמדומים"

ערב מהנה שלא דומה לשום דבר אחר בתיאטרון הבריטי של השנים האחרונות! סדרת הטלוויזיה הקלאסית The Twilight Zone עכשיו על הבמה

אזור הדמדומים בתיאטרון אלמיידה - הצגות ותיאטרון בלונדון
מתוך "אזור הדמדומים". צילום: Marc Brenner

בחודש דצמבר, רוב התיאטראות בלונדון מעלים אגדות וסיפורים שמתאימים לילדים ולמשפחות, לכבוד חג המולד. אבל בתיאטרון אלמיידה החליטו לא להקשיב לחוקי המשחק וללכת בכיוון אחר לגמרי. הם מעלים החודש את The Twilight Zone – עיבוד בימתי של סדרת הטלוויזיה הקלאסית מהשנים 1959-1964, שכתבה המחזאית האמריקאית אן וושברן.

באותה סדרה טלוויזיונית, כל פרק עסק בסיפור פנטזיה או מדע בדיוני קצר – רובם מצמררים ביותר. במחזה, וושברן שזרה עלילה משמונה פרקים שונים. זה מתחיל עם נוסעי אוטובוס שנתקעים בדיינר אמריקאי וחושדים שאחד מהם הוא למעשה חוצן. ממשיך עם צעירה שעוברת ניתוח פלסטי בניסיון להיראות "נורמלית" והורים המגלים שילדתם עברה לממד אחר. לבסוף, יש סיפור על אהבה אבודה בין אסטרונאוט ועובדת נאס"א.


לצורך כתיבת המחזה, וושברן צפתה ברצף בכל 156 הפרקים של הסדרה. התפאורה, הלבוש, האיפור וסגנון הדיבור תואמים לתקופת הסדרה – תחילת שנות ה-60׳. אך וושברן מצליחה בעדינות רבה להתאים את האלגוריות לימינו. אי אפשר שלא להתכווץ מבפנים בסצנה שבה תושבי עיירה מאמינים שסוף העולם קרב, ורבים ביניהם על המקום הקטן במרתף היחיד באזור. מריבתם מתפתחת וחוצה כל קו אדום אפשרי ביחסי אנוש.

"אזור הדמדומים" היוותה השראה לרוב הלהיטים הגדולים של ימינו; מהפורטפוליו של דיוויד לינץ' והסופר ניל גיימן (שמופיע גם בתכנייה של המחזה עם מאמר שכתב) ועד ל"מראה שחורה" ו"דברים מוזרים". וושברן מודעת למעמד ה"קאלט" של הסדרה ומנסה לשחק איתו; החוצן בדיינר מביט בקהל ומתבדח על הצפיות שלנו ממנו כנבל. השחקנים מזיזים את התפאורה תוך כדי הסתרתה עם ספירלות מהפנטות מסתובבות. וסיגריה מדי פעם מופיעה כמו קסם ביד של דמות המתעקשת שהיא לא מעשנת.

אזור הדמדומים בתיאטרון אלמיידה - הצגות בלונדון

רוכב על ה"קאלט" של הסדרה הקלאסית. "אזור הדמדומים". צילום: Marc Brenner

"הבלתי סביר הוא אפשרי"

כל אחד מצוות השחקנים משחק כמה דמויות, והם עושים זאת בכישרון רב. הכוריאוגרפיה, התפאורה, התאורה והסאונד מדויקים ביותר, ואומן האשליות ריצ'ארד וויסמן תרם להם המון ידע. כל אלה יוצרים את אווירת הדמדומים המתאימה. זה לפעמים מבלבל ולחלק מהסצנות קצת יותר קשה להתחבר. אז אל תצפו להגיע למסקנות או לקשר ברור בין הסיפורים חוץ מהסיסמה של הסדרה: "גם הבלתי סביר הוא אפשרי". ניתן לצפות רק לדבר אחד: ערב מהנה שלא דומה לשום דבר אחר בתיאטרון הבריטי של השנים האחרונות. ערב שמלא בסיפורים קצרים מרתקים, מלחיצים, מלהיבים או מדכאים, שכתובים ומבוימים בשנינות רבה.

מתי: עד 27/1/2018, מועדים משתנים.
איפה: תיאטרון אלמיידה.
כתובת: Almeida Theatre, Almeida Street, London, N1 1TA
מחיר: 10 – 48 פאונד.

  • רוצים לצפות במשהו אחר? לחצו על הלינק אם אתם מעוניינים לרכוש כרטיסים להצגות בלונדון.
מצאתם טעות?
תגיות : אזור הדמדומים, הצגות בלונדון, תיאטרון בלונדון
יכול לעניין אותך